Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 18.08 - 10:00
Teslim Tarihi 23.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Demre Araç Kiralama - Demre  Rent A Car | Gezgin 7/24

Antalya Demre Araç Kiralama

Antalya"nın en küçük 4. İlçesi olan Demre araç kiralama ihtiyaçlarınız için, bütçe dostu fiyatlara rağmen oldukça kaliteli hizmet veren Demre oto kiralama firmalarını, gezgin724 üzerinde bulabilirsiniz. Web sitemizin en önemli özellikleri arasındaki firmalar arası fiyat ve hizmet kıyaslaması sayesinde, antalya araç kiralama hizmetini, kaliteli hizmet sunan firmalardan alabilirsiniz.

Kurulduğu günden beri ziyaretçilerinin güvenli bir ortamda internetten araba kiralama hizmeti alması için çalışmalarını sürdüren gezgin724, güvenilirliği ve sorunsuz rezervasyon imkanlarıyla Türkiye"nin tercih edilenleri arasında yer almaktadır. Her gün yüzlerce araç kiralama işleminin yapıldığı sitemizde, internetten araç kiralama adına kapsamlı tüm hizmet çeşitlerine ulaşabilirsiniz.

Web sitemiz üzerinden yapılan rezervasyonlarda, kullanıcı bilgilerinin korunması için dünyaca ünlü güvenlik altyapılarıyla, tüm bilgileriniz güvence altındadır. Firmalar arasında yapacağınız kıyaslama sonucunda, geniş yelpazeli araç seçenekleri arasında kaybolmadan düzenli bir ekrandan Demre araç kiralama hizmeti veren firmaları görebilir ve dilediğinizden hizmet alabilirsiniz.
demre araba kiralama

Demre Hakkında Bilgiler

Antalya Demre ilçesi, 19 Antalya ilçesi arasındaki küçük ilçelerden biridir. Her ne kadar Antalya ilçelerine göre küçük olarak anılsa da, 25.893 kişilik nüfusuyla Türkiye genelindeki birçok ilçeden nüfus bakımından oldukça büyüktür.

Şehrin turistlik ilçeleri arasındaki Demre, eskiden Kale ismiyle anılmaktaydı. 1987 yılında ilçe statüsüne kavuşan Demre, Lidya krallığının en önemli şehirleri arasında yer almış, sonrasında ise farklı medeniyetlerin eline geçmiştir. İlçe statüsünü aldığında Kale ismini taşıyan Antalya ilçesi, 2005 yılında Demre ismini almıştır. 

Batı kısmında Antalya"nın Kaş ilçesi, Doğu kısmında Finike ilçesi, güney kısmında ise Akdeniz sahil komşusudur. Deniz kısmı dışında kalan diğer üç yanını dağların çevrelediği Demre ilçesi, doğa güzellikleri ve muhteşem görüntüsüyle doğanın aslında tam kalbinde yer almaktadır.

İlçe halkının önemli bir kısmının geçim kaynağı, tarımcılıktır. Meyvecilik ve seracılıkta, ilçe ekonomisinin önemli güç kaynakları arasındadır. Bunların yanı sıra hayvancılıkta, Demre halkının önemli geçim kaynakları arasındadır.

Turistik bir yer olması sebebiyle, ilçe genelinde kısmen hizmet sektörü de Demre ekonomisine katkı sağlamaktadır. İlçede bulunan tarihi kiliseler ve antik kentler, turistik ziyaretlerin sık yapıldığı alanlardır.
demre araç kiralama

Demre Gezilecek Yerler

Andriake

Eski ismiyle Myra olarak geçen Demre, tarihinde bir önemli bir liman kenti konumunda yer almıştır. Andriake antik kenti, ilçe merkezine araçlar 5 dakikalık yol mesafesinde bulunmakta olup, burada birçok tarihi antik yapı bulunmaktadır. Aynı zamanda antik kent bölgesinde yapılan birçok kazı çalışması, önemli medeniyetlere ait tarihi eserleri gün yüzüne çıkarmıştır. 7 gözlü hububat deposu, yeraltı şehirleri, sütün ve heykelleriyle, Demre gezilecek yerler listesinde bulunmaktadır.

St. Nichalous Kilisesi

Dünya genelinde Noel Baba adıyla bilinen tarihi kilise, Anadolu"da yaşayan Hristiyan din adamı olan Aziz Nicholaos adına yaptırmıştır. Ortodoks Hristiyan dünyası için kutsal kabul edilen bu yapının inşaatına, milattan sonra 5. Yüzyılda başlandığı bilinmektedir. 

Dünya genelin Aziz Nicholaos adına yüzlerce kilise bulunduğu halde, kendisinin bu topraklarda doğması nedeniyle buradaki kilise daha fazla değer görmektedir. İlçe merkezinin biraz dışında kalan tarihi kiliseyi ve diğer alanları, Demre araç kiralama firmalarından araba kiralayarak rahatlıkla gezebilirsiniz.

Myra Antik Kenti

İlçede bulunan önemli tarihi alanlardan biri olan Antik Kentte, 10 bin seyircili amfi tiyatro yer almaktadır. Ayrıca farklı kaya mezarları, kayaların oyularak ve kabartma şeklinde yapıldığı heykeller, tapınak ve anıt mezarlar Myra antik kenti içerisinde yer almaktadır. Arkeolojik kazılarda elde edilen önemli birçok tarihi eserin büyük bir kısmı, Antalya arkeoloji müzesinde sergilenmektedir.

Myra antik kenti ve çevresinde bulunan farklı alanları düşük ulaşım maliyetleriyle gönlünüzce gezmek için, gezgin724 üzerinde hizmet veren Demre araç kiralama firmalarına mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz.
demre oto kiralama

Kaleköy

Milattan önce yaptırıldığına dair bilgi sahibi olduğumuz Antik Simena Kalesi’nin bulunduğu Kaleköy, birçok tarihi alanlara da ev sahipliği yapmaktadır. İlçeden 12 km uzaklıktaki sahil köyleri arasındaki Kaleköy’ü ziyaret ederek, buradaki tarihi ve doğal güzellikleri yerinde görmenizi tavsiye ederiz. Rahat bir ulaşım için, Demre oto kiralama firmalarından araç kiralayabilirsiniz.