ANTALYA - DÖŞEMEALTI Oto Kiralama

Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araç Markası

ANTALYA - DÖŞEMEALTI En Uygun Araç Kiralama Fiyatları

ANTALYA - DÖŞEMEALTI Tanıtımı

Döşemealtı araç kiralama 

Ekonomik koşullarda Döşemealtı araç kiralama hizmeti veren firmalardan araba kiralamak için, web sitemiz üzerinden hizmet veren Döşemealtı araç kiralama firmalarından rezervasyon yaptırabilirsiniz. Birçok firma ve araç seçeneğinin bulunması nedeniyle, uygun koşullarda Döşemealtı araç kiralama hizmeti almanız mümkün olmaktadır. 

Gezgin 7/24 internetten araba kiralama platformunun gelişmiş ve güvenilir altyapısı sayesinde, hiçbir sorun yaşamadan Döşemealtı oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. Web sitemiz üzerinden hizmet veren firmalar, Gezgin 7/24 ziyaretçilerine özel fiyat indirimleri yapmalarının yanı sıra, Döşemealtı araç kiralama hizmetinin yanında sürüş kolaylığı sağlayan farklı hizmetleri de uygun fiyatlarla ya da ücretsiz olarak sunmaktadırlar. 

Döşemealtı oto kiralama firmalarının sunmuş olduğu bu avantajlı hizmetlere sahip olmak için, sade ve kolay kullanılabilir ara yüze sahip web sitemiz üzerinden kısa sürede rezervasyon yaptırabilirsiniz.
döşeme altı araba kiralama

Döşemealtı hakkında bilgiler 

Antalya Döşemealtı ilçesi, 63186 kişilik nüfusa sahiptir. 2008 yılı itibarıyla ilçe statüsünde yer alan ilçenin, el halısı dünyaca ünlüdür. Bu yöreye has halı tezgahlarında el işçiliği ile dokunan halılar, özellikle de Antalya’ya gelen turistler tarafından ilgi ile karşılanmaktadır. 

Antalya İl merkezinden 20 kilometre uzaklıktaki Döşemealtı ilçesi, Güney kısmında Konyaaltı ilçesi, Doğu kısmında Kepez ilçesi, Batı kısmında Korkuteli, Kuzey kısmında ise Burdur ili ile komşudur. 

Farklı medeniyetlere ait tarihi yapıların bulunduğu ilçede, özellikle Selçuklu eserlerini daha sık görmek mümkün olmaktadır. Döşemealtı ilçesinin ekonomik altyapısını, tarım oluşturmaktadır. Aynı zamanda tarıma dayalı sanayileşme, ilçe halkı için önemli bir istihdam kaynağıdır. Döşemealtı ilçesinde narenciye, soğan, Susam, yulaf, Mısır, arpa, Buğday ve zeytin üreticiliği daha yaygındır. 

Hayvancılığında ilçe halkının geçim kaynakları arasında, önemli olduğunu söyleyebiliriz. İlçeye kurulan Organize Sanayi, Döşemealtı ilçesinin istihdamında önemli bir konuma sahiptir. 

Kış aylarında seracılığın yoğun olarak yapıldığı ilçe, aynı zamanda turistik değere de sahiptir. Her yanı çam ormanlarıyla sarılı olan Döşemealtı ilçesi, adeta Antalya’nın oksijenin kaynağıdır. Kış aylarında ılıman ve yağışlı geçen bir iklime sahip olan ilçe, yaz aylarında ise önemli ve sıcaktır. İlçedeki sıcaklık Antalya şehir merkezinden bir kaç derece, daha düşük olmaktadır.

döşeme altı araç kiralama

Döşemealtı gezilecek yerler 

Karain Mağarası 

Döşemealtı’nda gezilecek yerler arasındaki Karain Mağarası, Yağca Köyü sınırları içerisinde yer almaktadır. Mağara içerisinde ve çevresinde yapılan arkeolojik kazılar sonrasında, birçok tarihi eser bulunmuştur. Burada bulunan tarihi eserler mağaranın aslında geçmiş dönemlerde, yaşam alanı olarak kullanıldığına işaret etmektedir. 

Kırkgöz Han 

İlçedeki Selçuklu eserlerinden biri olan kırkgöz Han, 1236 yılında inşa edilmiştir. Antalya İl merkezinden 30 kilometre uzaklıktaki tarihi han, Osmanlılar zamanında onarımdan geçmiştir. Bu sebeple Selçuklu izlerinin yanı sıra, Osmanlı’nın izlerini de taşımaktadır. 51 x 49 metre ölçülerinde büyük bir avlusu bulunan han, kesme taş işçiliğinin güzel örnekleri arasındadır. 

Hanın bir kısmı ise moloz taştan inşa edilmiş olup, Döşemealtı gezilecek yerler arasında turistlerin ilgisini çekmektedir. Kırkgöz Han ilçe dışında bulunduğu için, burayı ve çevresindeki diğer alanları görmek için Döşemealtı oto kiralama firmalarından araç kiralayabilirsiniz.

Antik yol 

Antik çağdan kalma tarihi yol, bölgede bulunan antik kentleri birbirine bağlayan önemli bir güzergahtır. Her ne kadar bir yapı şeklinde olmasa da, yol üzerinde döşenen düz moloz taşlar harika bir nostalji sunmaktadır. Yaklaşık 2000 yıllık bir yol olması sebebiyle, özellikle doğa fotoğrafçılığı yapmak isteyenlerin ilgisini çekmektedir. 

Evdir Han 

1219 senesinde Selçuklu sultanı tarafından yaptırılan Evdir Han, yakın zaman önce yapılan restorasyon çalışmalarıyla daha görkemli hale getirilmiştir.

Ariassos Antik Kenti

Tarihi İskitler dönemine kadar uzanan Antik Kent, milattan önce 3000 yılında yapılmaya başlandığı tahmin edilmektedir. Roma imparatorluğu zamanında yaşanan büyük bir deprem sonucu önemli bir kısmı yıkılan antik kentin, Roma döneminde tekrardan inşa edildiği bilinmektedir. Bu sebeplerle antik kent Roma İmparatorluğu’ndan kalma tarihi eserlerle doludur. 

Düzlerçamı 

Antalya – Korkuteli karayolu güzergahında bulunan ve 140.000 metrekare gibi oldukça geniş bir alan üzerinde bulunan Düzlerçamı, bölgenin en önemli mesire alanları arasındadır. 

İlçe dışında kalan mesire alanına gitmek ve bu doğa güzelliği içerisinde biraz vakit geçirmek istiyorsanız, web sitemiz üzerindeki Döşemealtı Rent A Car firmalarından araç kiralayabilirsiniz. 

Termessos Antik Kenti 

İlçe sınırları içerisinde bulunan önemli antik kentlerden birisi olan Termessos Antik Kenti, turistlerin en fazla ilgisini çeken alanlardan biridir. Aynı zamanda burada bulunan milli park, hem tarihi dokuyu ziyaret ederken hem de doğa ile baş başa kalmanıza imkan vermektedir. Yine ilçe dışında bulunan antik kentinin tarihi yapısını yerinde ziyaret etmek için, Döşemealtı ucuz araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

döşemealtı oto kiralama

Döşemealtı ilçesi genelinde, bunların dışında irili ufaklı farklı tarihi ve kültürel yapılar yer almaktadır. Hem tüm işlerinizi kolaylıkla tamamlamak ve hem de bu alanları uygun ulaşım maliyetleri ile ziyaret etmek için, Gezgin 7/24 üzerindeki Antalya araç kiralama firmalarından araba kiralayabilirsiniz.