Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Alanya Araç Kiralama - Alanya  Rent A Car | Gezgin 7/24

Alanya araç kiralama

Antalya"nın en büyük 3. İlçesi konumundaki Alanya araç kiralama hizmeti almak isteyen ziyaretçilerimiz, Gezgin 7/24 üzerinde uygun fiyatlarla hizmet sunan Alanya Rent A Car firmalarından, gerek ekonomik ve gerekse lüks Alanya oto kiralama hizmeti alabilirler. 

İnternet ortamında bulabileceğiniz en iyi fiyatlarla yüksek hizmet kalitesi sunan Alanya oto kiralama firmaları, ziyaretçilerimize özel fiyat indirimlerinin yanı sıra, ek hizmetler de sunmaktadırlar. Dileyen ziyaretçilerimiz ekonomik kiralık araç ihtiyaçlarını giderebilecekleri gibi, antalya araç kiralama hizmeti almak isteyen ziyaretçilerimiz de, yine Gezgin 7/24 üzerinden bu ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilirler. 

Karışık online araç kiralama platformlarının can sıkıcı altyapılarından sıkıldıysanız, sade ve ihtiyaçlarınıza hızlı cevap verebilecek Gezgin 7/24 araç kiralama platformunun hızlı ve güvenilir ara yüzü sayesinde çok kısa sürede araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Tüm Alanya araç kiralama ihtiyaçlarınız için internetten onlarca Rent A Car firması aramanıza gerek kalmadan, basit bir arama ve karşılaştırma sayesinde istediğiniz nitelikteki aracı Gezgin 7/24 üzerinden hemen kiralayabilirsiniz. Üstelik web sitemiz üzerinden yapacağınız kiralama rezervasyonları için, aldığınız hizmet dışında hiçbir ücret ödemenize gerek yoktur.
alanya araç kiralama

Alanya hakkında genel bilgiler 

312319 kişilik nüfusu ile Alanya, Antalya"nın en büyük 3 ilçesi konumundadır. Antalya ilinin olduğu kadar ülkemizin de turizm değerini yükselten özelliklere sahip Alanya ilçesi, sadece deniz turizmi değil aynı zamanda tarih ve kültür turizmi için de oldukça önemli bir yere sahiptir. 

Farklı medeniyetlerin geçmiş dönemlerde Alanya"yı yerleşim birimi olarak kullanması sebebiyle, Alanya ilçesi birçok medeniyetin tarih ve kültür mirası olmuştur. Bu sebeplerden ötürü Alanya ilçesi sınırları içerisinde, birbirinden farklı birçok medeniyetin tarihi ve kültürel izlerini bulmak mümkün olmaktadır. 

Aynı zamanda Akdeniz"e kıyısı bulunan Alanya ilçesi, dünyanın en temiz mavi bayrak ödüllü plajlarına sahip olması sebebiyle de, deniz turizmi için dünyadaki sayılı yerler arasında yer almaktadır. Her yıl yüz binlerce hatta milyonlarca kişi, tatilini yapmak için bu güzel ilçemizi tercih etmektedir. 

Antalya merkezinden 154 kilometre uzaklıkta bulunan Alanya"da, yabancı turistlerin yoğun ziyareti nedeniyle Alanya Gazipaşa Havalimanı yaptırılmıştır. Bu havalimanı sayesinde yabancı turistler direkt olarak, Alanya ilçesine uçakla gelebilmektedir. 

Alanya Gazipaşa Havalimanı, ilçe merkezinden 45 kilometre uzaklıkta bulunup iç hatlar içinde uçak seferleri yapılmaktadır. Eğer ki bulunduğunuz şehirden Alanya"ya uçakla gelecekseniz, Gezgin 7/24 üzerinden Alanya Havalimanı araç kiralama hizmeti veren firmalara da ulaşmanız mümkündür.

Antalya"ya 1868 yılında bağlanan Alanya, 1875 yılında ise ilçe statüsü kazanmıştır.Alanya Rent A Car İlçenin en önemli gelir kaynağı turizm iken, tarım ve özellikle seracılık Alanya halk için diğer önemli geçim kaynaklarıdır.

