Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 18.08 - 10:00
Teslim Tarihi 23.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Göle Araç Kiralama - Göle Oto Kiralama | Gezgin724

Göle Gezilecek Yerler

Ardahan iline bağlı en büyük ilçe olan Göle’nin, doğusunda Kars, batısında Erzurum kuzeyinde Ardahan merkez, güneyinde ise Allahuekber dağları yer alır.  İlçenin arazilerinin,% 80’i ormanlık alanlarla çevrilidir. Ardahan ilinde bulunan ormanlık alanlarının neredeyse yarısı bu ilçede bulunur. Ardahan"dan, Göle araç kiralama ile, 45 dakika gibi bir sürede ulaşım sağlanan ilçede, kışlar uzun ve sert geçer.

Göle İklim Özellikleri

Kışın, kar kalınlığının bir metreye ulaştığı Göle’de, -35 dereceye kadar düşen soğuk hava günlük hayatı olumsuz yönde etkiler. Yazları ise oldukça kısa ve serindir. Temmuz ayında ceviz büyüklüğünde dolu yağan ilçede, yaz günü mont giymek durumunda kalabilirsiniz. Buraya, Göle rent a car araçları ile gelirseniz hasta olmamak için bu konuya dikkat etmeniz gerekir. İlçe, yer yer düzlükler ve engebeli araziler üzerine kuruludur. Çukur bir alanda bulunan Göle’de sis oldukça fazla görülür. Yazları, sıcaklık 28-35 derece arasında değişkenlik gösterir. Eski dönemlerdeki adı, Merdinek olan ilçeyi Göle kiralık araç fırsatları ile gezebilirsiniz.

Göle Geçim Kaynakları

 İlçenin temel geçim kaynağı, hayvancılık üzerine kuruludur. Yeşil alanları bol olan ilçede, mera ve otlaklar geniş yer kaplar. Çam ormanlarıyla bezeli olan ilçede, kaşar peyniri üretimi oldukça fazladır. Oldukça kaliteli olan kaşar peynirinin ünü ilçe dışına yayılmıştır. Hatta ilçede yapılan, kaşar festivali, 1995 yılından beri düzenli olarak yapılmaktadır. Renklisahnelereevsahipliğiyapanfestivalturistlerinilgiodağıolur. Uluslar arası bir festival olan kaşar festivali, yerli ve yabancı basının da ilgisini çeker.  Ardahan Göle araç kiralama firmasının konforlu araçları ile geleceğiniz ilçede, yapılan kaz yemeklerinin tadına bakmalısınız. 
göle araba kiralama

Kazlar Diyarı Göle

Güneydoğu’nun kaz üretiminin büyük bir çoğunluğunu karşılayan ilçede, kaz ile yapılan yemeklerin lezzeti farklıdır. Ayrıca ilçenin köylerinde bulunan doğal süt fabrikası da bulunur. Buradaki organik sütler pek çok kişi tarafından tercih edilir. Etnik köken olarak, Kürtlerin yoğun olduğu ilçede, Türkmenler, Terekemeler ve yerli halk uyum içinde yaşar. Halk, kozmopolit bir düzende yaşar. Sürekli göç vermesi sebebiyle, nüfus zamanla azalmıştır. Tarihi çok eskiler dayanan Göle, 93 harbinde Rusların işgali altında kalmıştır. Kurtuluş Savaşı’ndan sonra, Türkiye sınırlarına katılan ilçe, renkli kültürel yapısı ile Göle gezilecek yerler arasında ilk sıralarda yer alır. İlçe Kars anlaşması sonrasında tamamıyla Türk toprakları içerisine katılmıştır.
göle araç kiralama

Tarihi Dokunun Etkisinde Göle

Göle"de bulunan Ziyaret tepesi, bulunduğu köy ile arasında bulunan 2 metrelik tüneli ile dikkat çeker. Tünelin ucunda büyük bir taş bulunur. Fakat bu taşın zaman içinde defineciler tarafından yerinden söküldüğü bilinmektedir. Dedeşen köyünde bulunan cami, kümbet ve medreseleri ile dikkat çeken ilçeyi, Göle ucuz araç kiralama ile ziyaret edebilirsiniz. Dedeşen köyünde, Urartular ait kilise, şapel ve kale kalıntıları da bulunur. Urartular döneminden kalan, Uğurtaş kalesi ilçe merkezine bağlı köyde bulunur. İlçede, Urartular döneminden kalma pek çok tarihi eser bulunur. M.Ö 8. Yüzyılda yapılan Kalecik kalesi, sarp ve kayalık bir alanda yapılmıştır. Kura vadisi ile, buradan akan derenin oluşturduğu vadideki alanda oluşan tarihi kale, ayrıca bulunduğu köye de adını vermiştir. Yıllar içinde tahribata uğrayan kale, pek çok kez onarım görmüştür. Kaleyi ziyaret etmek için Göle araba kiralama ile kolay ulaşılan ilçe, çok sayıda turiste ev sahipliği yapar. 

Aktaş gölü, Gürcistan-Ardahan sınırında yer alır. Gölün en önemli özelliği, içinde hareketli olarak bulunan 12 tane adanın olmasıdır. Bu gölü görmek için köye ulaşım sağlamak için Göle oto kiralama, geniş seçenekler sunan köklü ve kalitesini kanıtlamış bir firmadır. Ardahan ilinin Doğu Karadeniz sınırında bulunan Bülbülan Yaylası, havası ve suyuyla tam bir doğa harikasıdır. Yayla,  içerisinde barındırdığı yeşil alanların keyfini çıkarmak isteyenler için görülmesi gereken güzel bir yerdir. Özellikle, yazın yapılan şenliklere gelmek için ilçeye ulaşımda kullanılan Göle kurumsal araç kiralama, firması garantili araçları ile sizler için hizmet verir.
göle oto kiralama

Göle"nin Eşsiz Yemek Kültürü

Göle"de, hayvancılık ön planda olduğu için et yemekleri ön plana çıkar. Lezzeti dünya çapına ulaşmış kaz etinden yapılan dolmalar, ilçenin özel günlerinde ve düğünlerde yapılan yemeklerdir. Tandır kebabı, dolma kebabı, etli hengel, kanguç, kayıtma, kete ve katmer yörede pişirilen farklı lezzetlerden bilinenleridir. İlçede alabalık tesisleri de oldukça fazla sayıda bulunur. Burada yetiştirilen lezzetli alabalıklar, tereyağı ile harmanlanarak mangal ateşinde pişirilir. Yeşillikler içerisindeki Çıldır gölünün kenarındaki balıkçılarda, alabalık keyfini tatmak için ardahan oto kiralama sizler için günün her saati hizmet verir. Uçsuz bucaksız yaylalarıyla Göle, bir doğa harikası olarak, ilçeyi ziyaret edenlerin hafızasında güzel anılar biriktirmek etini sağlar.