Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Antalya Havalimanı Ucuz Araç Kiralama | Gezgin 7/24

Antalya Havalimanı Araç Kiralama

Antalya havalimanı araç kiralama ihtiyaçlarınıza cevap verecek nitelikte uygun fiyatlarla hizmet veren firma bulmak için, türlü türlü zahmete girmenize gerek bulunmuyor. Dakikalar içinde uygun fiyatlarla hizmet alabileceğiniz Antalya havalimanı araç kiralama firmaları için, Gezgin 7/24 web sitemizi kullanabilirsiniz.

Web sitemiz üzerinde ilanı bulunan tüm Antalya havalimanı oto kiralama firmaları, web sitemize özel birçok avantaj sunmaktadır. Sizde Antalya havalimanı araç kiralama ihtiyacınız için web sitemiz üzerinden hiçbir ek ücret ödemeden rezervasyon yapmanız halinde, aracınız hızlı ve uygun fiyatlarla havaalanında sizi bekliyor olacaktır.

Antalya Havalimanı

Antalya şehir merkezinden yaklaşık 10 km uzaklıktaki Antalya havalimanı, şehrin havayolu ihtiyaçlarına nitelikli hizmet vermektedir. Özellikle şehrin dünya turizminde önemli bir yer tutması nedeniyle, Antalya’ya gelecek yabancı turistlerin zahmetsizce şehre ulaşmaları konusunda önemli bir yere sahiptir. Özellikle yaz aylarında, havalimanını aşırı derecede kalabalık görebilirsiniz.

Antalya havalimanı adresi: Antalya Havaalanı Dış Hatlar Terminali 1 – 07230 Muratpaşa Antalya

Antalya havalimanı iletişim numarası: 0 242 444 74 23

Antalya Hakkında Genel Bilgiler

Türkiye’nin en büyük 5. Büyük nüfusuna sahip Antalya’nın nüfusu; 2 milyon 426 bin 356 kişidir. Akdeniz bölgesinin en büyük şehri olan Antalya, dünyada en fazla turist ziyaretçisi alan yerler arasındadır. Şehrin yaz aylarındaki anlık nüfusu gelen yerli ve yabancı turistler nedeniyle, 10 milyonu aşabilmektedir. 19 ilçesi bulunan şehrin, ilçe belediyelerine bağlı olan mahallelerle birlikte toplam 910 mahallesi bulunmaktadır.
antalya havalimanı araba kiralama
İl plaka kodu: 07

Telefon alan kodu: 242 

Antalya ilçeleri: Döşemealtı, Finike, Aksu, Serik, Manavgat, Elmalı, Muratpaşa, Gazipaşa, Korkuteli, Kepez, Kumluca, Konyaaltı, Kemer, İbradı, Kaş, Gündoğmuş, Akseki, Demre ve Alanya’dır. 

İlk ismi Attaleia olan Antalya için, daha sonrasında Adalia ve Antalia isimleri kullanılmıştır. Yapılan kazılar neticesinde, şehirde ilk kez yerleşik hayata geçen uygarlığın, Bergama Krallığı olduğu ortaya çıkmaktadır. II. Attolos’un emriyle kurulan şehir, geçmiş dönemlerde dünyanın en önemli liman kentleri arasında yer almaktadır. Günümüzde de yine aynı şekilde, dünyanın önemli liman kentleri arasında bulunmaktadır.

Bergama Krallığı’nın ardından Roma İmparatorluğu’nun hâkimiyet kurduğu şehirde daha sonra ise, Bizans İmparatorluğu hüküm sürmüştür. Bizanslılardan sonra ise Türklerin eline geçen Antalya, kadim bir Türk şehri olarak tarih sahnesinde yerini almıştır. 

Antalya Ekonomisi

Şehrin ekonomisinin temelini, turizm oluşturmaktadır. Her sene yaz aylarında, Türkiye’nin ve dünyanın farklı bölgelerinden milyonlarca turist gelmektedir. Öyle ki şehrin anlık nüfusunun yaz aylarında, 10 milyonu aştığı bilinmektedir. Turizm, bu nedenle şehrin en önemli geçim kaynağıdır. Şehirde balıkçılık ve seracılıkta, yine Antalya ekonomisine can veren diğer unsurlardır. Keçi, sığır ve koyun yetiştiriciliğinin de oldukça gelişmiş olduğu şehirde, sanayi diğer büyükşehirlere göre biraz daha geri planda kalmıştır.

