Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Antalya Araç Kiralama - Antalya Rent A Car | Gezgin 7/24

Antalya Oto Kiralama

Türkiye"nin olduğu kadar dünyanın da tatil önemli tatil merkezlerinden birisi olan Antalya, aynı zamanda tarihi dokusu yüksek şehirlerimiz arasında yer almaktadır. Her yıl nüfusunun yaklaşık 4-5 katı turisti ağırlayan şehirde, gelen yerli ve yabancı turistlerin önemli bir kısmı Antalya oto kiralama hizmeti almaktadır.

Akdeniz’in muazzam sahillerine sahip olan ve dünyanın en temiz plajlarına sahip olan Antalya nüfusu 2 milyon 300 bini aşmıştır. Ülkemizin turizm gelirinin önemli bir kısmının buradan sağlanması, şehri adeta cazibe merkezi haline getirmiştir. Gezgin7/24 üzerinde en uygun fiyat avantajlarıyla bulabileceğiniz Antalya rent a car firmalarından alacağınız Antalya araç kiralama hizmeti sayesinde, özellikle tatil için yapacağınız ziyaretlerin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Farklı plajları rahatlıkla gezebilir, tarihi mekanları ziyaret edebilir ve akşam saatlerinden sonra eğlence mekanlarına özel aracınız yoksa Antalya oto kiralama hizmeti alarak, daha rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Sizler için en nitelikli ve ucuz Antalya araç kiralama firmalarını bir araya getirerek, kolaylıkla kıyaslama imkânı sunuyoruz. Şehre uçak ile yolculuk yapacak ziyaretçilerimiz de, Antalya havalimanı araç kiralama hizmeti veren firmaların hizmetlerinden yararlanarak, daha havaalanındayken rahat ulaşım kolaylığına erişebilirsiniz.
Antalya Havalimanı araç Kiralama

Antalya gezilecek yerler

Antalya"da gezilecek yerler oldukça fazla olup, tarihi zenginliklerinin yanında dünyanın en temiz plajlarına sahiptir. Bu nedenle genellikle tatil yapmak ve denizin keyfini çıkarmak isteyen, milyonlarca turistin uğrak yeri olmaktadır. Aşağıda şehrin en güzel plajlarının yanı sıra, şehri ziyaret eden gezginlerin Antalya gezi rehberi listesinde yer alan tarihi ve kültürel alanları hakkında da kısa bilgiler verdik.

Kaputaş Plajı

Kaş ilçesinde yer bulunan Kaputaş Plajı, Akdeniz’in en güzel plajları arasında gösterilmektedir. Plajın kumsalına baktığımızda da, yine en iyiler listesinde olduğunu söyleyebiliriz. Tertemiz bir plaj ve denizde tatilin keyfini çıkarmak isteyenlerin uğrak yeri olan Kaputaş plajı, yaz aylarında turistlerin akınına uğrayan yerlerden biridir.

Dim Çayı

Doğal güzelliklerle iç içe olmak istiyorsanız, şehrin Alanya ilçesinde bulunan Dim çayını mutlaka ziyaret etmenizi öneririz. Yeşilliklerin içerisinde doğanın eşsiz güzelliğine dalmak ve ruhunuzu dinlendirmek için, şehirdeki en ideal yerlerden birisidir. Alanya ilçe merkezinden 15 km uzaklıkta bulunması, kesinlikle sizi aldatmasın. Özel aracınızla geldiniz ise buraya gitmek daha kolay olacak, ya da Antalya araç kiralama hizmeti alıp şehirde bulunan benzer güzellikleri görmenize mutlaka değecektir.
Antalya Oto Kiralama

Olimpos Antik Kenti

Kültürel ve tarihi dokunun da yoğun olduğu şehirde bulunan Olimpos Antik Kenti, Antalya gezi turu düzenleyen tüm firmaların neredeyse listelerinin vazgeçilmezleri arasındadır. Kemer’e yaklaşık 40 km uzaklıkta olan antik kenti özel aracınızla daha hızlı ziyaret edebilir, veya Antalya araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Phaselis Plajı

Dünya turizminin en önemli yerlerinden olan Phaselis Plajı, Antalya"dan araçla 45 dakikalık bir zaman mesafesindedir. Yakınlarında aynı adı taşıyan bir antik kentin bulunması, hem denizin keyfini çıkarmak ve hem de tarihi dokuları ziyaret etmek isteyenlerin buraya daha fazla ilgi göstermesine neden olmaktadır.

Patara Plajı

Türkiye"nin en güzel plajları listesinde yer alan Patara Plajı, dünya standartları normlarının önemli bir kısmını karşılamaktadır.

Göynük Kanyonu

Harika bir görselliği seyretmek için tercih edilmesi gereken, dünyanın en güzel yerlerinden biridir. Şelaleleri, yeşil alanları ve temiz havasıyla, ziyaret etmenizi tavsiye edebileceğimiz yerlerden biridir.

