Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 17.08 - 10:00
Teslim Tarihi 22.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Konyaaltı Araç Kiralama - Konyaaltı Rent A Car | Gezgin 7/24

Konyaaltı araç kiralama 

Antalya Konyaaltı araç kiralama ihtiyacınız için aramış olduğunuz özelliklere sahip aracı, sizi tatmin edecek fiyatlarla Gezgin 7/24 üzerinde bulabilirsiniz. Uygun fiyatlarla Konyaaltı araç kiralama hizmeti veren Rent A Car firmaları, web sitemiz üzerinden ziyaretçilerimize özel indirim avantajları ile hizmet vermektedir. 

Konyaaltı araç kiralama hizmeti almanın en kolay yolu olan Gezgin 7/24 web sitemiz üzerinden, Konyaaltı oto kiralama hizmeti veren birçok firma arasında fiyat ve özellik kıyaslaması yaparak Dilediğiniz aracı dakikalar içerisinde kiralayabilirsiniz.

Konyaaltı hakkında genel bilgiler 

182112 kişilik nüfusu ile, Antalya"nın gelişmiş ilçeleri arasında yer alan Konyaaltı ilçesi, nüfus bakımından Antalya"nın kendine yakın olanın ilçelerine göre biraz daha gelişmiş bir ekonomiye sahiptir. Konyaaltı ilçesinin Antalya Havalimanı"na 23 kilometre uzaklıkta bulunması, ilçenin daha hızlı bir şekilde gelişmesini sağlamıştır. Likya medeniyetinin etkileri altında uzun bir süre kalan ilçenin, ilk yerleşik hayata ne zaman geçtiği tam olarak bilinmemektedir.

İlçede bulunan ve ilçe adıyla anılan Konyaaltı Plajı, ilçenin olduğu kadar Türkiye"nin de fazla tercih edilen halk plajları arasında yer almaktadır. Ekonomik yapısını turizm ve turizm sektörüne dayalı hizmet sektörü oluşturmaktadır. Bölgede bulunan tatil köyleri, ilçenin ekonomik yapısına büyük katkı sağlamaktadır. 

Turizmin ardından Konyaaltı ilçesinin ekonomisine narenciye ve seracılık önemli katkılar sunmaktadır. Bunların dışında tarım ve hayvancılıkta, ilçenin geçim kaynakları arasındadır. Yaz turizmine yönelik bir ilçe olmasına rağmen, ilçe sınırlarında bulunan Saklıkent Kayak Merkezi, Konyaaltı ilçesinin kış turizmi içinde önemli bir konuma sahip olmasını sağlamaktadır.
konyaaltı araba kiralama

Konyaaltı gezilecek yerler 

Antalya Konyaaltı Müzesi 

İlçede bulunan müze içerisinde 30 binden fazla tarihi eser bulunduğu bilinmektedir. Bu tarihi eserlerden 5 binden fazlası, ziyaretçiler için sergiye açılmış durumdadır. 1972 senesinden günümüze kadar hizmet veren müze, bölgedeki arkeolojik kazılar sonrasında ortaya çıkarılan tarihi eserleri görmeniz için fazlasıyla yeterli alanlardan biridir. 

Geyikbayırı Mağarası 

Toplam 6,5 metre derinliğe sahip olan Geyikbayırı Mağarası, Konyaaltı ilçe turizmine ayrı bir katkı sunmaktadır. Bölgede yağış olmasının ardından mağarada meydana gelen su baskınları, farklı bir görsel Şölen sunmaktadır. 

Mağaranın toplam uzunluğu 120 metre olup, ilçe merkezinden 12 kilometre uzaklıktadır. Bu mağarayı ve çevresinde bulunan doğal ve tarihi yerleri gezmek için, Konyaaltı araç kiralama firmalarından araba kiralayabilirsiniz. En ekonomik koşullarla Konyaaltı araç kiralama hizmeti almak için, rezervasyonlarınızı Gezgin 7/24 üzerinden yaptırabilirsiniz. 

