Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 02.03 - 10:00
Drop of location 07.03 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Korkuteli Araç Kiralama - Korkuteli Rent A Car | Gezgin 7/24

Korkuteli araç kiralama 

Antalya"nın Korkuteli ilçesinde bulunan işlerinizi hızlı bir şekilde yapmak ya da turistik ziyaretlerinizi daha rahat bir şekilde gerçekleştirmek için, İhtiyacınız olan Korkuteli araç kiralama hizmetini Gezgin 7/24 sitemiz üzerindeki Korkuteli araç kiralama firmalarından uygun fiyatlarla alabilirsiniz. 

Geniş araç yelpazesinin yanı sıra hizmet farklılığı da sunan Korkuteli araç kiralama firmaları, ayrıca gezgin 7/24 araç kiralama platformuna özel indirimli fiyatlarla hizmet vermektedir. Bu sebeple Korkuteli oto kiralama rezervasyonlarınızı web sitemiz üzerinden yaparak indirimli fiyat avantajlarından yararlanabilirsiniz. 

Korkuteli hakkında genel bilgiler 

55712 kişilik nüfusa sahip olan Korkuteli ilçesi, Güney kısmında Elmalı ilçesi, Güneydoğu kısmında Kumluca ilçesi, Kuzey kısmında Burdur ili, Güney batısında ise Muğla ili ile sınırdır. 

Antalya şehir merkezinden 60 kilometre uzakta bulunan Korkuteli ilçesi, Kültür mantarı üreticiliğinin yoğun bir şekilde yapıldığı bir yerde. Adını Osmanlı şehzadelerinden Sultan Korkut’tan alan ilçenin, o tarihlerde Korkut’un ili anlamına gelen Korkuteli olarak anıldığı bilinmektedir.
korkuteli-araba-kiralama
1879 nahiye statüsü verilen Korkuteli, 1915 yılından beri de, ilçe statüsünde yer almaktadır. Geçmiş dönemlerde fazla kalkınmış bir yerleşim alanı olmamasına rağmen, son yıllarda adeta ilçede kalkınma atağı yaşanmaktadır. Özellikle 1960 yılından itibaren başlayan kalkınma süreci, günümüze kadar ilçenin hızlı bir şekilde gelişmesini sağlamıştır. Makineli tarım ve meyvecilik, ilçede yapılan baraj sayesinde önemli ölçüde artmıştır. 

İlçenin kasabaları da, modern tarıma ayak uydurarak hızlı bir şekilde gelişmiştir. Yaz aylarında turizm sektörünün canlı olması, ilçede bu aylarda hizmet sektörünü canlı tutmaktadır. Korkuteli ilçesinde yaşayan halkın önemli bir bölümü, meyve yetiştiriciliği ile uğraşmaktadır. Tarım ve hayvancılık, ilçe genelinde yaygın olarak yapılmaktadır. Arıcılık ve orman işletmeciliği gibi farklı geçim kaynakları da, Korkuteli ilçesinin ekonomik yapısını güçlendirmektedir.

Korkuteli ekonomisi için bunların yanı sıra, kültür mantarı yetiştiriciliğine ayrı bir yer açmak gerekir. Burada yapılan mantar yetiştiriciliği, Türkiye mantar yetiştiriciliğinin yüzde 70"lik kısmını karşılamaktadır. 
korkuteli araç kiralama

Korkuteli gezilecek yerler 

Termessos Milli Park 

Doğal güzellikleri ve tarihi kalıntıları ile önemli bir yer tutmaktadır. Güllük Dağı’nda bulunan milli park, 1970 senesinde bu statüyü kazanmıştır. Antalya il merkezinden 30 kilometre uzakta olan milli park, ilçe merkezinin de dışında kalmaktadır. Termessos Milli Parkı gezmek için, web sitemiz üzerinden Korkuteli araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

Sultan Alâeddin Camii 

Korkuteli merkezinde yer alan tarihi caminin yapım yılı kesin olarak bilinmese de, Selçuklu döneminde adından da Anlaşılacağı gibi Alâeddin Keykubat zamanında yine bu isim tarafından yaptırılmıştır. 

Selçuklu hükümdarının yaptırdığı tarihi cami bugüne kadar birkaç restorasyon çalışmasından geçerek günümüze kadar gelmiştir. 

Korkuteli barajı 

İlçe merkezinden 5 kilometre uzaklıkta bulunan Korkuteli barajı, Korkuteli çayı üzerinde yapılmıştır. Baraj gölü çevresinde bulunan balık restoranlarında balık yiyebileceğiniz gibi, yine göl çevresinde piknik malzemelerinizi götürerek piknik yapabilirsiniz. İlçe merkezinden uzaklığı ve ulaşım imkanının olmaması sebebiyle, Korkuteli oto kiralama hizmeti alarak baraj gölünü ziyaret edebilirsiniz. 
korkuteli oto kiralama

Ariassos Antik Kenti 

Antik çağlardan kalma kalıntılarıyla bir kısmı yok olsa da bir kısmının günümüze kadar ulaştığı Ariassos antik kenti, ilçenin tarihine şahitlik etmektedir. Antalya burdur karayolu 45. Kilometre mesafesinde bulunan antik kent, Toros Dağları üzerinde yer almaktadır. Bu tarihi alanları ve çevresindeki yerleri gezip görebilmek için, ulaşım maliyetleri de düşünüldüğünde en ideal seçenek antalya araç kiralama hizmeti almaktır.