ANKARA - OTOGAR Oto Kiralama

Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araç Markası

ANKARA - OTOGAR En Uygun Araç Kiralama Fiyatları

ANKARA - OTOGAR Tanıtımı

Ankara Otogar

Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti ve bağımsızlık mücadelesinin başladığı Ankara hem tarihi hem de sahip olduğu güzellikleri herkesin görmesi gereken bir şehirdir. Ankara’ya pek çok ilden ulaşım olanağı bakımından çeşitlidir. Görülecek yerler listesi de uzun olduğu için rahat bir şekilde gidebilmenin yolu ise Ankara oto kiralama hizmetlerinden yararlanmaktadır. Böylelikle görmek istediğiniz her yere gidebilirsiniz. 

Büyük bir şehir olduğu için bir yerden başka bir yere gitmek toplu taşıma araçları ile uzun sürmektedir. Bir araç kiralarsanız uzak ya da yakın demeden her yeri görme fırsatına sahip olabilirsiniz. Ankara’ya geldiğiniz zaman ilk gitmeniz gereken Anıtkabir’dir. Sadece Mustafa Kemal Atatürk’ün mezarı değildir. Aynı zamanda bağımsızlık için verilen mücadelenin de bir sembolüdür. 

Ankara Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Ankara, başkent olmasının yanında çok sayıda medeniyete de ev sahipliği yapmıştır. Kurtuluş Savaşı döneminde kullanılan Eski Meclis Ulus’ta yer almaktadır. Cumhuriyet burada ilan edilmiştir. Demokrasinin başladığı bu özel yere de gitmelisiniz. Bir de İsmet İnönü’nün yaşadığı Müze Köşk’te listenizde yer almalıdır. 

Çengelhan Rahmi Koç Müzesi, Oyuncak Müzesi’ den de farklı eserler sergilenmektedir. Çocuklarınız ile çok güzel vakit geçirebilirsiniz. Medeniyet beşiği olan Ankara’ yı en iyi şekilde anlatan Anadolu Medeniyetler Müzesi’nde de Hititler başta olmak üzere medeniyetlerden kalan eserler sergilenmektedir. Bütün bu güzellikleri görebilmenin en konforlu yolu ise Ankara araç kiralama hizmetlerinden bir araç seçmektir. Her müzeyi gezebilir ve geçmişe doğru bir yolculuk yapabilirsiniz. 

Ankara’da yer alan diğer müzeler ise Tabiat Tarihi Müzesi’nde dinozorlar başta olmak üzere çeşitli canlılar ve Etnografya Müzesi’ nde ise Osmanlı Devleti döneminden kalan kıyafetler, eşyalar sergilenmektedir. Hamamönü, Mehmet Akif Ersoy Evi, Kızılay Meydanı’ da görmeden Ankara’dan ayrılmamalısınız.
ankara otogar aşti araba kiralama
Ankara Kalesi Nerededir?

Ankara’nın sembollerinden olan Ankara Kalesi’nin büyük bir kısmı günümüze ulaşmıştır. Kalenin etrafında çeşitli kafe, restoran ve el sanatlarının satıldığı dükkanlar bulunmaktadır. Sokaklarında gezerek eski Ankara evlerini görebilir ve el sanatları ile uğraşan zanaatkarları görebilirsiniz. Ankara rent a car ile kısa bir süre içerisinde gelebilirsiniz. Gününüzün büyük bir kısmını burada geçirebilirsiniz. 
ankara otogar aşti araç kiralama
Ankara’da Bulunan Parklar 

Ankara’ya geldiğiniz zaman planlarınız içerisinde Seğmenler Parkı, Harikalar Diyarı, Botanik Parkı, Kuğulu Park, çok sayıda canlının yer aldığı Aqua Vega Akvaryum ve Mogan Parkı’na da gitmelisiniz. Her bir park farklı yerlerde bulunmaktadır. Ankara ucuz araç kiralama hizmeti ile uygun fiyatlara her yeri görebilirsiniz. 

Kızılcahamam’da yer alan Soğuksu Milli Parkı, bisiklet keyfi yapabileceğiniz Eymir Gölü, Ankara’ya tepeden bakabileceğiniz Atakule’ de Ankara’nın önemli sembollerindendir.
ankara otogar oto kiralama
Ankara’da Nasıl Bir Tur Yapılabilir?

Ankara’nın her bir ilçesi birbirinden güzeldir. Anıtkabir ile başlayacağınız turunuza Kızılay Meydanı, oradan da müzelere gidebilirsiniz. Planlarınız içerisinde ise bir gününüzü Beypazarı’na ayırmalısınız. Mesafe olarak biraz uzak olsa da Beypazarı evlerini ve çarşısını gezmelisiniz. Kümbetler ve müzelerde yer alan ilçede Ankara yöresel lezzetlerini de tadabilirsiniz. 

Ankara içerisinde yeşiller içerisinde yer alan Dikmen Vadisi’ni de listenize almayı unutmayın. Özellik ile akşamları müthiş bir güzelliğe bürünmektedir. Hacı Bayram Cami, Gençlik Parkı gibi daha sayılabilecek çok sayıda yer vardır. Ankara ucuz rent a car hizmetler bakımından çok fazla seçenek olsa da güvenilir ve kaliteli hizmetimiz ile çok keyifli bir şekilde başkenti gezebilirsiniz. 

Uçak ile geliyorsanız havaalanı da il merkezine yaklaşık 75 dakika mesafededir. Ankara havalimanı araç kiralama hizmeti ile bütün şehri gezebilirsiniz. Böylelikle araç seçmek için çok zaman kaybetmemiş olursunuz.