Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Gündoğmuş Araç Kiralama - Gündoğmuş Rent A Car | Gezgin 7/24

Gündoğmuş araç kiralama 

Antalya"nın en küçük ilçelerinden biri olan Gündoğmuş araç kiralama ihtiyaçlarınızı, en nitelikli şekilde Türkiye"nin en fazla tercih edilen araba kiralama sitesi olan Gezgin 7/24 ile giderebilirsiniz. Gündoğmuş araç kiralama ihtiyaçlarınız için sizlere birçok kolaylık sunan rent a car firmalarına hemen ulaşarak, kolay kiralama avantajları ile Gündoğmuş araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Web sitemizde bulunan Gündoğmuş araç kiralama firmaları üzerinde yapacağınız fiyat kıyaslaması sayesinde, bütçenize en uygun Gündoğmuş araç kiralama hizmetini alabileceğiniz gibi, aradığınız özelliklere sahip araca da kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Gündoğmuş hakkında bilgiler 

Antalya"nın Gündoğmuş ilçesi 8726 kişilik nüfusu ile, Antalya ilinin en küçük ilçeleri arasında yer almaktadır. Antalya il merkezinden 149 kilometre uzaklıkta bulunan ilçe, Manavgat, Alanya ve Akseki ilçeleri ile komşudur. 
gündoğmuş araba kiralama
Geyik dağı eteklerinde bulunan Gündoğmuş, engebeli bir arazi yapısına sahiptir. Akdeniz ikliminin hakimiyeti altında bulunan Gündoğmuş ilçesi, kış aylarında sahil kesimleri ne oranla biraz daha sert bir yapıya sahiptir. Yaz aylarında ise yine sahilde bulunan yerleşim yerlerine göre, serin bir havası vardır. 

Genel yerleşim açısından çok eski dönemlerde kurulduğu tahmin edilen ilçenin günümüzdeki konumu ise, Romalılar döneminde kurulmaya başlanmıştır.

Küçük bir ilçe olması ve engebeli araziye sahip olması sebebiyle, ilçede işsizlik oldukça fazladır. Kısmen tarımının yapıldığı ilçede, meyve yetiştiriciliği biraz daha ön plana çıkmaktadır. Hiçbir şekilde önemli bir sanayi kuruluşunun bulunmadığı ilçenin ekonomik durumu, diğer ilçelere göre geri kalmış vaziyettedir. 

İlçe halkının işgücüne sahip insanları, çevredeki diğer turistik ilçelerde hizmet sektöründe çalışarak geçimini sağlamaktadır. Köklü bir yerleşim birimi olmasına rağmen ilçe genelinde bulunan tarihi yapıların önemli bir kısmı yok olmuştur. Bu sebeple Gündoğmuş ilçesinin turizm değeri de Antalya"nın diğer bölgelerine göre, fazlasıyla düşüktür. Hayvancılık ve tarım halkın geçim kaynakları arasında yer alıyor olsa da, bu işlerde ileri seviyede yapılmamaktadır. Kısmen sebze ve meyve yetiştiriciliğinin ilçe ekonomisi için, önemi büyüktür.
gündoğmuş araç kiralama

Gündoğmuş gezilecek yerler 

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi ilçede bulunan tarihi yapılar, neredeyse tamamen yok olmuştur. Küçük bir ilçe olması sebebiyle gezip görülebilecek yerler genellikle doğal güzellikler şeklindedir. 

Pınarbaşı 

İlçe genelindeki en güzel piknik alanlarından biri olan Pınarbaşı, Gündoğmuş ilçe merkezine 9 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Özellikle bölge insanının günübirlik ziyaret için tercih ettiği Pınarbaşı, yeşillikler içinde vakit geçirip piknik yapmak isteyenlerin tercihleri arasındadır. 

Soğuk su kaynaklarının ve farklı ağaç çeşitlerinin bulunduğu bu alanı görmek ve burada piknik yapmak istiyorsanız, Gündoğmuş araç kiralama firmalarından araba kiralayarak rahat bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

Geyik dağı 

İlçenin yine doğal güzellikleri arasındaki Geyikdağı, 2500 metre yüksekliğe sahip bir yerdir. Dağcılık faaliyetleri için uygun bir yapıda olması sebebiyle, Geyikdağı Gündoğmuş gezilecek yerler arasında bulunmaktadır.

Eğrigöl 

Çevresinde bulunan mesire alanları ve yeşil ağaçların arasında muhteşem bir doğa seyri sunan Eğrigöl, piknikçilerin günübirlik ziyaretler için tercih ettiği alanlardan biridir.

Uçan şelale 

Gündoğmuş"da gezilecek yerlerden birisi de, uçan şelaledir. Köprülü beldesinde yer alan uçan şelale, 50 metre yükseklikten akan suyun oluşturduğu muhteşem bir doğal güzelliktir. Sunmuş olduğu seyir keyfi nedeniyle, çevre ilçelerden de bu şelaleyi ziyaret eden insanların sayısı oldukça fazladır.
gündoğmuş oto kiralama
Bu şirin ilçedeki işlerinizi rahatlıkla yapmanız için, Gezgin 7/24 üzerinde uygun fiyatlarla hizmet veren antalya araç kiralama firmalarından araba kiralayabilirsiniz.