Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 15.05 - 10:00
Drop of location 20.05 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Çıldır Araç Kiralama - Çıldır Oto Kiralama | Gezgin724

Çıldır Gezilecek Yerler

Çıldır ilçemiz, ülkemizin kuzeydoğu sınırında bulunmaktadır. Gürcistan ve Ermenistan ile sınır komşumuz durumundadır. İlçenin tarihi geçmişi çok uzun yıllar öncesine dayanmaktadır. M.Ö 650-700 yılları arasında buraya yerleşenler Saka Türkleridir. Oğuz Han’ın torununu olan Çavuldur ve kavmi bu bölgede yerleşim sağlamışlardır ve ilçenin adı da buradan gelmektedir. Büyük bir tarihi geçmişe sahip olan ilçemiz Çıldır gezilecek yerler arasında yer alması gerekmektedir. Ayrıca doğa güzelliği diyebileceğimiz Çıldır Gölü de burada bulunan muhteşem bir yerdir.

Tarihi boyunca birçok medeniyetlere ev sahipliği yapan Çıldır ilçemiz, Urartular, Ruslar ve Ermeni işgaline uğramıştır. 1921 yılında ülkemiz sınırlarında kalan ilçe, Kars ilimize bağlı iken daha sonra Ardahan ilinin ilçesi olmuştur. Çıldır turizme elverişli bir yerdir. Her yıl binlerce turist bu bölgeyi ziyaret etmektedir. Eğer siz de hala buraları görmediyseniz, gelmenizi tavsiye ederiz. Gördüğünüz tarihi ve doğal güzellikler sizi büyüleyecektir. İlçeye geldiğinizde Çıldır araç kiralama avantajlarından faydalanabilirsiniz.
çıldır araç kiralama

Çıldır Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Çıldır, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Ardahan ilimizin ilçesidir. Nüfusu yaklaşık 10.000’dir. Doğuda Ardahan Merkez, batıda Gürcistan ve Ermenistan, kuzeydoğuda Hanak ve Damal, güneyde Kars ilimizin Arpaçay ve Susuz ilçeleriyle komşudur. Merkeze uzaklığı 44 km’dir.

Çıldır İlçesine Nasıl Gidebilirim?

İlçeye gelmek için öncelikle Ardahan il merkezine gelmeniz gerekecektir. Merkezden kalkan dolmuşlarla Çıldır ilçesine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Özel araç yerine şehirlerarası otobüsleri tercih etmeniz sizin için hem daha kolay hem de daha zahmetsiz olacaktır. Havayolu ile gelmek isteyenler için en yakın havaalanı Kars Harakani Havalimanıdır. Ardahan ilimize 90 km mesafede bulunmaktadır.

Yakın illerden otobüsle gelmeniz ve ilçede araç kiralamanız en akıllı yol olarak karşımıza çıkmaktadır. Çıldır rent a car firmaları sizlere bu konuda faydalı olacaklardır. Ayrıca ekonomik bir tatil planı gerçekleştirmek isteyenler için Ardahan Çıldır ucuz araç kiralama hizmetleri de bulunmaktadır. Günlük ya da birkaç günlük gezi programı düzenleyerek bu yöreyi gezmenizi tavsiye ederiz. Çevre gezimize başlayacak olursak, gezilecek yerler:

Şeytan Kalesi Nerededir?

Çıldır ilçesine 15 km uzaklıkta Karaçay vadisinde bulunan kalenin ne zaman ve kimler tarafından yapılmış olduğuna dair kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Mimari özelliklerinden anlaşıldığı üzere Urartular tarafından yapılmış olduğu tahmin edilmektedir. Savaşlarda düşmana karşı siper alma ve korunma amaçlı burasının kullanıldığı anlaşılmaktadır. Ayrıca anlatılan bir efsaneye göre de kralın kızı ölünce, hazineyle birlikte buraya gömülmüştür. Şeytan Kalesine gitmek için Çıldır kiralık araç hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.
çıldır oto kiralama

Çıldır Gölü’nün Özelliği

Van Gölünden sonra ikinci büyük tatlı su gölü olan Çıldır Gölü, 123 metre karelik bir alanı kaplamaktadır. Önceden pelikan kuşlarının çokluğu dikkat çeken gölde, şimdilerde ördekler ve balıklar bulunmaktadır. Gölde balıkçılık yapılmakta olup, kışın buzlanan göl kırılarak balık avlanmaktadır. Etrafı yeşilliklerle kaplı alan görülmeye değer güzelliktedir.

Özellikle doğa turizmi yapmak isteyenlerin bu gölü görmelerini tavsiye ediyoruz. Göl kenarında piknik yapıp, manzaranın güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Bolca dinlenip temiz havadan faydalanabilirsiniz. Göl kenarına gitmenizde size yardımcı olacak ardahan oto kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca kış ayında Çıldır kış festivalleri de düzenlenmektedir. Festival 2006 yılından beri düzenlenmekte olup, birçok ziyaretçi akınına da uğramaktadır.

Akçakale Adası Nerededir?

İlçeye 27 km mesafede bulunan Akçakale köyünün batısında Çıldır gölü üzerinde yer alan bir adadır. Ada birinci derece sit alanı ilan edilerek koruma altına alınmıştır. Çünkü burada eski dönemlere ait şehir kalıntıları bulunmuştur.  

Taşköprü Kitabeleri Nerededir?

İlçeye 30 km uzaklıkta Taşköprü köyünün sınırları içerisinde bulunan kitabeler, büyük bir kaya üzerinde yazılmıştır. Bölgenin en eski kitabesi olarak bilinmektedir. Urartular dönemine aittir. Sizde bu ve bunun gibi tarihi değeri büyük olan yerlere Çıldır araç kiralama ile kolaylıkla gidebilirsiniz.

 Kurtkale Kalesi Nerededir?

İlçeye 36 km uzaklıktaki Kurt beldesinde bulunan kale Gürcistan sınırında yer almaktadır. Tarihi geçmişiyle ilgili kesin bir bilgiye ulaşılamamıştır.

Alpaslan Adası Nerededir?

Çıldır Gölü kenarında bulunan Akçakale beldesine Alpaslan Adası da denilmektedir. Binlerce yıllık tarihi geçmişe sahip olan yer, doğal sit alanı ilan edilmiştir. Burada tarihi kaleler, kiliseler ve mağaralar bulunmaktadır. Burası bir ada şehridir, kara ile bağlantısı bulunmamaktadır. Köprü ile ulaşım sağlanılmaktadır.
çıldır rent a car

Görüldüğü üzere Çıldır ilçemiz hem tarihi hem de doğa güzelliklerine sahip, görülmesi gereken yerler içerisinde yer almaktadır. Yüzyıllar önceki tarihin izlerine bu ilçede bolca rastlayabilirsiniz. Çevre gezinizde size kolaylık sağlayacak Çıldır araba kiralama avantajlarını kullanmanız sizin için doğru bir seçenek olacaktır.

Ayrıca toplu olarak gerçekleştireceğiniz kültür gezilerinde Çıldır kurumsal araç kiralama hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. Muhteşem göl manzarası eşliğinde güzel bir hafta sonu tatilinizi burada geçirebilirsiniz. Çıldır oto kiralama konusunda her şeyi düşünen bir ilçemizdir.