Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 15.08 - 10:00
Teslim Tarihi 20.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Kızılcahamam Araç Kiralama - Kızılcahamam Rent A Car | Gezgin 7/24

ANKARA / Kızılcahamam 

Gezgin724, Ankara"nın en iyi oto kiralama firmalarını sizlerin önüne bir tıkla getiriyor. Gezgin724 güvencesi ile Ankara"nın tüm ilçe ve semtlerinde araç kiralama işlemi kolaylıkla yapılıyor. Bu ilçelerden biri de Kızılcahamam… Gezgin724, Kızılcahamam’ın en iyi oto kiralama firmalarıoto kiralama işlemi daha kolay ve daha güvenilir bir hâl alsın diye sizler için listeliyor. 

Kızılcahamam rent a car firmalarının web sitemiz www.gezgin724.com üzerinden yapılan rezervasyonlara özel düzenlediği avantajlardan yararlanarak, ankara araç kiralamahizmeti almanız mümkündür. Ayrıca sitemizde Kızılcahamam oto kiralama firmaları arasında kıyaslama yapmanızı sağlayan akıllı panel mevcut. Bu sayede bütçenizi sarsmayan aradığınız marka ve model araç için en uygun Kızılcahamam araç kiralama fiyatları veren firmalardan hizmet alabilirsiniz. Şimdi kiraladığımız araçla Kızılcahamam’ı biraz gezmeye ve tanımaya ne dersiniz? 
Kızılca hamam araba kiralama firmaları
KIZILCAHAMAM

Dağlık ve ormanlık bir ilçe olan Kızılcahamam, 1712 kilometrekarelik bir alanı kaplar. Milli parklara ve 100.Yıla Doğru Hatıra Ormanı’na komşu olan bölgede yapılabilecek birçok aktivite bulunur. Kızılcahamam, Ankara ilinin kuzey kısmında yer alan bir ilçesidir. E5 Ankara-İstanbul Devlet Karayolu üzerindedir. Kızılcahamam, Çubuk, Kahramankazan, Ayaş, Güdül, Çamlıdere ilçeleri ile milli parklar ve orman oluşturur. Ancak kısa bir seyahat ile çevre il ve ilçeleri ziyaret edebilir, sevdiklerinizle birlikte keyifli zaman geçirebilirsiniz.

İlk bilinen ilçe merkezi bugünkü Demirciören Köyü"dür. İlk yerleşim yeri olup, kayıtlarda Yabanabat olarak geçmektedir. 1880 yılında ilçe merkezi eski adı Çorba olan şimdiki Pazar bucağına taşınmış ve 1915 yılında bugünkü yerleşim yerine nakledilmiştir. Bölgede bulunan Hitit Devri kalıntıları göz önünde tutulursa bölgenin yerleşim yeri tarihinin Milattan

Kızılcahamam Hakkında Merak Edilenler

Ankara’nın en yeşil bölgelerinden biri olan Kızılcahamam, denizden yaklaşık 1 km yükseklikte bulunur. Üç tarafı ormanla kaplı olan bölge, termal kaplıcaları ile ünlüdür. Ülkemizin en faydalı kaplıca suları arasında yer alan Kızılcahamam bölgesi birçok hastalığın tedavisinde yardımcı rol üstlenir. Antik çağlardan beri yerleşim yeri olarak kullanılan bölge, şifalı suları ile tarih boyunca önemini korumuştur. Hititlerden Lidyalılara kadar bu topraklar üzerinde yaşamış her medeniyet, bölgeden en aktif şekilde yararlanmaya çalışmıştır. Bolu, Çankırı ve Karabük sınırlarına yakınlığı ile de öne çıkan, tertemiz havası ve şehir gürültüsünden uzak olması ile sakin bir tatil geçirmek isteyen herkes için ideal bir seçim olan Kızılcahamam da yapılabilecek birçok aktivite bulunur. Doğa tutkunlarının ve adrenalin sevenlerin katılabileceği outdoor etkinlikler kadar, ailenizle birlikte keyifli zaman geçirebileceğiniz parklar da bölgede yer alır. Üç tarafı ormanlarla kaplı olan ilçede pek çok otel ve tesis, ziyaretçilerin kaplıca sularından yararlanmasına yardımcı olur. 

