Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 01.12 - 10:00
Drop of location 06.12 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Muratpaşa Araç Kiralama - Muratpaşa  Rent A Car | Gezgin 7/24

Muratpaşa araç kiralama 

Gezgin 7/24 tüm Türkiye genelinde olduğu gibi, Muratpaşa araç kiralama ihtiyaçlarınızda da, sizlerin yanında yer almaya devam ediyor. Kiraladığınız aracın bedeli dışında hiçbir ücret ödemeden araç kiralayabileceğiniz Gezgin 7/24, Muratpaşa araç kiralama firmalarını adeta ayağınıza kadar getiriyor. 

Güvenlik alt yapısı bakımından son derece korunaklı bir yapıya sahip olan Gezgin 7/24 üzerinden, web sitemize özel sunulan  fiyatlardan yararlanarak, Muratpaşa oto kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Muratpaşa hakkında bilgiler 

495.878 kişilik nüfusuyla Antalya"nın en büyük ikinci ilçesi olan Muratpaşa, tarih ve doğanın iç içe olduğu önemli yerleşim yerlerinden biridir 220t toplamda 20 kilometrelik Akdeniz"e kıyısı bulunan Muratpaşa ilçesi, 2008 yılında ilçe statüsü kazanmıştır. 

Tarihi ve kültürel dokunun oldukça fazla olduğu ilçe, her yıl yüz binlerce yerli ve yabancı turist tarafından tatil amaçlı ziyaret edilmektedir.

Toplam 64 mahallesi bulunan ilçenin, en sıra dışı özelliklerinden biri, ilçeye bağlı herhangi bir köy ya da beldenin bulunmamasıdır. Batı kısmından Konyaaltı, doğu kısmında Aksu, kuzey kısmında Kepez ilçesi ile sınır olan Muratpaşa ilçesinin güney kısmında ise, Akdeniz yer almaktadır.

muratpaşa araç kiralama

Antalya ilinin en eski yerleşim yerleri arasındaki ilçe, bu nedenle diğer ilçelere göre hem daha gelişmiş hem de tarihi açıdan çok daha zengindir.

İlçe ekonomisi başta seracılık olmak üzere tarım ve turizme dayalıdır. İlçe halkının önemli bir kısmı, seracılık narenciye yetiştiriciliği ile uğraşmaktadır. Turizmin yaygın olduğu ilçede, hizmet sektörü de Muratpaşa halkının istihdamı için önemli bir yere sahiptir.

Muratpaşa"da gezilecek yerler 

Kaleiçi 

İlçe merkezinde bulunan ve aynı isimli mahallenin sınırlarında yer alan kaleiçi, hem mahalle olarak hem de tarihi kale kalıntılarının bulunmasıyla, turizm için ilçeye ve Antalya"ya önemli katkılar sağlamaktadır. Kaleiçi semti doğal güzellikleri ve tarihi mekanları ile Muratpaşa"da gezilecek yerler listenizde yer almalıdır.

Tarihi saat kulesi 

Sadrazam Küçük Sait Paşa tarafından 1901 yılında yaptırılan tarihi saat kulesi, yine ilçe merkezinde bulunan tarihi yapılardan biridir.

Hadriyan kapısı 

Muratpaşa ilçesinin önemli tarihi yapılarından biri olan Hadriyan kapısı, roma imparatoru için milattan sonra 130 yılında yapılmıştır. Hiç gözünü bulunması nedeniyle Üçkapılar olarak da anılan tarihi yapının iki tarafında, iki ayrı kule yer almaktadır. Roma mimarisinin Türkiye"deki en güzel örneklerinden biri olan tarihi kapıyı, Muratpaşa ilçesine geldiğinizde ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
muratpaşa oto kiralama

Hıdırlık kulesi 

İlçe merkezindeki Hıdırlık kulesi de, Muratpaşa ilçe merkezine tarihi bir hava katmaktadır. Yanında bulunan Karaalioğlu parkı, Hıdırlık kulesi ile birlikte kartpostallık bir görüntü sunmaktadır. 14 metre yüksekliğe sahip olan kulenin alt kısmında bulunan oda, tarih boyunca farklı amaçlarla kullanılmıştır.

Tam olarak hangi amaç için yapıldığı bilinmeyen tarihi kule, roma mimarisinin ilçedeki güzel örnekleri arasındadır.

Karaalioğlu parkı 

Yine ilçe merkezinde yer alan Karaalioğlu parkı, Muratpaşa gezilecek yerler listenizde olunmasını tavsiye ettiğimiz yerler arasındadır. Kalabalık ilçenin stresinden uzaklaşarak ilçe merkezinde biraz nefes almak istiyorsanız, yeşillikler içindeki Karaalioğlu parkı bunun için uygun bir yerdir.

Lara plajı 

İlçe merkezine 11 kilometre uzaklıkta bulunan Lara plajı, Antalya"nın en bilindik plajları arasında yer almaktadır. Lara plajı ziyaret etmek ve burada denize girmek istiyorsanız, rahat bir ulaşım için Muratpaşa araç kiralama firmalarından araba kiralayabilirsiniz.
muratpaşa rent a car
Yukarıda genellikle ilçe merkezinde yer alan gezilecek yerler hakkında bilgi verdik. Oysa Muratpaşa ilçe merkezinin dışında birçok tarihi ve doğal güzellik bulunmaktadır. Tüm bu alanları hızlıca ziyaret etmek ve tatilinizi dolu dolu geçirmek için, Antalya oto kiralama hizmeti alarak ulaşım konusunda rahatlığa kavuşabilirsiniz.