Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 18.08 - 10:00
Teslim Tarihi 23.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Serik Araç Kiralama - Serik Rent A Car | Gezgin7/24

Serik araç kiralama 

İstediğiniz marka ve modele sahip birçok aracın yer aldığı Serik araç kiralama firmaları, web sitemiz üzerinden yapacağınız rezervasyonlar için uygun fiyatlarla Serik araç kiralama imkanı sunmaktadır. 

Aynı zamanda çeşitli dönemlerde yapılan yine Gezgin 7/24 ziyaretçilerine özel avantajlı kampanyalardan da, Serik araç kiralama hizmeti alarak faydalanabilirsiniz. Kolay kullanılır ara yüzü ve güvenlikli altyapısıyla hizmet veren Gezgin 7/24 üzerinde, onlarca Serik araç kiralama firması bulabilirsiniz. 

Basit kullanımı sayesinde kısa sürede Serik araç kiralama firmaları arasında kıyaslama yaparak, ihtiyacınız olan araca dakikalar içerisinde sahip olabilirsiniz. Ayrıca aracı istediğiniz yerinden teslim alıp yine istediğiniz yerde teslim etme konforuna sahip olarak hizmet almanız mümkündür.

serik araç kiralama

Serik hakkında genel bilgiler 

124335 kişilik nüfusa sahip olan Antalya"nın Serik ilçesi, şehrin en eski ilçelerinden biridir. 1926 yılında ilçe statüsü kazanan Serik, Antalya şehir merkezinden 38 kilometre uzakta doğu kısmında yer almaktadır. 20 kilometrelik sahili bulunan ilçe, yine şehrin önemli ilçelerinden biri olan Manavgat"a ise 40 kilometre uzaklıktadır. 

Güney kısmında Akdeniz ile çevrili olan Serik ilçesi, kuzey kısmında Isparta"nın Sütçüler ve Burdur"un Bucak ilçesi bulunmaktadır. Doğu kısmında Antalya"nın Manavgat ilçesi ile sınır olan Serik, batı tarafında ise Antalya merkez ilçe ile komşudur. 

Yüzlerce tarihi ve doğal güzelliği bir arada bulabileceğiniz Serik ilçesi, yaz sezonunda yerli ve yabancı turistler tarafından tercih edilen tatil mekanları ile öne çıkmaktadır. Roma dönemine ait pek çok tarihi kalıntının bulunması, ilçeyi turizm açısından daha değerli kılmaktadır.
serik oto kiralama
İlçenin gelir kaynakları, oldukça çeşitlidir. Dağlık bölgelerinde ormancılık ve hayvancılık daha yaygın, ova kısımlarında ise sebze yetiştiriciliği yapılmaktadır. Seracılık Antalya"nın tamamında olduğu gibi, Serik ilçesinde da fazlaca yapılmakta ve ülke ekonomisine önemli katkı sağlamaktadır. Yüzde 70 oranında sulanabilir alana sahip verimli topraklara sahip olan ilçe, Antalya"da tarımın gelişmiş olduğu bir yerdir.

Domates ve narenciye ürünleri için elverişli topraklara sahip olması, ilçe halkı için büyük bir şanstır.

Serik gezilecek yerler 

Uçansu şelalesi 

Serik merkezinden 54 kilometre uzaklıkta bulunan şelale, muhteşem güzelliği ile bir kez gelenlerin bir daha gelmek isteyeceği yerlerden biridir. Akçapınar köyü sınırlarında bulunan şelale, Toros dağlarından gelen serin suların yaklaşık 40 metreyi bulan kayalıklardan dökülmesi ile oluşmaktadır. 

İlçe dışındaki bu muhteşem doğal güzelliğini görmek için, Serik araç kiralama hizmetli alabilirsiniz. 

Aspendos antik kenti 

Antalya"nın en ünlü antik kentleri arasında yer alan Aspendos antik kenti, ilçe merkezinden 8 kilometre uzaktadır milattan sonraki 10. Yüzyılda yapıldığı tahmin edilen antik kent, ilçenin en önemli tarihi dokuları arasında yer almaktadır. 

İçerisinde bulunan Aspendos tiyatrosu, muhteşem güzelliği ile fotoğraf çektirmeden gitmek istemeyeceğiniz bir yapıdır. Aspendos antik kentini de ulaşım sorunu yaşamadan ziyaret etmek istiyorsanız, Serik oto kiralama hizmeti almanız daha sağlıklı olacaktır.

Belek 

Serik ilçesi sınırlarında bulunan ve dünyaca ünlü bir tatil bölgesi olan Belek, tertemiz denizi ve kumsalı ile yabancı turistler tarafından en fazla ziyaret edilen yerler arasındadır. Belek plajı 22 kilometre uzunlukta olup, mavi bayrak ödüllü plajlardan biridir. Tatil bölgesinde sabahın geç saatlerine kadar yoğun bir sosyal aktivite yaşanmaktadır.
serik rent a car

Perge antik kenti 

Serik ilçesindeki Perge antik kenti, Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan Helenistik dönemden kalma bir yerleşim yeridir. İçerisinde anıt çeşmeler, anıt mezarlar, hamam ve tapınaklar gibi farklı birçok yapının bulunduğu antik kent, Serik ilçe merkezinin 8 kilometre dışında kalmaktadır. Bu nedenle tarihi antik kenti ulaşım sorunu yaşamadan ziyaret etmek için, Gezgin 7/24 üzerinden uygun fiyatlarla hizmet sunan antalya araç kiralama firmalarından araç kiralayabilirsiniz.