Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 26.09 - 10:00
Teslim Tarihi 01.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Nallıhan Araç Kiralama - Nallıhan Rent A Car | Gezgin 7/24

ANKARA / Nallıhan

Gezgin724, Ankara"nın iyi araç kiralama firmalarını sizlerin önüne bir saniyede getiriyor. Gezgin724 güvencesi ile Ankara"nın tüm ilçe ve semtlerinde araç kiralama işlemi kolaylıkla yapılıyor. 

Nallıhan rent a car firmalarının web sitemiz üzerinden yapılan rezervasyonlara özel düzenlediği avantajlardan yararlanarak, Nallıhan ucuz araç kiralama hizmeti almanız mümkündür. Ayrıca Nallıhan oto kiralama firmaları arasında kıyaslama yapmanızı sağlayan akıllı panel sayesinde, aradığınız marka ve model araç için en uygun Nallıhan araç kiralama fiyatları veren firmalardan hizmet alabilirsiniz. 

Nallıhan İlçesinin Tarihi

Nallıhan Ankara il merkezine 161 km uzaklıkta olan dört tarafı dağlarla çevrili, içinde mevcut olan ormanlarla yeşil bir doğaya sahip Ankara’ya bağlı bir ilçedir. 

1594 yılında Sultan I. Ahmet’in veziri Halep-İstanbul arasındaki yolculuğu sırasında Nallıhan yöresinden geçer ve bu geçiş esnasında bu bölgede 1599 yılında Vezir Nasuhpaşa cami, han ve hamam yaptırır ve bunları vakfeder. Zamanla halkın birer ikişer yerleşmesi sonucunda ilçe meydana gelir. Nallıhan 16’ncı yüzyılda Bursa sancağına bağlı iken, 19’ncu yüzyılda Ankara sancağına bağlanmıştır. Adının Nallıhan olmasının sebebi de bazı rivayetler de halk kahramanı Köroğlu bu bölgeden geçerken handa konaklamış ve handan ayrılırken atının nalı düşmüş nalı görenler hanın kapısına asmışlar ve bundan sonra Nallıhan olarak kalmış. 1864 yılında, Ankara"ya bağlı Nallıhan ilçe olmuştur. 
nallıhan araba kiralama
Nallıhan Hakkında Genel Bilgi 

Bölgede, Batı Karadeniz ve İç Anadolu bölgelerinin iklim özellikleri egemendir. Ilıman bir iklime sahip olduğu için mikro klima özelliği vardır ve bundan dolayı çok lezzetli “pirinç” üretiminin yanı sıra meyvecilik ve hayvancılıkta yapılır. Dört bir tarafı, dağ ve tepelerle çevrilidir. İlçe genelinde, 150-1000 yaş aralığında, 80 civarında anıt ağacı bulunmaktadır. Bunlar 650 yaşında bir Ardıç ağacı, 550 yaşında bir Fındık ağacı, 1000 yaşında bir karaçam ve 400 yaşında Mor Dut ağacı görülebilmektedir. İlçe, Ankara’nın batısındadır. İlçede bulunan dere ve çaylar Sakarya nehrine dökülür. Bunların yanı sıra Uluslararası kapsamında haziran ayının son Taptuk Emre ve öğrencisi Yunus Emre için tören yapılıp anılmaktadır.

Nallıhan"da Nasıl Konaklanır?

Ankara"nın birçok ilçesinde olduğu gibi burada da Nallıhan Öğretmenevinde konaklayabilirsiniz. 

Nallıhan"da Ne Yenir-Ne İçilir? 

Yöresel lezzetleri tatmak istiyorsanız Döğmeci köyünde fırında uzun süre pişirilerek yapılan kabak tatlısını ve tamamen koyun peynirinden yapılan hoşmerimi mutlaka tatmanızı öneririz. Bunların dışında Nallıhan Gorçan kebabı, yaprak dolması, gözleme ve Nallıhan kapama pilavı tavsiye edebileceğimiz yöresel lezzetler. 

Nallıhan’da Ne Satın Alınır? 

