Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Gazipaşa Araç Kiralama - Gazipaşa Rent A Car | Gezgin 7/24

Gazipaşa araç kiralama 

Gazipaşa araç kiralama firmalarına çok rahat bir şekilde ulaşabileceğiniz ve geniş araç yelpazesinden yararlanabileceğiniz Gezgin 7/24, güvenilir altyapısıyla sizler için hizmet vermeye devam etmektedir. 

Web sitemiz oto kiralama firması olmayıp Gazipaşa araç kiralama ihtiyacı olanlarla, bu hizmeti veren firmalar bir araya getiren Gezgin 7/24 güvenilir altyapısı sayesinde, çok kısa sürede Türkiye"nin en fazla tercih edilen online araç kiralama platformları arasında yerini almıştır. 

Uygun fiyatlarla hizmet veren Gazipaşa oto kiralama firmalarını sizlere sunan ve bu firmalar arasında kıyaslama yapmanızı sağlayan web sitemiz, kaliteli hizmetin yanı sıra Gazipaşa araç kiralama hizmetlerinden ekonomik koşullarla yararlanmanızı sağlamaktadır. 

Sizde güvenilir bir altyapı üzerinden Gazipaşa oto kiralama hizmeti alarak, rahatlığınızdan hiçbir şekilde ödün vermeden dakikalar içerisinde araç kiralayabilirsiniz.
gazipaşa araç kiralama

Gazipaşa hakkında bilgiler 

Antalya"nın Gazipaşa ilçesi, 50003 kişilik nüfusa sahiptir. Antalya il merkezinden 180 kilometre uzaklıkta yer alan Gazipaşa ilçesi, 1948 yılında ilçe statüsüne geçmiştir. Batı kısmında Alanya ilçesi, kuzey kısmında Sarıveliler ilçesi, kuzeydoğu kısmında Karaman’ın Ermenek ilçesi, doğu kısmında ise Mersin’in Anamur ilçesi ile komşudur. 

Akdeniz"e kıyısı olan Antalya ilçeleri arasındaki Gazipaşa, aynı isimle anılan bir ova üzerinde yer almaktadır. İlçenin ilk yerleşik tarihinin milattan önce 2000"li yıllara kadar dayandığı tahmin edilmektedir. 

Antik Selinus kenti, bölgede kurulan ilk yerleşim yerleri arasında yer almaktadır. Çeşitli dönemlerde yerleşim yeri olarak kullanılması nedeniyle, ilçe genelinde bulunan antik kentlerin dışında farklı medeniyetlere ait tarihi yapılar da yer almaktadır.

Çok kaliteli muz yetiştiriciliğinin yapıldığı Gazipaşa ilçesi, turfanda sebze ve meyvecilik için oldukça ideal topraklara sahiptir. İlçe ekonomisini muz yetiştiriciliği ve turfanda sebze yetiştiriciliği ayakta tutmaktadır. 

Bunun yanı sıra yer fıstığı, pamuk ve turunçgiller üretimi, ilçe ekonomisinin önemli gelir kaynakları arasında bulunmaktadır. Tüm bu sayılanlar dışında genel tarım ürünleri, Gazipaşa ilçesinin bereketli topraklarında yetiştirilmektedir. Turizm ve küçük çaplı yapılan balıkçılık, yine Gazipaşa ekonomisi için farklı gelir kaynaklarıdır. 
gazipaşa oto kiralama
Hayvancılık ve ormancılık, Gazipaşa ilçesinde gelir sağlamak için yapılan diğer işlerdir. Sanayi bakımından fazla gelişmiş bir ilçe olmayan Gazipaşa da, küçük çaplı sanayi işletmeleri bulunmaktadır. 

İstihdam açısından önemli sayılabilecek sanayi işletmelerinin geneli, tarım ve ormancılığa dayalıdır. Toplam 41 köyden oluşan Gazipaşa ilçesinin 36 köyünde, sebze seracılığı yoğun bir şekilde yapılmaktadır. İlçe genelinde seracılıktan elde edilen ürünler, Türkiye geneline hatta yurt dışına pazarlanmaktadır.

Gazipaşa gezilecek yerler 

Selinus antik kenti

İlçe merkezinin biraz dışında kalan Selinus antik kenti, milattan önce 557 yılında kurulduğu tahmin edilen, bölgenin en önemli antik kentleri arasında yer almaktadır. Burada bulunan birçok heykel, anıt mezar ve sütun gibi tarihi eserler hala sergilenmekte olup, arkeolojik kazılar neticesinde de küçük çaplı ancak oldukça önemli tarihi eserler ve bulunmuştur. 

Antik kentte rahat bir ulaşım sağlamak için, web sitemiz üzerinde hizmet veren Gazipaşa araç kiralama firmalarından araba kiralayabilirsiniz.

Delik deniz ve kral koyu

2 muhteşem doğa harikası, ilçede fazlaca ziyaret edilen yerler arasındadır. Gazipaşa ilçe merkezinden 23 kilometre uzakta olması sebebiyle, bu iki koyu özel araçlarınızla ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. 

Kendinize ait bir araç yoksa, web sitemiz üzerinden uygun fiyatlarla hizmet veren Gazipaşa oto kiralama firmalarından faydalanabilirsiniz.

Koru plajı doğal havuzlar 

İlçe merkezinin doğu kısmında yer alan koru plajı doğal havuzlar, denize girmek için kullanabileceğiniz yerlerden biri olmasının yanı sıra piknik alanları ile birlikte güzel bir gün geçirmek için tercih edebileceğiniz bir yerdir. Özellikle caretta caretta kaplumbağalarının yoğun bir şekilde yumurta bıraktıkları Akdeniz sahilleri arasında yer alan bir bölüme sahip olan plaj, yerli ve yabancı turistler tarafından tercih edilmektedir.

Hasdere köyü 

İlçe merkezinden 6 kilometre mesafede bulunan köy, bölgenin en eski yerleşim alanlarından biri olarak bilinmektedir. Tarihi boyunca birçok devlete ev sahipliği yaptığı bilinen Hasdere köyü, farklı medeniyetlerin izlerini taşıyan birçok tarihi yapıya sahiptir. Bu nedenle farklı kültürlere ait bu yapıları görmek için, Hasdere Köyü"nü ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
gazipaşa rent a car
Yukarıda saydıklarımızın dışında ilçe genelinde gezebileceğiniz birçok güzellik bulunmaktadır. Bu yerlerin tamamının kısa sürede gezmek ve ulaşım kolaylığı yaşamak için, Gezgin 7/24 üzerinden uygun fiyatlarla hizmet veren antalya araç kiralama firmalarından araba kiralayabilirsiniz.