Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 17.08 - 10:00
Teslim Tarihi 22.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Sincan Araç Kiralama - Sincan Rent A Car | Gezgin 7/24

ANKARA / Sincan

Gezgin724, Ankara"nın en iyi oto kiralama firmalarını sizlerle buluşturuyor. Gezgin724 güvencesi ile Ankara"nın tüm ilçe ve semtlerinde araç kiralama firmalarına ulaşılıp oto kiralama işlemi kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Gezgin724.com’un hizmet verdiği Ankara’nın ilçelerinden biri de Sincan’dır. Sincan rent a car firmalarının web sitemiz www.gezgin724.com üzerinden yapılan rezervasyonlara özel düzenlediği avantajlardan yararlanarak, Sincan ucuz araç kiralama hizmeti almanız mümkün. Ayrıca Sincan oto kiralama firmaları arasında kıyaslama yapmanızı sağlayan akıllı panel sayesinde, aradığınız marka ve model için en uygun seçeneklere ulaşabilirsiniz. Böylece bütçenizi sarsmayacak miktarda Sincan araç kiralama fiyatları veren firmalardan hizmet alabilirsiniz. Şimdi gelin hazır aracımızı kiralamışken Sincan’ı biraz gezelim ve Sincan’da gezilecek yerler nelermiş hep beraber görelim. 
resim başlığı
Sincan Tarihçesi 

Cumhuriyetin ilk yıllarında çok az hane sayısına sahip olan ilçe  Mustafa Kemal Atatürk"ün önerisi ile Romanya ve Bulgaristan’dan gelen göçmenlerin buraya yerleştirilmesine sahne olmuştur. Böylece Sincan kalabalık bir nüfusa sahip olmuştur. Eskiden Ankaralıların pek uğrak noktası olmayan hatta uğramak istemedikleri bu yer şimdilerde Ankara"nın en kalabalık ve metropol bir ilçesi haline gelmiştir. Emlak fiyatları ise her geçen gün artış göstermektedir. Ayrıca Romanya"dan gelen göçmenler yanlarında getirmiş oldukları laleleri şimdi lale meydanı olarak adlandırılan bölgeye dikmişler. 

Her yıl Mayıs ayında lale festivali düzenlenmektedir. 

Sincan"ın ismi “şen canlı insanlar yurdu” anlamlarını karşılar. Türkler, Asya’da farklı yerler için de bu adlandırmayı yapmıştır. Bölgede yapılan kazılarda Bizans ve Roma İmparatorluğu döneminden kalıntılar bulunmuştur. Bu bakımdan Sincan bölgesindeki insan yaşamının çok eskilere kadar uzandığı söylenebilir. 

Kar yağdı ve Ayaş Dağları"nın arasında kalan Sincan, Ankara’nın merkezine 20 kilometre uzaklıktadır. İlçenin başlıca akarsuyu Ankara çayıdır. Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalarda milattan önce 5500 yılına ait Kalkolitik döneme kadar olan uzantılar tespit edilmiştir. Bazı köylerin de arkeolojik eserleri bulunmuştur. Ankara Ticaret ve Sanayi Odası tarafından kurulan Sanayi Tesisleri ile Organize Sanayi Bölgesi olarak önem kazanmıştır. 

Çok kalabalık bir nüfusu olduğu için yerleşimi dağılmıştır. 15 adet köy bulunmaktadır. 

Bunlar Osmaniye Köyü, Polatlar Köyü, Saraycık Köyü, Tatlar Köyü, yeni Çimşit köyü, yeni Kayı Köyü, yenipeçenek köyü, Akçaören Köyü, Nayurt Köyü, Çiçektepe Köyü, Çoğlu köyü, Esenler Köyü, İlyakut köyü, İncirlik Köyü. 

Sincan Nerede? Nasıl gidilir?