Meyve yetiştiriciliğinin daha ön planda olduğu Antalya’da, dünyanın en kaliteli portakal, mandalina ve limonları yetişmektedir. 

Antalya’da gezilecek yerler

Liman kenti olması ve birçok medeniyete ev sahipliği yapması nedeniyle, şehirde özellikle antik kent ve diğer tarihi yapıların çokluğu göze çarpmaktadır. Antalya Havalimanı Oto Kiralama gezilecek yerler arasında, farklı birçok tarihi yapı ve doğal güzelliğin olması nedeniyle buraları gezebilmek için kapsamlı bir gezi düzenlemeniz gerekebilir. 
antalya havalimanı arac kiralama
Tatilinizi yaparken şehrin tarihi ve doğa güzelliklerine hızlıca göz atmak için, aracınız yoksa Antalya oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. Havayolu ile ulaşım sağlayacaksanız, Antalya havalimanı araç kiralama hizmeti veren firmalara gezgin724 üzerinden ulaşabilirsiniz.

 • Kaleiçi
 • Saat kulesi
 • Antalya Müzesi
 • Yivli Minare
 • Termessos Antik Kenti
 • Düden Şelalesi
 • Karaalioğlu Parkı
 • Kurşunlu Şelalesi
 • Konyaaltı Plajı
 • Kemer Plajı
 • Patara Plajı
 • Lara Plajı
 • Yanartaş
 • Alara Han Kalesi
 • Kale İskelesi
 • Aya Yorgi Kilisesi
 • Noel Baba Kilisesi
 • Olympos Antik Kenti
 • Side Antik Kenti
 • Patara Antik Kenti
 • Xanthos Antik Kenti
 • Magydos Antik Kenti
 • Balibey Camii
 • Sultan Süleyman Camii
 • Kesk Minare Camii
 • Alaeddin Camii

antalya havalimanı oto kiralama
Gibi, onlarca gezilecek yer vardır. Tatiliniz boyunca kısa sürede tüm alanları gezmek için, Antalya oto kiralama hizmeti veren antalya havalimanı rent a car firmalarından gezgin724 üzerinden rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Antalya Gezi Rehberi

Antalya’da gezilecek yerler paleotik ve mezolitik döneme ait izlere rastlanan tarihi alanları, ilk yerleşim yerlerini, muhteşem doğa harikalarını, koyları, sahilleri ve şık restoranları kapsar. Antalya’da Side Apollon Tapınağı, Perge Antik Kent, Uçan Su Şelaleleri gibi görülmesi gereken birden fazla önemli alan bulunur. Antalya’da gezilecek yerler, müzeler kadar muhteşem Akdeniz ikliminin sıcak günleri de tatili unutulmayacak bir noktaya taşır. 

Antalya’da Gezilecek Tarihi Yeler

Antalya’daki tarihi mekanlar şu şekilde sıralanırlar:

 • Side Apollon Tapınağı: M.S 150 yılında yapılan bu tapınak, ışığın ve güzelliğin tanrısı olarak adlandırılan Apollon’un adı ile anılır. Antalya Side içinde ayakta kalmayı başaran bu tarihi mekan Roma dönemine ait izleri taşır. Roma dönemimin en ihtişamlı eserlerinden olan tapınak, Side Mahallesi, Cumhuriyet bulvarında yer alırken bu alana Antalya havalimanı araba kiralama hizmeti ile ulaşmak mümkündür. Her gün saat 08:00 ila 19:00 arasında ziyarete açıktır.

 • Aspendos Tiyatrosu: 1800 senelik geçmişe sahip olan, Türkiye’nin en önemli tarihi mekanları arasında yer alan, en yiy korunmuş antik tiyatrodur. Mimar Zeno’nun tasarladığı bu antik tiyatro, içerisinde yer alan akustik ses dağılımı ile dikkat çeker. Antalya Serik’te yer alan Aspendos’a Sarıabalı Mahallesine ulaşarak ziyaret gerçekleştirilir.

