Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 15.05 - 10:00
Drop of location 20.05 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Aksu Araç Kiralama - Aksu Rent A Car  | Gezgin 7/24

Aksu araç kiralama 

Antalya Aksu araç kiralama hizmeti alabileceğiniz firmaları sizler için sergileyen Gezgin 7/24, ekonomik koşullarla Aksu araç kiralama hizmeti almanıza imkan tanıyor. 

Web sitemiz üzerinden araç kiralama hizmeti sunan Aksu araç kiralama firmaları arasında yapacağınız kıyaslama neticesinde, sizin için tüm şartlarıyla en uygun olan ekonomik ya da lüks araç kiralama hizmetini dakikalar içerisinde alabilirsiniz.

Sağlam ve güvenilir altyapısıyla Türkiye"de her gün yüzlerce insanın araç kiraladığı Gezgin 7/24 oto kiralama platformu, bir oto kiralama firması olmaması sebebiyle en uygun koşullarda Aksu oto kiralama hizmeti alacağınız firmaları sergilemektedir. Bu firmalar arasında Gezgin 7/24 üzerinde oluşan rekabet, fiyatlara yansıyarak ziyaretçilerimizin istifadesine sunulmaktadır. Böylelikle web sitemiz üzerinden Aksu araç kiralama hizmeti alacak kullanıcılarımız, daha uygun fiyatlarla bu hizmetlerden yararlanmaktadırlar. 

Sizde farklı yerlerdeki karmaşık yapılan kurtulmak ve bütçe dostu fiyatlar Aksu oto kiralama hizmeti almak için, rezervasyonlarınızı Gezgin 7/24 üzerinden geniş araç ve firma seçeneği ile rahatlıkla yapabilirsiniz. 

Aksu hakkında bilgiler 

2008 yılının ilk çeyreğinde ilçe statüsü kazanan Aksu ilçesi, 71643 kişilik bir nüfusa sahiptir. Antalya İl merkezinden 16 kilometre uzaklıkta yer alan ilçe, Aksu ve Düden akarsularının ortasında bulunmaktadır. 

aksu araba kiralama

Bu nedenle sulu ve verimli topraklara sahip olması, ilçe halkı için önemli bir avantaj oluşturmaktadır. Tarihi milattan önce 1200 yılına kadar dayandığı tarihi yazıtlarda ortaya çıkmış olsa da, bölgenin çok daha eski bir yerleşim alanı olduğu tahmin edilmektedir. Helenistik, Roma ve Bizans İmparatorluğu dönemlerinde büyük bir öneme sahip olarak yerleşim birimi olarak kullanıldığı görülen Aksu ilçesi, günümüzde halen bu medeniyetlerin izlerini taşıyan yapılara sahiptir. 

İlçe genelinde bulunan antik kentler ve arkeolojik kazılar sonrası elde edilen tarihi eserler, Aksu ilçesinin geçmişine önemli bir ışık tutmaktadır.

Klasik Akdeniz ikliminin yaşadığı ilçede, genellikle bu iklime bağlı olarak daha rahat yetişen tarım ürünleri yetiştiriciliği yapılmaktadır. İlçe halkının en önemli gelir kaynağı tarım olup, tarıma dayalı sanayi de Aksu halkı için önemli istihdam kaynakları arasında yer almaktadır. 

Hayvan yetiştiriciliği de, Aksu halkının önemli geçim kaynakları arasındadır. Mevsiminde yapılan tarımın yanı sıra mevsimi dışında ise, seracılık yoğun olarak yapılmaktadır. 35000 dönümün üzerinde sera alanı bulunan ilçe, her mevsim tarımla uğraşan bilmektedir. Akdeniz"e kıyısı bulunması sebebiyle aynı zamanda belirli bir oranda turizmde, Aksu ekonomisine katkı sağlamaktadır. 

Turizme bağlı olarak hizmet sektörünün gelişmiş olması, yine ilçe ekonomisi için büyük şanslar arasındadır. 
aksu araç kiralama

Aksu gezilecek yerler 

Aksu ilçesinde gezip görebileceğiniz birçok alanın bulunmakla birlikte, tavsiyelerimiz arasında size sunabileceğimiz Aksu gezilecek yerlerden bazıları şunlardır. 

Kurşunlu Şelalesi 

Antalya Isparta karayolu üzerinde bulunan Kurşunlu Şelalesi, farklı küçük şelaleler ile birlikte toplamda 7 şelaleden oluşmaktadır. 18 metre yüksekliği bulunan şelale, çevresindeki ağaçlık alanlar ile birlikte muhteşem bir doğal güzellik sunmaktadır. İlçe merkezinden uzak olan şelaleyi ve çevresindeki diğer tarihi ve doğal güzellikleri görmek için, Aksu araç kiralama firmalarından ekonomik ya da lüks araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Perge Antik Kenti 

İlçe sınırları içerisindeki antik kent, ilçe merkezinden bir kaç kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Antalya şehir merkezinden ise 18 kilometre uzaklıkta yer alan Perge Antik Kenti, ilçede gezip görebileceğiniz en kapsamlı tarihi alanlardan biridir. Antik kentte bulunan heykeller Türkiye"de arkeolojik kazılar sonrası elde edilen en güzel heykeller arasında yer almaktadır. 

Sanata dayalı tarihi eserlerde antik kent içerisinde ve çevresinde yapılan arkeolojik kazı çalışmaları sonrasında, gün yüzüne çıkarılmıştır. Burada çıkarılan tarihi eserlerin önemli bir kısmı Antalya Arkeoloji Müzesi"nde sergilenirken heykel ve anıt mezarlar, antik kent içerisinde açık hava müzesi şeklinde ziyaretçilere gösterilmektedir. 

Ağalar Camii 

Ağalar Camii malzeme ve Teknik mimari açısından, ülkemizin sayılı özelliklere sahip tarihi yapılarından biridir. 1800 yılının ortalarında yapılan Ağalar Camii, Perge antik kentinde o dönemde bulunan taşların taşınmasıyla birlikte inşa edilmiştir. Muhteşem mimarisi ve sağlam yapısıyla günümüze kadar orijinalini korumayı başarmış Ağalar Camii, Aksu ilçesinde ziyaret edebileceğiniz tarihi yapılar arasındadır.

Zindan Mağarası 

Aksu ilçe merkezinden 10 kilometre uzaklıkta bulunan Sorgun yaylasında bulunan Zindan Mağarası, bölgedeki en güzel doğal oluşumlar arasında yer almaktadır. Zindan Mağarası dışında burada ziyaret edebileceğiniz, farklı mağaralarda bulunmaktadır. 
aksu oto kiralama
Hem Sorgun Yaylası"nın temiz havasını ciğerlerinize çekmek ve hem de bu mağaraları ziyaret etmek için, Antalya oto kiralama firmalarından istediğimiz özelliklere sahip ucuz araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.