Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 20.07 - 10:00
Teslim Tarihi 25.07 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Elmalı Araç Kiralama - Elmalı  Rent A Car | Gezgin 7/24

Antalya Elmalı araç kiralama

Ziyaretçilerine kolay kullanım imkanı sunan Gezgin 7/24, Antalya Elmalı araç kiralama ihtiyaçları içinde, birçok kolaylığı bir arada sunmaktadır. Kullanışlı ara yüzü ve güvenilir altyapısı ile tüm Türkiye genelinde her gün yüzlerce kişiye hizmet veren web sitemiz, Antalya Elmalı araç kiralama ihtiyaçları içinde hizmet veren Rent A Car firmalarının ilanlarını yayınlamaktadır. 

Kolay ve hızlı internet ulaşımı sayesinde, Elmalı oto kiralama hizmeti almak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Yüksek kapasiteli araç yelpazesi ve uygun fiyatlarla hizmet veren Elmalı araç kiralama firmalarına, web sitemiz üzerinden ulaşıp hemen rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Fiyat avantajının yanı sıra hizmet kalitesi avantajı sunan Elmalı araç kiralama firmaları, sitemiz üzerinden yapılacak tüm hizmet alımları için uygun fiyat vermektedirler. Ekonomik araç kiralama imkânına sahip olduğunuz bu firmalardan, farklı marka ve modellerde lüks araçlarda kiralayabilirsiniz. Sizlere daima en pratik ve en iyisini sunma gayretinde olan Gezgin 7/24, Elmalı araç kiralama ihtiyaçlarınız için de istifade edebileceğiniz eşsiz platformlar arasında yer almaktadır.

elmalı araba kiralama

Antalya Elmalı hakkında genel bilgiler 

39254 kişilik nüfusu ile Antalya"nın en küçük 5. İlçesi konumundaki Elmalı ilçesi, Muğla"nın Fethiye ilçesi ile sınır olup Antalya"nın Batı kesiminde bulunmaktadır. Doğu kısmında Antalya il merkezi, Batı kısmında Muğla Fethiye ilçesi, Kuzey kısmında Burdur ve Isparta ile komşu olan Elmalı ilçesi, tüm Antalya genelinde olduğu gibi özellikle antik kentleri ile ünlü bir ilçedir. 

Antalya İl merkezinden 100 kilometre uzakta bulunan ilçe, Akdeniz deniz kıyısından ise 60 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Toplamda 60 mahalleden oluşan Elmalı ilçesi, tarıma dayalı bir ekonomiye sahiptir. İsminin Elmalı olmasının önemli sebeplerinden biri, ilçede kaliteli elma yetiştirilmesi ve elma yetiştiriciliğinin yaygın olmasıdır. Ülkemizin elma üretiminin yüzde 10"luk kısmı Elmalı ilçesinde üretilmektedir.

İlk yerleşik tarihi milattan önce 4. Yüzyıla kadar dayanan tarihi ilçe, Roma, Bizans, Selçuklu, Teke Beyliği ve Osmanlı hakimiyeti altında kalmıştır. Bu nedenle bu medeniyetlere ait farklı birçok izi taşımaktadır. 

Osmanlı döneminde imparatorluğun önemli bir yerleşim merkezi konumunda bulunan Antalya"nın Elmalı ilçesi, en parlak dönemini de yine Osmanlı zamanında yaşamıştır. 

İlçe ekonomisi genel olarak hayvancılık ve tarıma dayalıdır. Önemli bir elma üretim merkezi olan Elmalı ilçesi, meyvecilik konusunda ön plana çıkmaktadır. Sanayisi çok gelişmiş olmasa da, tarıma dayalı sanayinin biraz daha geliştiğini söylemek mümkündür. Seracılık ilçe halkının önemli geçim kaynakları arasında yer alıp, ilçe sınırlarında birkaç şarap fabrikası halkın istihdamı için önemli bir yere sahiptir. Üzüm ve meyve şarabı fabrikaları tarafından üretilen şaraplar, yurtdışına da ihraç edilmektedir.

elmalı araç kiralama

Elmalı ilçesi Antalya"nın diğer ilçelerine göre, turizm değeri düşük bir ilçedir. İlçe genelinde gezip görülmeye değer yerlerin sayısı azdır. Aslında köklü bir geçmişi olmasına rağmen, burada bulunan tarihi yapılar zamanında fazla değer verilmemesi sebebiyle, yapıların birçoğu yok olmuştur.

Elmalı gezilecek yerler

Yeşilyayla 

Özellikle güreş şenliklerinin yapıldığı Yeşilyayla, Elmalı ilçesinin önemli doğa güzellikleri arasındadır. Şenlik zamanı çevre ilçe ve illerden birçok insan bu yaylaya gelmektedir. Güreş şenlikleri dışında, bu yaylada farklı şenlik ve festivaller düzenlenmektedir.

Tarihi Elmalı evleri 

Osmanlı sivil mimarisinin güzel örnekleri arasındaki tarihi Elmalı evleri, dış görünüm bakımından farklı bir mimari yapıya sahiptir. Aynı zamanda bu evlerin müze olarak kullanılan iç kısımlarını gezerek, muhteşem dekoratif yapısını görebilirsiniz. 

Elmalı Müzesi 

1963 yılından beri hizmet veren Elmalı Müzesi, ilçe merkezinde yer almaktadır. Müze içerisinde ilçe sınırlarında yapılan arkeolojik kazılar sonrasında gün yüzüne çıkartılan tarihi eserler sergilenmektedir.

Semahöyük 

İlçenin tarihi yerlerinden biri de, Semahöyük bölgesidir. Elmalı İlçe merkezinden 5 kilometre uzaklıkta yer alan Semahöyük, birçok tarihi kalıntıların bulunduğu bir alandır. Bu bölgeyi ve çevresindeki tarihi yapıları ziyaret etmek için, antalya oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. Bölgede milattan önce 3000 yılına ait birçok tarihi eser bulunmuştur.

Karaburun tümülüsü 

Elmalı ilçe merkezinin 6 kilometre uzağındaki Karaburun tümülüsü ve burada bulunan mezar odası, ilçede gezip görebileceğiniz yerler arasındadır. Buradaki Karaburun kral mezarının, milattan önce 5. Yüzyıla ait olduğu zannedilmektedir. 

Ömer Paşa Medresesi 

İlçe merkezinde bulunan tarihi medrese, 1602 yılında inşa edilmiştir. 12 revaklı ve 24 kubbeli olan Ömer Paşa Medresesi, dövme demirleri ve kesme taştan inşa edilmiştir.

elmalı oto kiralama

Çatalçeşme 

Elmalı ilçe merkezinde bulunan Çatalçeşme, 1284 yılında yapılmıştır. Selçuklu döneminde yapılan çeşmenin kitabesinde bulunan birkaç satırlık bilgi de, çeşmenin yapım tarihi net bir şekilde belirtilmiştir.