Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 18.08 - 10:00
Teslim Tarihi 23.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Yenimahalle Araç Kiralama - Yenimahalle Rent A Car | Gezgin 7/24

ANKARA / Yenimahalle

Gezgin724 Ankara"nın en iyi oto kiralama firmalarını sizler için listeliyor. Gezgin724 güvencesi ile Ankara"nın tüm ilçe ve semtlerinde araç kiralama işlemi kolaylıkla yapılıyor.

Yenimahalle ilçesi de Gezgin724 aracılığı ile kolaylıkla araç kiralama hizmeti alabileceğiniz bir yer. Üstelik Gezgin724, sistemindeki oto kiralama firmaları arasında kıyaslama yapmanızı sağlayan akıllı bir panel bulunuyor. Bu sayede en uygun Yenimahalle araç kiralama fiyatları veren firmalar hakkında bilgi ve hizmet alabilirsiniz. ankara araç kiralamaHizmet sonrası Yenimahalle’yi gezmek isterseniz eğer aşağıda anlatacaklarımız size yardımcı olacaktır…
Yenimahalle rent a car
Yenimahalle’nin Tarihçesi

Cumhuriyetle birlikte gelişen Yenimahalle, tarihi 1925 yıllarına kadar uzanan içerisinde çok sayıda yapıyı ve doğal alanı barındıran Ankara"nın en yoğun nüfuslu metropol ilçelerinden biridir. 

Yenimahalle’de Gezilecek Yerler

Akköprü

Akköprü, Yenimahalle’de görülmesi gereken tarihi yapılardan biridir. Eserin yapımı Bizans dönemine kadar uzanır. İlçenin Selçukluların eline geçmesiyle hasar gören tarafları ünlü hükümdar Alaaddin Keykubat tarafından tamir ettirilmiştir. Akköprü’nün önemi Bağdat Ticari Yolu üzerinde bulunmasıdır. Köprü Ankara Çayı’nın üzerinde asırlardır rahat ve güvenli bir şekilde geçişi sağlamaktadır. 7 kemerden oluşan ve Yapımında bazalt taşı kullanılan Akköprü, Ankara’yı ziyaret eden gezginlerin uğrak noktasıdır. Bu yapıyı görmek için sadece Ankara ya da yurtiçi diğer şehirlerden değil dünyanın dört bir tarafından gelen turistler bulunmaktadır. Eğer sizde Yenimahalle sınırları içerinde oto kiraladınız ve Ankara’yı şöyle bir gezmek istiyorsanız ilk işiniz Akköprü’den başlamak olsun. 

Atatürk Orman Çiftliği 

Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) 1991 yılından itibaren Doğal SİT alanı olarak kabul edilmiştir. 5 Mayıs 1925 yılında Atatürk"e hediye edilen arazi yine Atatürk tarafından ölmeden önce halka armağan edilmiş ve devlet hazinesine katılmıştır. Çiftlik 8 kısımdan oluşmaktadır. Bu kısımlarda ülkenin en büyük hayvanat bahçesi, Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin benzeri bir ev, devlet mezarlığı, Karadeniz havuzu ve piknik alanı yer alır.  Bu çiftlikte üretilen süt ve yoğurt tarzı ürünler yurdun dört bir yanına pazarlanmaktadır. Atatürk’ün Yenimahalle’de ülkemize bıraktığı bu güzel hatırasını ziyaret edebilirsiniz.
yenimahalle oto kiralama
Ankara Hayvanat Bahçesi

Ankara Hayvanat Bahçesi, Atatürk Orman Çiftliği içerisindedir. Az önce de bahsettiğimiz gibi ülkenin en büyük hayvanat bahçesidir. Atatürk"ün direktifi ile 29 Ekim 1940 yılında hizmete açılmıştır. Kuruluş amacı, halka yerli ve yabancı hayvan çeşitlerini tanıtmak ve özelliklerini öğretmek, hayvan ve doğa sevgisini aşılamaktır. Bugün 178 çeşit hayvana ev sahipliği yapan bahçe yılda ortalama 1 milyon insan tarafından ziyaret edilmektedir. 

Ankapark (Wonderland Eurasia)

20 Mart 2019 tarihinde 1,3 milyon büyüklüğünde bir alan üzerine inşası tamamlanan  temapark, Atatürk Orman Çiftliği sınırları içerisinde yer alır. Park 12 farklı bölümden oluşur.  Parkta 7 tane lunapark treni vardır. Hem yetişkinler hem de çocuklar için tasarlanmış oyun alanları mevcuttur. Günümüz teknolojisinin kullanıldığı interaktif eğlence alanları ile eski motifleri bir arada barındıran park ayrıca Asya ve Avrupa’nın da en büyük tema parkı konumundadır. 

  1. Yıl Ankara Hipodromu

Ankara"nın Yenimahalle ilçesinde Batıkent semtinde bulunan hipodromun hizmete giriş yılı 1988 yılıdır. Bir çok Yeşilçam filmine de sahne olan hipodrom oldukça büyük bir alan üzerine kurulu. 75. Yıll Hipodromu at yarışları dışında ayrıca ata binmeye ve at binmeyi öğrenmeye gelen bir çok insana da kapılarını açıyor. At ve at yarışlarına ilgi duyuyorsanız mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler arasında olmalı burası. 
yenimahalle arac kiralama firmaları
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi

Recep Tayyip Erdoğan tarafından inşa ettirilmiş olan külliye Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni sistemi olan Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin yönetildiği yer konumunda. Bunun dışında belli bölümleri özellikle Beştepe Camii, Kütüphane vs. gibi yerler halkın kullanımına da açık. Yenimahalle sınırları içerisinde bulunan bu güzel mimari eseri de görmeye gidebilirsiniz.