Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Polatlı Araç Kiralama - Polatlı Rent A Car | Gezgin 7/24

ANKARA / Polatlı

Gezgin724, Ankara"nın en iyi oto kiralama firmalarını sizlerin önüne bir tıkla getiriyor. Gezgin724 güvencesi ile Ankara"nın tüm ilçe ve semtlerinde araç kiralama işlemi kolaylıkla yapılıyor. 

Polatlı rent a car firmalarının web sitemiz üzerinden yapılan rezervasyonlara özel düzenlediği avantajlardan yararlanarak, Polatlı ucuz araç kiralama hizmeti almanız mümkündür. Ayrıca Polatlı oto kiralama firmaları arasında kıyaslama yapmanızı sağlayan akıllı panel sayesinde, aradığınız marka ve model araç için en uygun Polatlı araç kiralama fiyatları veren firmalardan hizmet alabilirsiniz. Polatlı’da araç kiralama nasıl olur? 
polatlı araba kiralama
Polatlı, bu zamana kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Ankara il merkezine 80 km uzaklıkta bulunan ve çevresindeki tarihi dokuları barındıran bir ilçedir. 

Polatlı"nın Tarihi

Bölgenin tarihinin milattan 3000’li yıllara kadar uzandığını gösteriyor. Polatlı’ya bağlı Yassıhöyük köyünde bulunan Antik Gordion şehrinin bu tarihlerde kurulduğu düşünülmekte. Bu yıllardan itibaren bölgede Hititler, Frigyalılar, Lidyalılar, Persler, Roma İmparatorluğu, Bizanslılar, Selçuklu Devleti ve Osmanlı İmparatorluğu hüküm sürmüştür. Kurtuluş Savaşı sırasında yapılan Sakarya Meydan Muharebesinin burada yapılması ve demir yolunun bu ilçeden geçiyor olması ilçenin gelişmesine yardımcı olmuştur. İsmini de bu bölgede yaşayan Yakup Ağa adlı kişinin atlarının çok olmasından dolayı yöreye ‘Bol Atlı’ deniliyormuş. Bu isim zamanla Polatlı olarak kullanılmaya başlamış. Ankara’ya geldiğiniz zaman Polatlı’ya gidip tarihi ve müzeleri ile ilgi çeken ilçeyi ankara oto kiralamadan kiralayacağınız araçlarla rahat ve konforlu bir şekilde gezebilirsiniz. 
polatlı oto kiralama

  1. Malıköy Tren İstasyonu Müzesi

Malıköy müzesi 2008 yılında Kurtuluş Savaşı döneminde büyük önem taşımış olan Tren İstasyonu, bugün 5713 şehit adına Mehmetçik Anıtı, Sakarya Meydan Savaşı Panorama Müzesi, 1987 yılında yapılmış olan lokomotif gibi önemli olan değerlerin bulunduğu bir müzedir. Bu müzeyi gezmek zaman alan ancak keyifli bir kültür alanıdır. 

  1. Kayabaşı Mozaiği

Kent tarihi açısından önem taşıyan M.S. 3. yüzyıla ait olan Kayabaşı köyünde bulunan Mozaik 1989 yılında yapılan araştırmalarla Roma dönemine ait önemli bir eser olduğu anlaşılmıştır. 

  1. Duatepe Anıtı

1921 yılında yaşanan taarruzda alınan ilk tepe olması şanlı tarihi anlatan ve duygusal anlar yaşamaya sebep olan anıtın çevresi 1999 yılında yapılan çalışmalar ile ağaçlandırılmıştır. Duatepe, tören alanı, otopark, yürüyüş yolu, bağlantı yolu ve anıt alanı olmak üzere toplamda beş bölümden oluşmaktadır. Sizde bu güzel beldeyi görmek isterseniz Polatlı oto kiralama ile araç kiralayarak rahat bir şekilde gezebilirsiniz. 

  1. Gordion Müzesi

Şehrin en eski eserlerini ziyaretçilere saklayıp, kronolojik bir sergi ile adeta tarihi size tekrar yaşatmaktadır. İlçenin Yassıhöyük köyünde yer alan Gordion Müzesi Eski Tunç dönemi eserleri, Kral Midas Tümülüsü, Erken Frig dönemi eserleri ve Kayabaşı Mozaiği gibi pek çok eser bu müze kapsamında sergilenmektedir. Tarih severler için eşsiz bir gezi olacaktır. 

  1. Gordion Antik Kenti

polatlı rent a car
Tarihin izlerini çok net bir şekilde göreceğiniz önemli kalıntıların bulunduğu kentin adını, ilk Frig Kralı olan Gordios ’tan aldığı Polatlı ilçe merkezine 29 km uzaklıkta yer alan bu antik kenti ziyaret edebilir aynı zamanda farklı fotoğraflar çekebilir Frigya ‘ya başkentlik etmiş bu kenti görebilirsiniz.