Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Alanya Gazipaşa Havalimanı Ucuz Araç Kiralama | Gezgin 7/24

Alanya Gazipaşa Havalimanı araç kiralama 

Gezgin 7/24 online araç kiralama Platformu olarak, Alanya Gazipaşa Havalimanı araç kiralama ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek birçok Rent A Car firmasını, sizlere sunuyoruz. Web sitemiz üzerinden hizmet ilanı açan Alanya Gazipaşa Havalimanı araç kiralama firmaları arasında yapacağınız detaylı kıyaslama sonrasında, gerek hizmet kalitesi ve gerekse fiyat açısından sizin için uygun olan firmadan hemen rezervasyon yapabilirsiniz.

Alanya Gazipaşa Havalimanı araç kiralama firmaları için yapacağınız detaylı incelemeler sonrasında, Gezgin 7/24 farkıyla daha kaliteli hizmeti daha uygun fiyatlarla almanız mümkündür. Gelişmiş seçenekleri sayesinde kısa sürede Türkiye"nin en kapsamlı online araç kiralama Platformu olmayı başaran Gezgin 7/24, Alanya Gazipaşa Havalimanı araç kiralama ihtiyaçlarınıza dakikalar içerisinde cevap bulacağınız ücretsiz platformlarının başında gelmektedir. Sizler için daima en iyisini sunmak adına altyapısını geliştiren Gezgin 7/24, tüm sayfalarıyla birlikte dünya genelinde en yaygın şekilde kullanılan ve aynı zamanda güvenilirliği ispat edilmiş şifreleme programları ile tüm bilgilerinizi güvence altına almaktadır. Bu sayede kimlik avcılığına karşı hiçbir kaygı duymadan, Alanya Gazipaşa Havalimanı araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Alanya Gazipaşa Havalimanı 

Antalya Gazipaşa ilçesi sınırlarında bulunan Alanya Gazipaşa Havalimanı, Alanya merkezden 45 kilometrelik uzaklıkta bulunmaktadır. 105 araç kapasitesine sahip olan Gazipaşa Alanya Havalimanı, toplamda 2144 metrekarelik terminal binası ile bölgenin havayolu ihtiyacını karşılamaktadır. 
alanya havalimanı car rental
Havalimanından il ve ilçe merkezine ulaşım sağlamak için firma servisleri, ticari taksiler ve kısmen de olsa belediye toplu taşıma araçları kullanılmaktadır. Ancak Hem daha hızlı ulaşım sağlamak ve hem de diğer işlerini daha az ulaşım maliyeti ile tamamlamak isteyenler, Alanya Gazipaşa Havalimanı araç kiralama firmalarından araba kiralayarak ulaşım sağlamaktadır. Gezgin 7/24 üzerinden, Alanya Gazipaşa Havalimanı oto kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Alanya Gazipaşa Havalimanı adresi: Gazipaşa Alanya 07900 

Antalya Gazipaşa Alanya Havalimanı telefon numarası: 0242 582 71 26 

Alanya hakkında genel bilgiler 

Akdeniz bölgesinin en gözde illeri arasında bulunan Antalya"ya bağlı Alanya, Antalya"nın denize kıyısı olan ilçelerinden biridir. Deniz turizminde hem Antalya"ya hem de Türkiye ekonomisine çok önemli katkıları bulunan Alanya, dünyanın sayılı en güzel plajlarına sahip bir tatil bölgesidir.  

Nüfusu 291.643 olan ilçenin turizm sezonu boyunca nüfusu, nerede ise bunun iki katına çıkmaktadır.

Kış aylarında daha sakin ve huzurlu bir ortama sahip olan Alanya, yaz aylarında ise adeta tıklım tıklım insanla dolup taşmaktadır. Alanya ilçesine yerli turistler kadar yabancı turistler de, büyük ilgi göstermektedir.

İlçede kısmen tarım ve hayvancılık yapılıyor olsa da, bu işlerle uğraşan aile sayısı oldukça azdır. İlçe ekonomisinin önemli bir kısmını turizm ve turizme bağlı hizmet sektörleri oluşturmaktadır.

Alanya"da gezilebilecek bazı yerler 

İlçenin denize komşu olması sebebiyle tarih boyunca, tüm medeniyetlerin ilgisini çekmiş ve bu medeniyetler Alanya bölgesinde hakimiyet kurma çabasına girmiştir. Bu sebeple, bölgede birçok medeniyetin izlerini bulmak ve özellikle antik kentlere rastlamak mümkün olmaktadır. İlçede gezilebilecek yerlerden bazıları, şunlardır.
alanya havalimanı oto kiralama
Alanya Kalesi: Surların uzunluğunun yaklaşık 6,5 kilometreyi bulduğu Alanya Kalesi, ilçede en fazla ziyaret edilen tarihi alanlar arasındadır. 1221 senesinde Selçuklu döneminde yaptırılan Alanya Kalesi, ilçenin en önemli simgelerinden biri haline gelmiştir.

Kızılkule: Yine ilçedeki Selçuklu eserlerinden biri olan Kızılkule, 1226 yılında inşa edilmiştir. Çevresinde bulunan tersane, liman ve kaleyi korumak için yaptırılan kule, orijinal yapısıyla günümüze kadar gelmiş önemli tarihi yapılar arasındadır.

Alanya Arkeoloji Müzesi: Alanya Arkeoloji Müzesi içerisinde, özellikle ilçe sınırları içerisinde bugüne kadar yapılan arkeolojik kazılardan çıkarılan tarihi eserler sergilenmektedir. Bina olarak tarihi bir özelliğe sahip olmasa da, müze içerisinde sergilenen eserlerin tarihi önemi oldukça fazladır.

Damlataş Mağarası ve Plajı: Mağaranın oluşumunun milattan önce 15.000 yılına uzandığı tahmin edilmektedir. Hemen yanı başında bulunan Damlataş Plajı da, ilçenin en temiz plajları arasında tercih edilmektedir.

Yalan Dünya Mağarası

 Sapadere Kanyonu 

Kleopatra Plajı 

Dim Mağarası ve çayı 

Çimen içi Mağarası 

Ulaş Plajı 

Fosforlu mağara 

Alanya Süleymaniye Camii 
alanya havalimanı rent a car
Koru sahili 

Doğal havuzlar koyu 

Selinus Antik Kenti 

İlçede bulunan diğer doğal ve tarihi güzellikler arasındadır. Bu alanları gezmek için, Gezgin 7/24 üzerinden Alanya oto kiralama hizmeti alabilirsiniz.