Alanya gezilecek yerler 

Tarih boyunca birçok medeniyetin ev sahipliğini yapan Alanya ilçesi, bu nedenle birçok tarihi yapıya sahiptir. Alanya"da gezilecek yerler listesinde yer verebileceğiniz bazı tarihi ve doğal güzellikler, şunlardır. 

Alanya Kalesi 

Akdeniz"den 250 metre yüksekte bulunan bir yarımada üzerine inşa edilen Alanya Kalesi, 6 buçuk kilometre surlara sahiptir. Helenistik dönemde yaptırıldığı tahmin edilenin Alanya Kalesi"nin, Selçuklu döneminde önemli bir tadilattan geçtiği bilinmektedir. Özellikle 1221 yılında Alanya Kalesi, büyük bir bakım çalışmasından geçmiştir. 

Farklı birçok medeniyet tarafından kullanılan tarihi kaleye, bu medeniyetler tarafından çeşitli eklemeler yapılmıştır. Bu nedenle, aynı kalede farklı medeniyetlerin izlerini taşımaktadır. 
alanya oto kiralama

Kızılkule 

Alanya"nın sembol yerlerinden biri olan Kızılkule, ilçedeki Selçuklu eserleri arasında yer almaktadır. 1226 senesinde yaptırılan kızılkule, 12.5 metre genişliğe ve 33 metre yüksekliğe sahiptir. Toplamda 5 katlı olan kızılkule, Alanya"da gezilecek yerler arasında en fazla ziyaret edilen, tarihi yapılardan biridir. 

Tersane

1227 yılında yapılan tersane, yine ilçedeki önemli Selçuklu eserleri arasında yer almaktadır. Denize bakan tarafı toplam 56.5 metre yüksekliğe sahip olup, tersanenin gün ışığından faydalanması için farklı bir mimari kullanılmıştır.

Tophane 

1227 yılında Selçuklular tarafından yaptırılan tophane, toplam yüksekliği 10 metre olan bir kaya üzerine yapılmış olup, yine Selçuklular tarafından yaptırılan tersaneyi koruma amacıyla kullanılmıştır. 

Toplamda 3 katlı olanın tophane, ilçenin önemli tarihi yapıları arasındadır. 

Süleymaniye Camii 

1231 senesinde Alanya Kalesi"nin iç kale kısmının hemen yanı başında yaptırılan Süleymaniye Camii, Osmanlı dönemine kadar önemli bir kısmı yıkılsa da Osmanlı döneminde yeniden yaptırılmıştır. Bu nedenle tarihi cami hem Osmanlı ve hem de Selçuklu izlerini taşımaktadır.

Bedesten 

13 metre genişliğe ve 35 metre uzunluğa sahip bir avlusu bulunan Bedesten, toplam 26 odadan oluşmaktadır. 14. Yüzyıl"da yapıldığı tahmin edilen Bedesten, bahçe bölümünde büyük bir sarnıca sahiptir. 

Akşebe Sultan mescidi

Alanya Kalesi"nin ilk kumandalı olduğu bilinen Akşebe Sultan hayratı olarak, 1230 senesinde inşa edilmiştir. İç görünümü ve kubbe kısmına tuğlalarla örülü olan mescit, dış kısmı ise kesme taştan yapılmıştır. İki odadan meydana gelen tarihi mescit, kare planlı şeklinde inşa edilmiştir. Bu iki odadan birisi mescit olarak kullanılırken, diğeri ise kumandanın türbesinin yer aldığı bölümdür.
alanya rent a car
Alanya ilçesi sınırlarında, yukarıda sayılanlar dışında birçok tarihi yapı bulunmaktadır. Alanya plajları aslında tamamen ayrı incelenmesi gereken doğal güzellikler olduğu için, listemizde yer vermedik. Yukarıda sayılan ve bunların dışında kalan tarihi ve doğal güzellikleri rahat bir şekilde gezmek istiyorsanız, Alanya araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.