Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Manavgat Araç Kiralama - Manavgat Rent A Car | Gezgin 7/24

Manavgat araç kiralama 

Antalya"nın en güzel ilçeleri arasında yer alan Manavgat"ta tatil ve iş gezileriniz için ihtiyacınız olan Manavgat araç kiralama hizmetini, hiçbir ek ücret ödemeden ve yorulmadan Gezgin 7/24 web sitemiz üzerinde bulunan Manavgat araç kiralama firmalarından alabilirsiniz. 

Dünyanın en güvenilir altyapısını kullanan Gezgin 7/24, her gün yüzlerce insanın Türkiye genelinden araç kiralama hizmeti aldığı eşsiz bir platformdur. Sunmuş olduğu ekonomik ve hizmet avantajlarını Manavgat araç kiralama ihtiyaçlarınız için de sunan Gezgin 7/24, bir araç kiralama firması olmayıp Manavgat araç kiralama hizmeti almak isteyenlerle, bu ilçede araba kiralama hizmeti verenleri bir araya getiren online bir platformdur. 

Siz de uygun fiyatlarla Gezgin 7/24 ziyaretçilerine özel sunulan imkanlardan yararlanarak Manavgat oto kiralama hizmeti almak için, web sitemiz üzerindeki Manavgat rent a car firmalarını inceleyebilirsiniz. 

Manavgat hakkında bilgiler

Dünyanın turizm cenneti olan Antalya"nın en büyük ilçelerinden biri olan Manavgat, 230597 kişilik kalabalık bir nüfusa sahiptir. Antalya il merkezinden 72 kilometre uzaklıkta bulunan Manavgat ilçesi, Antalya"nın turistik ilçeleri arasında yer almaktadır. Kuzey kısmında Toros Dağları"nın çevrelediği bu güzel ilçe, neresine giderseniz gidin muhteşem doğa güzelliklerini görebileceğiniz bir yerdir. 
manavgat araba kiralama
Manavgat ilçesinde Antalya genelinde olduğu gibi, birçok antik kent bulunmaktadır. Bu nedenle bu yerleşim biriminin geçmişte yine farklı uygarlıklar tarafından önemli bir yerleşim merkezi olarak kullanıldığı ortaya çıkmaktadır.

Antalya"nın en güzel ilçeleri arasındaki Manavgat, kuzey kısmında Isparta Sütçüler ilçesi, Konya Derebucak ilçesi, doğu kısmında Gündoğmuş, Alanya, İbradı ve Akseki ilçeleri, batı tarafında ise Antalya"nın Serik ilçesi ile komşudur. 

İlçenin güney kısmı ise, Akdeniz"de kıyıdır. Toplam 64 kilometre sahil şeridine sahip olması, Manavgat ilçesinin daha değerli kılmaktadır.

İlçede turizm sezonunda, eğlenceye dayalı birçok festival düzenlenmekte ve yaz aylarında bu festivaller Manavgat ilçesini daha eğlenceli hale getirmektedir. Manavgat ilçemizin ekonomisinin temelini, turizm ve tarımın oluşturmaktadır. 

Akdeniz"e 64 kilometre kıyısının olması ve temiz plajları sahip olması sebebiyle, yaz tatili için yerli ve yabancı turistler Manavgat ilçesine tatil yapmak amacıyla gelmektedirler. İlçe genelinde bulunan birçok antik kentte, turizm bakımından Manavgat ilçesini daha değerli kılmaktadır. 

Sebze ve meyve yetiştiriciliği yapılan Manavgat ilçesinde, farklı birçok tarım ürünü de yetiştirilmektedir. Portakal, kavun, karpuz, tarla domatesi, susam, pamuk ve buğday, Manavgat ilçesinde en fazla yetiştirilen ürünlerdir. Ayrıca ilçenin bazı bölgelerinde hayvancılıkta, Manavgat halkının geçim kaynakları arasında yer almaktadır. Ancak burada kapalı besi hayvancılık yerine, açık besi hayvancılık yapılmaktadır. 

manavgat araç kiralama

Manavgat gezilecek yerler 

Manavgat şelalesi 

Antalya merkeze uzaklığı 72 kilometre olan Manavgat şelalesi, ilçe merkezinden ise 4 kilometre uzaklıktadır 252 yaklaşık 50 metre yükseklikten ağaçlar arasında akan suyun muhteşem güzelliğini görmek için, ilçe merkezine yakın olan bu doğal güzelliği yerinde görmenizi tavsiye ederiz.

Titreyengöl 

Her ne kadar göl olarak anılsa da, Titreyengöl aslında bir göl olmayıp Manavgat nehrinden ayrılan bir su kolunun Akdeniz"e dökülmeden önce durgunlaşması ve büyümesi neticesinde meydana gelmiş göle benzeyen bir oluşumdur. 

Buradaki suyun fazlası ile durdun olması nedeniyle, bölgede esen hafif bir rüzgarın bile su yüzeyinde dalgalanma ve titremeye benzer oluşumların meydana getirmesi sebebiyle, Titreyengöl ismini almıştır. 

Manavgat merkezlerin 15 kilometre mesafede bulunan Titreyengöl, belediye araçlarının düzenlediği bir alandır. Ancak hem burayı ziyaret etmek hem de diğer işlerinizi rahatlıkla takip etmek istiyorsanız, Gezgin 7/24 üzerinden Manavgat araç kiralama hizmeti veren rent a car firmalarına ulaşarak, web sitemiz üzerinden hemen araç kiralama rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

Köprülü kanyon 

Beşkonak beldesinde bulunan köprülü kanyon, Manavgat"ta gezilecek yerler arasında listenizde yer vermenizi tavsiye ettiğimiz doğal güzelliklerden biridir. 

Özellikle rafting sporları için oldukça uygun olan kanyon, me dünyanın çeşitli yerlerinden gelen rafting sporlarıyla ilgili insanların ziyaret ettiği alanlardan biridir. İlçe merkezinin dışında bulunan kanyonu yerinde görmek için, Manavgat oto kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Side antik kenti 

Sadece Türkiye genelinde değil dünya genelinde ünlü olan Side antik kenti, Bizanslılar, Romalılar, Lidyalılar, Yunanlılar ve farklı medeniyetlerin burada hakimiyet kurdukları dönemde yerleşim yeri olarak kullandıkları bir yerdir.

 Bu sebeple Side antik kenti, dünyanın önemli uygarlıkları arasında yer alan bu medeniyetlere ait tarihi yapıların bulunduğu bir yerdir. Antik kenti her yıl özellikle görmek için Manavgat ilçesine gelen yabancı turistlerin olduğu bilinmektedir. 

Apollon tapınağı 

Sanat, ışık ve güzellik tanrısı anlamına gelen Apollon tapınağı, milattan sonraki 150 yılına kadar dayanan önemli bir geçmişe sahiptir. Dünyada ikinci bir benzeri olmayan tapınak, özellikle yabancı turistler tarafından ziyaret edilmektedir.
manavgat oto kiralama

Side amfi tiyatrosu 

Anıt mezarlar, barok mimarinin detayları, 11000 kişilik tarihi tiyatro da bulunan diğer yapılardır. Romalılar tarafından inşa edilen tarihi tiyatro, her yıl dünya genelinden on binlerce turistin gelerek ziyaret ettiği bir yerdir. İlçe dışında bulunan bu tarihi mekanı ziyaret etmek için, Gezgin 7/24 web sitemiz üzerinden antalya araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.