Döğmeci köyü bölgesinde, çam ağacından yapılan “su fıçıları” kendine has görüntüsü ve yapım özellikleri nedeniyle, başka herhangi bir yerde görülmediği için oldukça rağbet görüyor. Çam ağacından yapılan ana gövdeye eklenen alt ek parçanın, çivi kullanılmadan birleştirilmesi oldukça dikkat çeken özelliklerinden. Kadınlar tarafından küçük el tezgahlarında dokunan kilimler ve alaca dokumalar yöreye has. Ayrıca bölgenin ipek yolu üzerinde olması ve bazı iğne oyası gibi el satlarının dikkat çekmesiyle biliniyor. Sizde Nallıhan’a gitmek ve bu farklı ürünleri görmek isterseniz Nallıhan oto kiralama araçlarını kullanabilirsiniz.
nallıhan araç kiralama
Nallıhan’da Gezilecek Yerler 

Nallıhan Evleri

Mimari ve eski tarz yapılara ilginiz varsa bölgenin karakteristik yapısını gözler önüne seren bu yapıları mutlaka görmelisiniz. 

Kocahan

Çatısız olduğu için bölgenin simgesi olarak kullanılan Kocahan Tahmini 1599 yılında yapılmış ve Osmanlı İmparatorluğu vezirliğini yapmış olan Nasuh Paşa tarafından inşa ettirilmiştir. 

Nasuh Paşa Camisi

Avlusunda kime ait olduğu bilinmeyen cami yine Nasuh Paşa tarafından inşa ettirilmiş olup 20. yüzyılın başlarında yenisi inşa ettirilmiştir. 

Uluhan Camisi

  1. Yüzyılda yine Nasuh Paşa tarafından inşa edilen ilçe merkezindeki Uluhan köyünde bulunmaktadır. Nasuh Paşa’nın ilçeye kazandırdığı çok sayıda kıymetli eseri, yerinde incelemek ve Osmanlı tarihine dair izler bulabilmek için Nallıhan oto kiralamadan araçlar kiralayıp keyifli vakitler geçirebilirsiniz. 

Kuş Cenneti

170 kadar kuş türünün barındığı sanılan inanılmaz bir huzur kaynağı olan Kuş Cenneti, yalnızca ilçenin değil şehrinde önemli doğal alanıdır. Bu muhteşem güzelliği gezip görmenizi tavsiye ederiz. 

Uyuzsuyu Şelalesi

Temiz hava almak güzel bir gün geçirmek istiyorsanız muhteşem çam ormanları arasında kalan şelale ve çevredeki piknik alanlarıyla ilçe merkezine 30km uzaklıkta yer alan bu güzel mekânı görmenizi öneririz. 

Anıt Ağaç

Günümüzde anıt olarak kabul edilen 20 metre uzunluğunda ve 2,8 metre çapındaki ağaç 750 yaşında. Sizde bu ilginç ağacı görmek isterseniz Nallıhan oto kiralamadaki araçları kiralayabilirsiniz. 

Kuzucular Köyü Kanyonu

Sıradan gezilerden sıkıldıysanız kayalıklar ile harika manzaralara ev sahipliği yapan bu kalyonu ziyaret ederek farklı bir nüans yakalayabilirsiniz. 

Taptuk Emre Türbesi

Yakın çevrede oturanların dışında birçok yerden ziyaretçi gelen Yunus Emre’nin hocası olan Taptuk Emre’nin Türbesidir. Sizde bu ünlü şahsı ziyaret etmek isterseniz gezi listenize ekleyebilirsiniz. 

Bacım Sultan Türbesi

Türbe ziyaretlerinden hoşlanıyorsanız ilçe merkezine 14 km uzakta Taptuk Emre’nin kızı Bacım Sultan’ın türbesini ziyaret edebilirsiniz. 
nallıhan oto kiralama
Nallıhan’a Nasıl Gidilir?

Ankara’ya çok yakın olan bu ilçenin ulaşımı çok kolay. Ankara birçok ile giderken geçilen orta merkezde olduğu için ülkemizde ulaşımın en kolay olduğu il olarak tabir edilebilir. ankara araç kiralama ile çok rahat ve konforlu bir ulaşım sağlayabilirsiniz.