Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Ardahan Araç Kiralama - Ardahan Rent A Car | Gezgin 7/24

Ardahan Oto Kiralama

Ardahan ziyaretlerinizde gerek turistlik ve gerekse iş gezilerinizde daha hızlı ulaşım için, Ardahan oto kiralama firmalarının sunduğu avantajlı fiyatlarla Ardahan araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Gezgin724.com’a özel Ardahan araç kiralama fırsatlarından yararlanmak için, web sitemiz üzerinden rezervasyon yapabilirsiniz.

Ardahan Ucuz Araç Kiralama

Ardahan rent a car firmaları arasında araç ve fiyat kıyaslaması yaparak, en uygun şekilde Ardahan ucuz araç kiralama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şehirde hizmet veren kurumsal oto kiralama firmalarının, Gezgin724.com üzerinden yapılan rezervasyonlar için sunduğu dönemsel farklı avantajlardan da yine aynı şekilde yararlanmak mümkündür.

Ardahan Hakkında Genel Bilgiler

Yerleşik tarihi geçmişi 3000 yıla dayanan ülkemizin küçük şehirlerinden olan Ardahan’ın nüfusu 99 bini aşmıştır. Küçük bir şehir olmasına rağmen, tarih sahnesinde önemli olaylara ev sahipliği yapmış şehirde, birçok tarihi kale ve yapı bulunmaktadır. Erzurum, Artvin ve Kars illeriyle komşu olan Ardahan, Türkiye"nin en doğusunda yer almakta olup, Ermenistan ve Gürcistan ile sınırdır.
ardahan arac kiralama

Ardahan Gezilecek Yerler

Ardahan Kalesi

Tarihi yapının giriş kemerinde yazan bilgilere göre, kalenin yapım tarihi 1544’tür. Ardahan merkeze bağlı olan Halil Efendi Mahallesinde bulunan Ardahan Kalesi, dikdörtgen mimarinin şehirde bulunan en iyi örnekleri arasındadır. Kura Nehri yakınında bulunan tarihi kale, şehirde en fazla ilgi gören yerlerden birisidir. Sur duvarlarının 745 metre uzunluğunda olduğu bilinen kalenin taban yapısı ise, çokgen olarak planlanmıştır.

Kalenin yapımı için Osmanlı Padişahı Kanuni Sultan Süleyman’ın emir vermesinin ardından, hemen çalışmalara başlanmış ve kısa sürede yapımı tamamlanmıştır. Anadolu’nun korunmasında aktif rol oynayan kale, Kanuni Sultan Süleyman’ın ileri görüşlülüğü sayesinde bölgenin korunmasında yapımından sonra büyük faydalar sağlamıştır. Yapıldığı orijinal halini önemli ölçüde koruyarak bugüne kadar gelebilen Ardahan Kalesi çevresinde, eski tunç devrine ait izlere de yapılan kazılar sonucunda ulaşılmıştır.

Şeytan Kalesi

Yıldırım Köyü’ne yaklaşık 2 km uzaklıkta bulunan ve Çıldır Gölünün ise 15 kilometre uzağında yer alan Şeytan Kalesi, Karaçay vadisinde bulunan sarp kayalık zemin üzerinde inşa edilmiştir. Şehir merkezinin dışında kalması ve ulaşım imkanlarının kısıtlı olması nedeniyle, Şeytan Kalesini ziyaret etmek için Ardahan oto kiralama firmalarından araç kiralama hizmeti almanız daha hızlı ulaşım imkânı sağlayacaktır. Elbette ki tercihen, kendi aracınızı da kaleyi ziyaret etmek için kullanabilirsiniz.

Şeytan kalesinin yapım tarihi hakkında bilgi veren hiçbir kaynağa rastlanmaması nedeniyle, çevredeki farklı yapıların bilgileri üzerinden tahminler yapılmaktadır. Ayrıca kalenin mimari yapısının incelenmesiyle birlikte, Şeytan kalesinin Urartular tarafından inşa edildiği zannı doğmuştur.