 • Perge Antik Kenti: Antalya’nın Aksu ilçesini ziyaret ederek görülme imkanı bulunan Perge Antik Kenti, M.Ö 1200’de Hitiler tarafından kurulmuş ve ardından Romalılar, Bizanslılar tarafından kullanılmıştır. 15.000 kişilik etkileyici bir tiyatro alanını, yolları, sütun abideleri barındıran bu kent, her gün saat 08:30’dan 17:30’a kadar müze kartı ile ziyaret edilir.

 • Olympos Antik Kenti: 15 yy’da Osmanlının himayesine giren Olympos, Beydağları Milli Dağları ile birleşir. Toros Dağlarının batı kanadında yer alan Beydağlarından aşağıya inildikçe sedir ağaçları ve çam manzaraları ile birlikte Olympos belirmektedir. Olympos Likya medeniyetinin en önemli kentlerinden biri olarak bilinir. Tarih ile iç içe anlar geçirmek ve muhteşem doğayı gözlemlemek için tercih edilen alanlar arasında yer alır.

Antalya’da Gezilecek Doğal Güzellikler

Mutlaka görülmesi gereken Antalya’daki doğa harikaları şu şekilde sıralanır:

 • Uçan Su ŞelaleleriAntalya’da gezilecek yerler, şelaleler arasında yer alan ve Antalya’ya 60 km mesafedeki Akçapınar Köyünde bulunan Uçan Su, kış aylarında kar sularından beslenerek, bahar ile birlikte en muhteşem görünümünü alan doğa harikasıdır. İki ayrı kolunun biri 75 diğeri ise 50 metre yükseklikten akarak, büyüleyici bir doğa manzarasını ortaya çıkarır. Etrafı çam ve sandal ağaçları ile kaplı alanda doğa yürüyüşleri yapılabilmektedir. Serin sularında yüzme imkanı bulunana bu Uçan Su şelalelerine, Antalya havalimanı araç kiralama hizmeti ile şehrin 60 km’lik mesafesine ulaşarak Akçapınar köyünden ziyaret gerçekleştirebilirsiniz.

 • Manavgat Şelalesi: Antalya’nın en büyük ikinci şelalesidir. İki yakasında uzanan Toros Dağları ile akıllarda yer edecek muhteşem bir doğa manzarasını sunan şelalenin soğuk sularında yüzerek keyifli anlar geçirilir. Bu alanda rafting, jeep safari gibi etkinlikler yapılırken birden fazla ağaç türünün yer aldığı orman alanında keşfe çıkılır. Antalya’da gezilecek yerler, Manavgat şık restoran ve kafelerin bir arada bulunduğu alanlardır. 

 • Sazak Koyu: Antalya’nın Musa Dağlarının eteklerinde konumlanmış, deniz ve muhteşem ağaçlar ile çevrili koydur. Bitişiğinde ise Ceneviz Koyu bulunur. Sazak Koyunda soyu tükenmekte olan Akdeniz foklarını doğal yaşamlarında gözlemlemek mümkündür. Teknolojiden uzak kalmak, stresten uzaklaşmak ve kamp yapmak için ideal bir alandır. Bu alandan Adarsan, Olimpos ve Kemer’e kolaylıkla geçiş yapılır.

 • Yalan Dünya Mağarası: Antalya Gazipaşa’da yer alan, sarkıtları, ihtişamlı görünümü ile ön plana çıkan, içerisinde 4 km’lik yürüyüş yapılabilen bir mağaradır. Yaz aylarında içerisindeki serinlik ve 5 milyon yıldan uzun sürede oluşmuş taşlar ziyaretçilerini kendine hartan bırakmasını sağlarlar. Bu mağarayı Gazipaşa ilçesine ulaşım ile ziyaret edebilirsiniz. 