Soğuksu Milli Parkı

Kuruluş tarihi 19 Şubat 1959’dur. Şehir merkezine uzaklığı ise 80 kilometredir. Bu uzaklık şehir merkezine yakın demektir. Bu nedenle halkın dinlence yeri haline gelmiştir. Parkın üçte biri halkın kullanımına açıktır. Geri kalan kısmı ise devlet tarafından doğa koruma alanı olarak belirlenmiştir. Park içerisinde kamp yapma imkânı da sunulan birbirine yakın şekilde konumlanan çeşmeler ve ziyaretçiler için sunulan tuvaletler sayesinde ilgi gören bir kamp yeri haline gelen milli parkta yabani hayvanlara karşı dikkatli olunması önemlidir. Güvenlik görevlilerine kamp yapılacağı bildirilir ve kamp alanı gösterilir. Bu sayede oluşabilecek acil durumlarda en hızlı şekilde aksiyon alınması sağlanır. Park içerisinde kamp yapma imkânı da sunulmaktadır. Ayrıca dağ bisikletiniz varsa orman içerisinde sürüş yapabilir ve park içerisinde yaşayan 160 farklı kuş türünü görebilirsiniz. Avrupa ve Sibirya bitki örtüsünün özelliklerini göstermektedir. Çam ağaçları ile kaplı olan milli park, sevdiklerinizle keyifli vakit geçirmenize de olanak sağlıyor. Hafta sonları oldukça kalabalık olan milli parkta piknik yapabilir ve doğanın tadını çıkartabilirsiniz. Aynı zamanda doğa yürüyüşleri ve spor aktiviteleri de park içerisinde kolayca gerçekleştirilebilir. Ücretsiz olarak girilen milli parkın içerisinde kafe ve restoranlar da bulunur. Soğuksu Milli Parkı, Kızılcahamam’da gezilecek yerlerin başında gelir. Heyecan arayanlar için bir Çam Hotel hizmeti olan ATV turları ve motor sürüşleri gibi çeşitli etkinlikler de Soğuksu Milli Parkı’nda ziyaretçilere sunulur. 
kızılcahamam oto kiralama
Abacı Peri Bacaları

Peribacaları denilince ilk akla her zaman Kapadokya gelir. Bu sadece Türkiye’de değil tüm dünyada geçerlidir. Özellikle son yıllarda Kapadokya’ya yapılan ziyaretler aşırı derecede artmış ve her zamankinden fazla turist çeker hale gelmiştir. Ancak peribacaları denilince akla artık Kızılcahamam da gelebilir. Çünkü Abacı Peribacaları gün geçtikçe daha bilinir hale geliyor. Kapadokya Peribacalarını aratmayan Abacı Peribacaları, kolay bir ulaşım yoluna sahiptir. Kapadokya bölgesinde bulunan Peribacaları, Ankara"nın Kızılcahamam ilçesinde de görülmektedir. Kızılcahamam’da gezilecek yerler arasında yer alan en ilginç bölge ise Abacı Peri Bacaları’dır. Yaklaşık 5.000 metrekarelik bir alana yayılmış olan peri bacalarının M.Ö. 1700 yılına dayandığı düşünülmektedir. Belediye tarafından düzenlemeleri yapılan bölge, tamamlandığında ziyaretçilerine seyir terasları ve dinlenme alanları da sunuyor. 

Bir dönem bölgenin merkezi olarak kullanılan ve günümüzde küçük bir yerleşim yeri olan Mahkeme Ağacin Köyü, mağaraları ile ünlüdür. Köyün altında yer alan inler ve mağaralar, yapılan restorasyon çalışmaları ile ziyarete açılmıştır. Yapılan incelemeler, bölgedeki mağaraların Roma İmparatorluğu’ndan saklanmak amacıyla ilk Hristiyanlar tarafından inşa edildiğini göstermektedir. Bölgedeki bazı mağaraların içerisinde yapılan çalışmalar sonucunda ortaya çıkartılan motifler ve kullanım düzeni, kilise olarak inşa edildiğini gösterir niteliktedir. Bölge sakinlerinin desteği ile gerçekleştirilen restorasyon çalışmaları sonucunda inşa tarihinin ilk Hristiyanlık dönemine kadar uzandığı belirlenmiştir. Köyün yakınlarında bulunan İndibi mağaraları da ziyaretçilerin en çok tercih ettiği yerlerden biridir. Kış aylarında ulaşımın tehlikeli olduğu bu mağaraları, yaz aylarında kısa bir tırmanış ile ziyaret edebilirsiniz.

Alicin Manastırı

Alicin Deresi Vadisi’nde bir mağara içerisine yapılmıştır. Bir vadi yamacında, tabandan 70 metre yükseklikte yer alan manastıra ulaşım zorlayıcı olabilir. Tarihi Sümela Manastırı’ndan önceye dayanan Alicin Manastırı, turistlerin de yoğun ilgisini çeken yerlerden biri. Roma İmparatorluğu döneminde inşa edildiği ve sığınma alanı olarak kullanıldığı düşünülen Alicin Manastırı, oldukça yüksekte ve yamaçta konumlanması nedeni ile ziyaret edilmesi zorlu yerlerin başında geliyor. Genellikle dağcılık tecrübesi olan kişilerce ulaşılabilen manastıra, bölge halkından yardım alarak çıkabilirsiniz.

Çamlıdere Aluçdağı Tabiat Parkı

Soğuksu Milli Parkı’ndan biraz daha uzak olan Aluçdağı Tabiat Parkı, Kızılcahamam’da görülmesi gereken yerlerden biridir. Paintball, at biniciliği ve okçuluk gibi farklı aktivitelerin de ziyaretçilere sunulduğu Aluçdağı Tabiat Parkı’nı mutlaka ziyaret etmenizi öneririz. 