Kale etrafında fazlaca sarp kayalıkların bulunması, aslında güvenlik anlamında kaleyi daha korunaklı yapmaktadır. Bunu düşünebilmek dahi, aslında muhteşem bir savunma zekasının ürünü olup, o dönemler için harika bir strateji olarak öne çıkmaktadır.
ardahan arac kiralama firmaları

Kinzi Kalesi

Tarihi Kinzi kalesi de, yine Ardahan il merkezine uzak olan yapılardan birisidir. Bilbilan yaylasının doğu tarafında bulunan kale, Ardahan merkeze 32 kilometre uzaklıktadır. Yapım yılı hakkında herhangi bir bilgiye ulaşamadığımız Kinzi kalesinin, yine mimari yapısının uzmanlar tarafından incelenmesi neticesinde, Urartulara ait olduğu kanısına varılmıştır.

Ardahan Ovasına hâkim bir konumda yer alan tarihi kalenin surları, döneminde etkin bir savunma için ideal nitelikleri taşımaktadır. İç kısmına bakıldığındaysa, savaş esnasında barınmak için gerekli olan birçok şeyin düşünülmüş olduğunu görmekteyiz.

Şehir merkezinden uzak olması sebebiyle kaleyi ziyaret etmek için özel araçlarınızı kullanmak, ya da Ardahan oto kiralama firmalarının Gezgin724.com ziyaretçilerine özel sunmuş olduğu Ardahan araç kiralama avantajlarından yararlanarak kiralayacağınız araçla ulaşım sağlamak daha avantajlı olacaktır.

Ardahan Kalecik Kalesi

Göle ilçesi sınırlarında bulunan ve Kalecik Köyünde yer alan Ardahan Kalecik Kalesi, bulunduğu köyün ismini almasıyla birlikte böyle farklı bir isimle anılmaktadır. Kalenin milattan önce 800’lü yıllarda yapıldığı tahmin edilmektedir. 

Kalenin Urartular döneminde yapıldığına dair, elde edilen verilere göre kesin kanıtlar mevcuttur. Sarp bir alan üzerine inşa edilen Ardahan Kalecik Kalesini rahat bir şekilde ziyaret etmek ve burada bulunan diğer tarihi yapıları gezmek için, Ardahan oto kiralama firmalarından araç kiralayabilirsiniz.
ardahan oto kiralama

Çıldır Gölü

Ardahan denildiğinde akla ilk gelen yerler arasında bulunan Çıldır gölü, Kısır ve Akbaba dağlarının arasında kalmaktadır. Çevresindeki dağlardan akan sularla beslenmekte olan Çıldır Gölü, deniz seviyesinden 1959 metrelik yükseklikte bulunmaktadır.

Yandere ve Büyükçay, Çıldır Gölünü besleyen iki önemli akarsulardır. Birçok balık türünün bulunduğu gölde, özellikle kış aylarında balık avlandığı bilinmektedir. Normalin aksine, gölün ziyaretçi sayası kış aylarında, yaz aylarına göre daha fazla olmaktadır.

Çıldır Gölünün kışın kalın tabakalarla buz tutması sebebiyle, üzerinde atlı ve köpekli kızaklarla gezinti yapmak, oldukça keyif vericidir. Göle gitmek için kendi araçlarınızı kullanabilir, Ardahan araç kiralama firmalarından hizmet alarak rahat ulaşım sağlayabilirsiniz.

Mevlit Efendi Camii

Ardahan gezilecek yerler arasında tarihi yapısıyla ziyaret edilen yerlerden birisi olan Mevlit Efendi Camii, Ardahan merkezindeki başlıca tarihi yapılardan birisidir. 1701 yılında Osmanlı Döneminde yapılan cami zaman içerisinde tadilat görmüş olsa da, orijinal yapısını korumaktadır.

Akçakale

Doğal güzelliğiyle Ardahan gezilecek yerler listenizde yer vermenizi tavsiye ettiğimiz Akçakale, Çıldır Gölünde bulunan oldukça küçük bir adadır. 

Taşköprü Kitabeleri

Çıldır ilçesinde bulunan kitabeler, Urartu devleti hakkında birçok tarihi bilgi vermektedir. Önemli yazılı kaynaklar arasında bulunan Taşköprü kitabeleri, Ardahan’da gezilecek yerler arasında ziyaret alan yerlerden biridir.
ardahan rent a car
Ardahan oto kiralama hizmeti veren rent a car firmalarından kiralayacağınız araçlarla, şehrin önemli mekanlarını kısa sürede ve konforlu bir şekilde gezebilirsiniz. Kendi aracı bulunmasına rağmen kilometresini yükseltmek istemeyen gezginlerin önemli kısmı da, Gezgin724.com üzerinden, Ardahan rent a car firmalarına ulaşarak, Ardahan araç kiralama hizmeti almaktadır.