Ankara"nın merkezinde bulunan Sincan, kuzeyde Kazan, doğuda Etimesgut ve Yenimahalle, güneyde Polatlı, batıda ise Ayaş ilçeleri ile çevrilidir. Ankara-Sincan arasındaki mesafe 27 kilometredir. Sincan’a rahat bir şekilde gitmek için ankara araç kiralamanı kullanabilirsiniz. 
sincan  oto kiralama
Sincan"da Ne Yenir? 

Sirkeye kırılmış yumurtaların yoğurt üzerine kızgın yağda kavrulmuş kırmızı biber gezdirerek yapılan çılbır, kepeği alınmış kırık buğdaydan yapılan göçeli tarhana veya göçeli yoğurt çorbası. Taze Asma yaprağının ince ince doğranarak, bulgur sıvı yağ, soğan, biber salçası, domates salçası, ile pişirilen üstüne sarımsaklı yoğurt eklenerek yapılan bici aşını, hamur işleri, etli yemekler ve dolmalar Sincan"ın öne çıkan tatlarıdır. 

Sincan"dan Nerede Kalınır? 

Sincan"da konaklamak istiyorsanız uygun bütçeli seçenekler sizi bekliyor olacak. Sincan oto kiralama ile gideceğiniz yerlere rahatça gideceğiniz gibi Sincan Öğretmenevi, rahat ve konforlu birçok otelin yanı sıra günlük kiralık evler, pansiyonlar, oteller, misafirhaneler, oteller apartlar, konukevlerinde kalabilirsiniz.

Sincan’da Gezilecek Yerler 

Ali Yakut Köyü Camii

14 veya 15’inci yüzyıllarda inşa edildiği düşünülen Caminin yapıldığı tarih kesin olarak bilinmiyor. Moloz taş, kesme taş, devşirme taş ve ahşap kullanılarak yapılmıştır. Caminin cemaat bölümü sonradan kuzey tarafına eklenmiştir. Kuzeybatısına da 1965 yılında bir minare inşa edilmiştir. Caminin geneline yayılan alçı, ahşap ve kalem işi süslemeler dikkat çekicidir.

Eski Bucuk Köyü Camii

Yapı incelendiğinde 15-16’ncı yüzyıllarda inşa edildiği söylenebilir. Eski Bucuk köyünden yalnızca bu canimi kalmıştır. Bir yamaç üzerinde konumlanan cami, dikdörtgen yapıda, kırma çatılı ve kâgir bir yapıdır. Kuzey tarafında yakın geçmişte bir türbe eklenmiştir. Türbelerin içinde dört mezar bulunur fakat burada yatanların kim olduğuna dair bir kayıt yoktur.
sincan rent a car
Harikalar Diyarı

Harikalar Diyarı, Ankara’nın neresindedir? Harikalar Diyarı, Ankara’nın Sincan ilçesinin Fatih semtindedir. 1 milyon 300 bin metre kare kadar çok geniş bir alan üzerine kurulmuş içinde spor kompleksleri, geniş ve ferah piknik alanları, kültürel faaliyet alanları, yeşil alanlar, yapay göller, yürüyüş alanları, kaykay pistleri, tenis kortları, go kart alanı ve masal adası gibi bölgeleri bulunur. Yapay göllerde su bisikleti ile zaman geçirmek eğlenceli olabilir. Alanın içinde nikah salonu ve Nejat Uygur’un adını taşıyan bir tiyatro salonu da yer alır. Çocukların çok sevdiği bir yer olan masal adası 25 bin metrekarelik alana kurulmuştur. Çocuklar için 10 adet oyuncakistan bulunur. Harikalar Diyarı Ankara Sincan"ın Fatih semti yakınında konumlanır. Sincan oto kiralama araçlarıyla bu mükemmel parkı rahatça gezebilirsiniz. Eğlenceli zaman geçirebileceğiniz hem piknik yapıp hemde güzel anlar geçirmeniz için Harikalar Diyarının içinde ayrıca go-kart, kaykay pisti, model gemi yüzdürme alanı, model uçak pisti, basket sahaları, mini golf sahaları, masa tenisi alanları, tenis kortları, bir adet amfi tiyatro gibi çeşitli aktiviteler için uygun alanlar da vardır.