Ağsar Kalesi

Ağsar Kalesi, Ankara-Kızılcahamam"da bulunur. Yöre halkı tarafından Gavur Kalesi olarak anılır. Kale, sarp bir bölgede bulunduğu için kolay bir ulaşımı kolay değildir. Vadi tabanından 300 metre yükseklikte bulunan kale, yaklaşık 300 metre uzunluğundadır. İlk çağlarda inşa edildiği düşünülen kale, çevreye hâkim konumu ile ideal bir gözlem noktası oluşturuyor. Osmanlı İmparatorluğu döneminde karakol olarak kullanıldığı da düşünülen kale, yalnızca profesyonel tırmanışçılar tarafından ziyaret edilebilmektedir. Oldukça yüksek bir konumda bulunan ve yamacın kenarında yer alan kale, tarihi ve konumu sebebiyle Kızılcahamam’da gezilecek yerler arasına girmiştir.

Başköy Kalesi

Akşam üstü yapılacak ziyaretlerde muhteşem bir gün batımı manzarası yakalamanız da mümkün olan Kızılcahamam’a yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta olan kalenin çevresi ormanlar ile kaplı. Beş kat olarak inşa edilen kalenin Osmanlı İmparatorluğu döneminde üs olarak kullanıldığı düşünülmekte. Volkanik kayalardan oyularak inşa edilen kalenin Roma döneminden kaldığı düşünülüyor. Kızılcahamam oto kiralamadan konforlu araç kiralayarak rahat bir şekilde gezebilirsiniz. 

Pazar Köyü

19.yüzyılda inşa edilen Halil Ağa Camii’ne de ev sahipliği yapan köyde tarihi binalar kadar çeşmeler de bulunur. Çevresinde yer alan diğer yerleşim yerlerine göre daha gelişmiş olan köyün, bir dönem merkez olarak kullanıldığı düşünülmektedir. Roma döneminden günümüze kadar sağlam şekilde ulaşan yapıların hala kullanıldığı köyde pek çok ibadet alanı bulunur. Kendine has mimari özellikleri ile sadece Kızılcahamam ziyaretçilerinin değil, Ankara’ya gelen herkesin görmesi gereken yerler arasındadır. Kızılcahamam’da gezilecek yerlerden en ilgincidir Pazar Köyü’ü. Kızılcahamam oto kiralama ile çok rahat gezebilirsiniz. 

Kırmızı Ebe ve Oruç Gazi Türbeleri

Rivayete göre Selçuklu Devleti Hükümdarı Alaaddin Keykubat, Başköy Kalesi’ni fethetmek için çıktığı seferde Taşlıca Köyü’ne uğrar. Kırmızı Ebe ve oğlu Oruç Gazi, Türk askerlerini karşılar ve ayran ikram etmek isterler. Kırmızı Ebe hazırladığı taze ayranı, yakınındaki taş oluğa döker. Askerlerin mataralarını doldurmalarına rağmen oluktaki ayran hiç azalmaz. Yaşanan olay Sultan’ın kulağına gider ve bölgedeki topraklar, Kırmızı Ebe’nin oğlu Oruç Gazi’ye bağışlanır. Horasan Erenlerinden olan ve Anadolu’nun Türk-İslam ülkesi haline gelmesinde büyük emekleri olan Kırmızı Ebe ve Oruç Gazi, Türk ordularından daha önce buraya yerleşmişlerdir. Taşlıca Köyü’nde yer alan türbeler, Kırmızı Ebe ve oğlu Oruç Gazi’ye aittir. Saray Köyü Roma Harabesi, Gelin Kayası, Başköy Kalesi, Ağsar Kalesi ve Kız Kalesi ise Kızılcahamam"ın diğer görülmesi gereken yerleri…
kızılcahamam rent a car
Kızılcahamam’a Nasıl Gidilir?

Kızılcahamam’a kiraladığınız araçla aşağıda verilen tahmini ulaşım süreleri ile bahsedilen rotalardan gidebilirsiniz; 

  • Ankara Kızılcahamam arası yaklaşık 82 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 1 saat kadar sürmektedir.
  • Samsun Kızılcahamam arası yaklaşık 406 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika kadar sürmektedir.
  • Bursa Kızılcahamam arası yaklaşık 391 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 5 saat kadar sürmektedir.
  • Kocaeli Kızılcahamam arası yaklaşık 291 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 3 saat kadar sürmektedir.
  • Kayseri Kızılcahamam arası yaklaşık 400 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 5 saat kadar sürmektedir.
  • İstanbul Kızılcahamam arası yaklaşık 381 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 4 saat 45 dakika kadar sürmektedir.
  • İzmir Kızılcahamam arası yaklaşık 641 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 8 saat 40 dakika kadar sürmektedir.
  • Diyarbakır Kızılcahamam arası yaklaşık 1094 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 12 saat 10 dakika kadar sürmektedir.