Minicity 

İlçenin adıyla tanınan Konyaaltı Plajı da bulunan Minicity, bölgenin en büyük minyatür farklıdır. Türkiye"nin çeşitli bölgelerinde bulunan en önemli turistik tarihi yapıların minyatürlerinin sergilendiği Minicity, yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği alanlardan biridir. 

2004 senesinden günümüze kadar aktif olan minyatür Park, Bugüne kadar ve milyonlarca turiste ev sahipliği yapmıştır. 

Antalya Akvaryum 

131 metre uzunluğunda bulunan akvaryum, dünyanın en büyük akvaryumlarından biri olma özelliği taşımaktadır. İçerisinde farklı sosyal alanlarının bulunduğu akvaryum, ilçede ziyaret edilen önemli yerler arasındadır. 
konyaaltı araç kiralama

Konyaaltı ilçe Meydanı 

Konyaaltı ilçe Meydanı, belediyenin yapmış olduğu geniş kapsamlı düzenleme çalışmaları sonrasında oldukça görkemli bir hale gelmiştir. Genişletilmesinin yanı sıra farklı yapıların eklenmesi ile birlikte oldukça sosyal bir yapıya kavuşan Konyaaltı Meydanı, insanların sırf zaman geçirmek için ziyaret ettikleri yerler arasındadır.

Feslikan Yaylası 

Konyaaltı ilçesinin doğal güzellikleri arasında yer alan Feslikan Yaylası, Doğa güzelliklerini ziyaret etmek isteyenlerin tercih ettiği yerlerden biridir. Bölgeye gelen turistlerin özellikle ilkbahar ve yaz aylarında yaylaya çıkarak, günübirlik şekilde zaman geçirdikleri bilinmektedir. 

Feslikan yaylasını ziyaret etmek için, Gezgin 7/24 üzerinde yayın yapan Konyaaltı oto kiralama firmalarından araba kiralayabilirsiniz. 

Roma Hamamı 

İlçe merkezinde bulunan tarihi Roma Hamamı, Romalılar döneminde yapılmış ve günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Isı sistemleri duvarları ve su havuzunun yanı sıra yağı içerisinde spor salonu gibi farklı alanlarda bulunmaktadır. 

Konyaaltı Plajı 

Konyaaltı ilçesi denildiği zaman akla ilk gelen yer, Konyaaltı Plajıdır. Türkiye"nin en fazla tercih edilen halk plajları arasında yer alan Konyaaltı Plajına, özellikle çevre illerden yerli turistler daha fazla ilgi göstermektedir. Şehir merkezi dışında bulunması sebebiyle Konyaaltı Plajına, özel Aracınız yoksa Konyaaltı ucuz araç kiralama hizmeti veren firmalardan, araba kiralayarak daha rahat gidebilirsiniz.

Topçam Plajı 

İlçe sınırlarında bulunan ve turistler tarafından ilgi gören plajlardan biri de, Topçam Plajı olarak bilinmektedir. Çevresinde birçok sosyal tesisin bulunduğu plaj, temizliği ve kaliteli kumsalı ile ziyaret edilen yerler arasındadır.
konyaaltı oto kiralama

Sarısu halk Plajı 

Halkın hizmetinde olan ve tamamen ücretsiz bir şekilde kullanılan sarısu halk Plajı, Konyaaltı ilçesinde insanların uğrak yerleri arasında yer almaktadır. Aynı zamanda piknik yapabileceğiniz özel alanlarında bulunduğu Sarısu halk Plajı, yaz aylarında denize girmenin keyfini sürerken piknik yapmanıza da imkanı tanımaktadır. İlçe merkezinden bir kaç kilometre dışarıda olan halk plajına giderek piknik malzemelerinizi götürüp güzel bir gün geçirebilirsiniz. Halk plajı ve çevresindeki alanları, antalya araç kiralama firmasından araba kiralayarak daha rahat gezmenizi tavsiye ederiz.