Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 17.08 - 10:00
Teslim Tarihi 22.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Kumluca Araç Kiralama - Kumluca Rent A Car | Gezgin 7/24

 

Kumluca araç kiralama 

Antalya Kumluca araç kiralama hizmeti alabileceğiniz kaliteli Kumluca oto kiralama firmalarına dakikalar içerisinde Gezgin 7/24 üzerinden ulaşabilirsiniz. Geniş araç yelpazesi ve kaliteli hizmet seçenekleri ile Kumluca araç kiralama ihtiyaçlarınızda çözüm ortağı olan birçok rent a car firması, Gezgin 7/24 üzerinde hizmet vermektedir. 

İnternetten araç kiralamanın en kolay yolu olan Gezgin 7/24, en ekonomik koşullarla Kumluca oto kiralama hizmeti almanızı sağlamaktadır. Web sitemiz üzerinden oto kiralama hizmeti veren Kumluca araç kiralama firmaları arasında kıyaslama yaparak, sizin menfaatiniz için en uygun firmadan kısa sürede araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

Kumluca hakkında bilgiler 

Antalya"nın Kumluca ilçesi 68610 kişilik nüfusa sahiptir. İlk çağlara kadar dayanan köklü geçmişi ile günümüze kadar farklı medeniyetler için önemli bir yerleşim yeri olmuş Kumluca ilçesi, adet aha bölgedeki medeniyetler beşiği sayılabilecek özelliktedir.
kumluca araba kiralama
1958 yılından beri ilçe statüsünde yer alan Kumluca, Antalya"nın en güzel ülkelerinden biridir. Antalya şehir merkezine 90 kilometre uzaklıkta bulunan Kumluca ilçesi, elmalı ve Finike ilçeleri ile komşu olmasının yanı sıra, Akdeniz"e kıyısı bulunan ilçeler arasında yer almaktadır. 

Kuzey tarafı denize komşu olan Kumluca ilçesinin, diğer üç tarafı ise dağlarla çevrilidir. Yaz aylarında sıcak ve kurak bir iklime sahip olan ilçe, kış aylarında ise tipik Akdeniz ikliminde görüldüğü gibi yağışlı ve ılık geçmektedir. 

Kumluca ilçesinin en önemli geçim kaynağı, tarımdır. İlçenin iç kesimlerinde ise ilçe halkı daha çok, seracılık faaliyetleri ile uğraşmaktadır. Ülkemizin sera sebze üretiminin önemli bir kısmı, Kumluca ilçesinde yapılmaktadır. Portakal bahçeleri yine ilçede gelir sağlamak için yapılan işler arasında yer almaktadır. Kısmen de olsa hayvancılıkla uğraşan ailelerin bulunduğu Kumluca ilçesinde, turizmde ilçe ekonomisine katkı sağlamaktadır.

Kumluca gezilecek yerler

Corydella antik kenti 

İlçenin en önemli antik kenti konumundaki bu tarihi alan, ilçe merkezine yakınlığı ile de bölgeye gelenler tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir. İlçe merkezinden 1 kilometre mesafede bulunan antik kent, iki tepenin üzerinde yer almaktadır.
kumluca araç kiralama
 Bizans dönemine ait farklı birçok tarihi eseri bulabileceğiniz tarih ve kültür hazinesi antik kent, Kumluca ilçesinde ziyaret edilebilecek başlıca yerlerden biridir. Ancak hemen şunu da belirtelim ki, bu antik kentte bulunan tarihi eserlerin bir kısmı yasadışı yollarla Amerika’ya kaçırılmıştır.

İdebessiois antik kenti

Yine Kumluca ilçesinde önemli bir tarihi özelliğe sahip olan antik kentlerden biri olan İdebessiois antik kenti, Kumluca ilçe merkezinden 30 kilometre uzaklıkta yer almaktadır 228 tarih ve kültürünü kucaklaştığı bu antik kent, Antalya ili içinde önemli bir tarihi dokuya sahiptir. İlçe merkezinden uzakta bulunan antik kenti ziyaret etmek için, Gezgin 7/24 üzerinden Kumluca araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Adrasan koyu 

Kumluca ilçesinin en güzel doğal güzellikleri arasında yer alan Adrasan koyu, adeta ilçede bulunan saklı bir cennet niteliğindedir. Muhteşem denizi ve çevresini saran ormanlık dağlarıyla, dünyada gezip görebileceğiniz en güzel yerler arasında olduğunu söylemek mümkündür.

İlçe merkezinden 13 kilometre uzaklıkta bulunan bu eşsiz doğa harikasını, Kumluca oto kiralama firmalarından araç kiralayarak daha rahat bir şekilde gezip görebilirsiniz.

Rhodiapolis antik kenti 

İlçe merkezinden 2,5 kilometre uzakta bulunan tarihi yerleşim alanı, 2006 yılından günümüze kadar farklı birçok arkeolojik kazı sonrasında önemli tarihi eserlerin çıkarıldığı bir yerdir. Antik kent içerisinde çok sayıda su sarnıcı, hamamlar, antik tiyatro, kilise ve anıt mezarlar bulunmaktadır.

Korsanlar koyu 

Yine pırıl pırıl denizi ile ilçede dikkatleri üzerine çeken doğal güzelliklerden biri olan korsanlar koyu, Kumluca gezilecek yerler listenize mutlaka görmenizi tavsiye ettiğimiz muhteşem bir özelliklerden biridir. 
kumluca oto kiralama
Kamp yapmak ya da koy içerisinde dalış yapmak, size ayrı bir zevk verecektir. İlçe dışında kalan korsanlar koyunu rahat bir ulaşımla ziyaret etmek için, Gezgin 7/24 web sitemiz üzerinden hızlı bir şekilde uygun fiyatlarla antalya araç kiralamahizmeti alabilirsiniz.