Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Finike Araç Kiralama - Finike Rent A Car | Gezgin 7/24

 

Finike araç kiralama 

Antalya"nın Finike ilçesinde işve turistik ziyaretlerimizi daha hızlı ve ekonomik şekilde gerçekleştirmek için, Finike araç kiralama hizmeti almanız daha sağlıklı olacaktır. 

Gezgin 7/24 internetten araba kiralama platformu olarak, sizler için kapsamlı bir şekilde hizmet veren Finike araç kiralama firmalarını sunmaktayız. Web sitemiz üzerinde hizmet veren Finike oto kiralama firmaları, Gezgin 7/24 web sitesini kullanarak yapacağınız Finike araç kiralama işlemleri için, indirimli fiyatlar sunmaktadır. Web sitemize özel sunulan fiyat indirimlerinden yararlanmak için, ihtiyaç duyduğunuz Finike oto kiralama hizmetini Gezgin 7/24 üzerinden almanız yeterli olacaktır. 

Finike hakkında genel bilgiler 

Antalya"nın en güzel ilçelerinden biri olan Finike, 48131 kişilik bir nüfusa sahiptir. Portakalın başkenti olarak bilinen ve oldukça kaliteli portakal ve mandalina yetişen Antalya ilçesi, tarihi ve kültürel doku bakımından da son derece zengin ilçeler arasında yer almaktadır. 

Turistik değeri de oldukça yüksek olan ilçeye, her yıl on binlerce turist ziyaret amacıyla gelmektedir. Kuzey kısmında elmalı ilçesi, doğu kısmında Kumluca, batı kısmında Demre ve kuzey batı tarafında Kaş ilçeleri ile komşudur. Köklü bir yerleşik tarihe sahip olan Finike ilçesi, bünyesinde birçok tarihi ve doğal güzelliği barındırmaktadır. 
finike araç kiralama
Bu nedenle Antalya"ya gelen turistlerin bir kısmı, Finike ilçesinde bulunan doğal ve tarihi alanları da mutlaka ziyaret etmektedir. Yerleşim birimi olarak ilk kez kullanılması milattan önce 3000 yılına kadar dayanan Finike, bu bilinen tarihinin dışında, tahmin edilen tarihi çok daha eskidir.

1914 senesine kadar elmalı ilçesinin bir nahiyesi olan Finike, bu tarihten sonra ilçe statüsü kazanmıştır. Toplamda 14 köyün bağlı olduğu ilçenin merkez nüfusu, 9746 kişiliktir. Finike"den bahsederken Finike portakalına, ayrı bir parantez açmak gerekir. Bu güzel ülkemizde yetişen portakal, dünya genelinde beyni ile talep edilen portakallar arasında yer almaktadır. California üniversitesi tarafından yapılan bilimsel araştırmalar neticesinde, dünyanın en kaliteli portakalı olarak Finike portakalı tespit edilmiştir. Özellikle ilçenin Turunçova beldesinde yetişen portakalların kalitesinin, Washington portakalından daha kaliteli olduğu görülmüştür. 

İlçe ekonomisi için önemli bir yere sahip olan Finike portakalı, ilçe halkının en önemli geçim kaynakları arasındadır. Portakalın hem yetiştirilmesi hem de portakala dayalı sanayide kullanılması, Finike halkı için önemli bir geçim kaynağıdır. Antalya genelinde olduğu gibi seracılık faaliyetleri ve tarım, bu güzel ilçemizin de önde gelen gelir kaynakları arasında bulunmaktadır.
finike oto kiralama

Finike gezilecek yerler

Arykanda antik kenti 

Tarihinin milattan önce 2000 yılına kadar dayandığı tahmin edilen antik kent, 1838 yılında yabancı bir seyahat tarafından keşfedilmiştir. 1971 senesinde başlayan ve 2013 yılına kadar aralıksız sayılabilecek şekilde devam eden arkeolojik kazılar sonrasında, birçok tarihi eser bulunurken antik kentinde tam olarak ortaya çıkması sağlanmıştır. 

Antik kentin taban kısmında bulunan mozaik evler, meclis ve antik tiyatro gibi farklı yapılar, turistlerin burayı ziyaret etmesi için önemli özellikler olarak öne çıkmaktadır. Aynı zamanda antik kent içerisinde, 117 metre yüksekliğine sahip bir stadyumda yer aldığı bilinmektedir.

Apollonia antik kenti 

Yine Finike gezilecek yerler listenizde yer vermenizi tavsiye ettiğiniz tarihi alanlardan biri de, Apollonia antik kentidir. 

Birçok kaya kabartması, kaya heykelleri, anıt mezarlar ve sütunların bulunduğu antik kent, hadi daha ilçenin tarihine ışık tutmaktadır. Milattan önce 4. yüzyılda yerleşim yeri olarak kullanıldığı tahmin edilen antik kent bölgesinde yapılan arkeolojik kazılarda, çok önemli tarihi eser bulunmuştur. 

Antik kentinin çevresinde farklı doğa alanları ve tarihi yapılar bulunmaktadır. Tüm bu alanları gezebilmek için Gezgin 7/24 üzerinden, Finike oto kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Suluin mağarası 

Suluin mağarasının en önemli özelliği, Avrupa’nın en derin mağarası olma özelliğini taşımaktadır. Amerika"dan gelen su altı ekibi 1990 yılında mağara içerisinde dalış yaparak 122 metreye kadar inebilmiştir. 

Sonrasında dalış yapan alman karı koca ise, mağaradan tekrarla çıkarmamıştır. Akdeniz üniversitesinde görevli su altı ekipleri ise mağaranın tam olarak derinliğini keşfetmek için dalış gerçekleştirmiş olsalar da, 50 metreden daha fazla iniş yapamamıştır. İlçe merkezinden uzak olan bu ilginç mağarayı, web sitemiz üzerindeki Finike araç kiralama firmalarından kiralayacağınız araba ile ulaşım sorunu olmadan, hızlı bir şekilde ziyaret edebilirsiniz.

Gökbük kanyonu 

Turist ziyaretlerinin oldukça yoğun olduğu doğal güzellikler arasındaki Gökbük kanyonu,  Finike merkezden 26 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Birbirinden muhteşem mağara oluşumları ve diğer doğal yapıları, sizi kendisine hayran bırakacak güzelliğe sahiptir. 
finike rent a car
Gökbük kanyonuna gitmek için, Gezgin 7/24 üzerinden sunulan Finike oto kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Finike ilçesinde yukarıda sayılanlar dışında birçok tarihi yapı ve doğal güzellik bulunmaktadır. 

Kültür ve doğanın kucaklaştığı Finike ilçesini rahat bir şekilde gezmenizi sağlayacak uygun fiyatlarla hizmet veren antalya araç kiralama firmalarına, web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.