Zeytintaşı Mağarası

Bir yandan denizin keyfini sürmek ve diğer yandan doğal güzelliklerin seyrine dalmak, bir tatilin en güzel yanlarından biridir. Zeytintaşı mağarası da sunduğu görsellik ve bulunduğu konum itibariyle, bu tarife en iyi uyan yerler arasındadır. Serik ile 15 km mesafede bulunan mağarayı kolaylıkla ziyaret etmek için, kendi aracınız yoksa Antalya oto kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.
Antalya Araç Kiralama

Hidayetin Koyu

Kaş ilçe merkezinden 3 kilometre uzaklığa sahip koy, ilçe ve şehrine en gösterişli alanlarından birisidir. Koy yakınında Hidayet adında bir mecnunun yaşaması nedeniyle, Hidayetin koyu olarak isimlendirilmiştir.

Mermerli Plajı

Traverten kayaların ortasında bulunan harika bir kumsal olan Mermerli Plajı, bu özelliğiyle dünyada da sayılı kumsalların arasında gösterilmektedir. Yukarı kısımda bulunan Mermerli Köşkten adını almıştır. Antalya"nın en güzel yerleri dünya genelinde bu kadar keşfedilmeden önce halk tarafından daha fazla kullanılırken, bölgenin ilk plajlarından birisi olarak bilinmektedir.

Kleopatra Plajı

Alanya’da bulunan en güzel plajlardan birisidir. İsmini kraliçe Kleopatra’dan almıştır. Akdeniz’in en görkemli plaj ve koylarından birisi olan Klepatra plajı, her yıl sayısı yüzbinleri aşan turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Perge Antik Kenti

Helenistik döneme ait antik kentlerden birisi olan Perge Antik Kenti, UNESCO listesinde yer almaktadır. İçerisinde bulunan 12 bin seyirci kapasitesine sahip bir amfi tiyatro ve birçok tarihi sütun ve kalıntı, antik kentin öne çıkmasını sağlayan unsurlardan birisidir. Antalya merkezin biraz uzağında kalması nedeniyle, aracınız bulunmuyorsa Antalya oto kiralama hizmeti alarak antik kenti ve çevresindeki diğer tarihi alanları daha hızlı ve rahat şekilde ziyaret edebilirsiniz.

Karatay Medresesi

1250 senesinde yapılan Karatay Medresesi, Celaleddin Karatay tarafından yaptırılmış ve bu nedenle Karatay ismini almıştır. Selçuklu dönemine ait izlerin yoğun görüldüğü medrese, Osmanlı döneminde tadilat gördüğü için Osmanlı mimarisini de kısmen yansıtmaktadır.

Tarihi Saat Kulesi

 1. Abdülhamit onuruna, Küçük Saat Paşa’nın talimatıyla yaptırılmıştır. Şehir merkezinde bulunan kule 1901 yılında yaptırılmıştır ve şehrin simge yapılarından biridir.

Aspendos Antik Kenti

Serik ilçesi ile 8 km uzaklıkta bulunan antik kent, turistlerin ilgisini gören alanlardan birisidir. Aracı olmayanların önemli kısmının Antalya araç kiralama hizmeti alarak, bölgeyi daha rahat gezdiğini söyleyebiliriz. Toplu taşıma imkanının olmasına rağmen, oldukça zayıf ve yaz aylarının Antalya sıcağında çekilmez olabilmektedir.

Bunların dışında Antalya gezilecek yerler arasında turistlerin en fazla uğrak yerleri, şunlardır.

 • Side Apollon Tapınağı
 • Syedra Antik Kenti
 • Beydağları Milli Parkı
 • Seleukeia Antik Kenti
 • Boğaz Plajı
 • Alanya Arkeoloji Müzesi
 • Altınbeşik Düdeni
 • Aslanlı Mağarası
 • Aperlai Antik Kenti
 • Anrasan Koyu
 • Soura Antik Kenti
 • Demre Plajı
 • Kumluca Plajı
 • Lara Plajı

Gibi birçok plaj ve antik kent, şehrin öne çıkmasını sağlayan yerler olmuştur. Şehirdeki plaj ve tarihi yapıların dağınık konumlarda olması, daha fazla yer gezmek için tatilleri kısa olanlar için özel araç ihtiyacını zorunlu kılmaktadır. Özel aracınızla şehre gitmiyorsanız, Antalya araç kiralama firmalarından Antalya oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. Şehre uçakla gidecekseniz, Antalya havalimanı araç kiralama hizmeti veren firmalardan da aynı hizmeti alarak, uçaktan iner inmez aracınıza binerek daha rahat bir şekilde dilediğiniz yere hemen ulaşım sağlayabilirsiniz.