Antalya’nın Meşhur Yemekleri

Damakta muhteşem tat bırakan Antalya’nın yöresel yemekleri şu şekilde sıralanır:

 • Hülüklü Çorba: Nohut, yuvarlak küçük köfteler ve salça malzemeleri temel alınarak yapılan Antalya’ya özgü bu çorba öğlen yemeklerinde damakta lezzetli bir tat bırakan, Alanya’nın düğünlerinde ve Antalya restoranlarında çokça servis edine bir tariftir. İlk adımda gülük adı verilen top köfteler yapılarak kızartılıp, başka bir tencerede hazırlanan salçalı, tereyağlı ve domatesli suya köfteler eklenir. Antalya havaalanı oto kiralama hizmeti ile Antalya merkeze ulaşım sağlayıp, bu alanda yer alan hemen hemen her restoranda hülüklü çorbayı tadabilirsiniz.

 • Cive Yemeği: Pirinç veya bulgur ile yapılan ve domates eklenerek tatlandırılan ve pilava benzeyen bu yemek Antalya’nın sevilen sebze yemeği tariflerindendir. Soğan, domates, biber, patlıcan, yağ, pirinç vetuz hep bereber bir tencerede kavrulup, üzerine su eklenerek pişirilir. Restoran servislerinde ise yemek üzerine fesleğen, nane eklenip, sıcak servis yapılır.

 • Hibeş: Hem meze hem de sos olarak kullanılan yöresel bir tariftir. Antalya’da tüm restoranlarda ve balıkçılarda tadabileceğiniz Hibeş, sarımsak, limon suyu, tahin ve çeşitli baharatlar ile yapılarak, ekmek üzerine sürülüp veya makarnaya eklenip tüketilir.

 • Laba Dolması: Kuzu kaburgasının haşlanması ve ardından üzerine yoğurt sürme tekniği ile pişirilmesi sonunda elde edilen yemek çeşididir. Antalya’nın yöresel Laba dolması, ev yemeklerinin, et menülerinin ve yöresel tatların sunulduğu Antalya restoranlarında yer alır. Bu yemek için kuzu kaburgasının içi açılıp, soğan, domates, maydanoz, kıyma ve baharatlardan hazırlanan harç yerleştirilir.  Saatlik fırında pişme işlemi ardından leziz bir yemek sunulur.

Antalya’ya Gidince Mutlaka Yapılacaklar

Antalya’da yapmadan dönmemeniz gerekenler şu şekilde sıralanır:

 • Rafting: Antalya deyince akla ilk gelen su sporu ve mutlaka yapılması gereken aktivite rafting olarak bilinir. Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı olan Köprülü Kamyon’da yaz, kış rafting yapmak ve yaz, kış değişmeyen tek su sıcaklığına sahip bölgeyi deneyimlemek mümkündür. Antalya havalimanı oto kiralama hizmetleri ile Manavgat ilçesine ulaşım ardından Köprülü Kanyon’da Türkiye’nin en iyi rafting aktivitesini yapabilirsiniz.

 • Opera Ve Bale Festivali: Her sene 5 ila 28 Eylül arasında yapılan ve 22 senedir süregelen bu festival kapsamında, Aspendos Antik Tiyatro’da tiyatro oyunları oynanırken, opera performansları sergilenir. Festival kapsamında hem tarihi mekan ziyaret edilir hem de eğlenceli bir gün geçirilir. Festivale bilet alımı ardından katılım sağlanır.

 • Söğüt Cuması Şenlikleri: Antalya Festivalleri arasında yer alan ve yöresel tatların tadıldığı, müzik ve doğanın keyfinin çıkarıldığı bu etkinlik, Kumluca’da gerçekleşir. Ücretsiz ve yöresel bir festival olan Kumluca Söğüt Cuması Şenliklerinin 17 Ağustos 2020’de yapılacağı açıklanmıştır. Bu yıl tekrar gerçekleşen festival, yabancı ve yerli turistleri ağırlamaya devam ediyor. 

 • Jeep Safari: Antalya’nın sahip olduğu muhteşem doğayı ve geniş bitki örtüsü ile ağaç çeşitlerini, tarihi alanlar yakından görmek için yapılan ve maceralı anları içeren spor aktivitesidir. Jeep Safari Manavgat, Gebiz, Değirmen burnu gibi doğa ile ne yakın temasın sağlandığı alanlar yapılır. Kasım’da Antalya’da gezilecek yerler arasında olan bu noktalarda yaz kış fark etmeden doğa ile buluşmak ve safariye çıkmak mümkündür.Powered by Froala Editor