Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 18.08 - 10:00
Teslim Tarihi 23.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Posof Araç Kiralama - Posof Oto Kiralama | Gezgin724

Posof Gezilecek Yerler

Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Ardahan"ın Posof ilçesi, Türkiye Gürcistan sınırında bulunur. İlçe, merkezi konumundan ötürü kilit bir konumdadır. Posof ilçesinde Karadeniz iklimi hüküm sürmektedir. İlçede yaz ve kış aylarında mevsimsel yağışlar görülür. İlçenin doğal bitki örtüsü ormanlık alanlardan oluşmaktadır. İlçenin yüksek kesimlerinde Alpin çayır iklimine rastlanır. Yeşilliğin ve ormanlık alanın bol olduğu Posof gezilecek yerler, temiz ve ferah havası ile turistlerin ilgi odağı olmaktadır.

İlçenin Ekonomik Şartları

Posof ilçesinin geçim kaynağı arıcılık, hayvancılık, tarımcılık, ormancılık ve turizm faaliyetlerinden oluşmaktadır. Ülkedeki bal peteklerinin büyük çoğunluğu Posof ilçesindeki ekonomik değeri yüksek, Kafkas ırkı arılar tarafından üretilmektedir. Bölgedeki ağaç ve çiçek çeşitliliğinin fazla olması, balın kaliteli ve lezzeti olmasını sağlamaktadır. İlçe içine ve dışına bal satışı gerçekleştirir. Sizde ardahan oto kiralama ile bu nadide balları yerinde tadabilirsiniz. 

Posof İlçesi Geçim Kaynakları

İlçenin geçim kaynağının büyük bir kısmı büyük baş hayvancılığa dayanmaktadır. Bölgesel olarak küçük baş hayvancılık ve tavuk yetiştiriciliği de yapılmaktadır. Ekilebilir arazilerin bolluğu sayesinde tarımsal faaliyetler artış göstermektedir. Posof ilçesinin genelinde elma, mısır, buğday, fasulye, arpa, patates, ceviz, erik, armut ve vişne ilkel yollarla sulama yapılarak üretilmektedir. Son yıllarda artan seracılık faaliyetleri sayesinde, ilçenin geçimi ve refah düzeyi artmıştır. İlçedeki ormanlık alanların fazla olması sebebiyle bölgede tomruk, yanacak odun ve maden direk üretimi yaygındır. İlçede her ne kadar bol ormanlık alan olsa da bölgede ağaçlandırma projelerine başlanmıştır. Sizde Posof oto kiralama hizmeti ile geniş bir alana yayılmış ormanlık alanlarda kamp ve piknik yapabilirsiniz.
posof araba kiralama

İlçenin Doğal Güzellikleri 

İlçe, doğal ve beşerî yapılar açısından zenginlik gösterir. Posof ilçesi, gölleri, yaylaları ve şelaleleri ile ilçenin turizmini canlı tutar. Armutveren Gölü, ilçenin en yaygın ve bilinen gölüdür. Farklı göller ile birleşimi yoktur, sadece Gözeli Gölünden su almaktadır. Gölün içerisinde, kara sazan ve pullu sazan balık türleri görülür. Alabalık cinsi balıkların görüldüğü ve kendi ile aynı adı taşıyan Alabalık Gölü, başka göllerden kaynak almaktadır. 

Aşık Zülali köyünde yer alan Suskap Şelalesi, yaz aylarında Posof araba kiralama hizmeti sayesinde tıklım tıklım olmaktadır. İlçenin merkezinde yer alan Yeniköy Şelalesi, sakin ve dingin havası ile ziyaretçilerin rahatlamak amacıyla tercih ettiği yerlerdendir. Yeniköy Şelalesi, yeşilliğin ve duru suyun birleştiği kilit bir noktadır. Posof ilçesinin merkezinde yer alan Duğur Yaylası, ilkbahar ve yaz aylarında yerli halkın uğrak noktası konumundadır. Posof rent a car araçları ile yaylada, aileniz veya sevdiklerinizle yürüyüş ve piknik yapabilirsiniz.
posof-araç-kiralama

Posof İlçesi Tarihi Yapıları 

Posof ilçesi, tarihi dokuları ile de dikkat çekmektedir. Bölgedeki tarihi kaleleri, Ardahan Posof araç kiralama ile günübirlik gezebilirsiniz. Posof ilçesinin merkezinde bulunan Cak Kalesi, Türkgözü karakolunun yanında yer almaktadır. Türkiye ile Gürcistan sınırını belirleyen Cak Çayı’nın kenarına inşa edilmiştir. Posof ilçesinin merkezine 5 km uzaklıkta yer alan Mere Kalesi’nin geçmişi ve kalenin inşa edildiği tarih hakkında kesin bir bilgiye rastlanmamıştır. Kol Kalesi’nin tarihi net olarak bilinmese de kalenin milattan sonra inşa edildiği düşünülmektedir. 

Posof ilçesinin Yurtbekler köyünde yer alan Kışla Kalesi’nin askeri alanın sınırları içinde bulunduğu rivayet edilmektedir. İncedere köyündeki Doğanlı Kalesi, döneminde savunma amacıyla inşa edilmiş ve günümüze kadar sağlam şekilde kalmıştır. Sizde tarihin tozlu raflarında geçmişe şahit olmak isterseniz Posof kiralık araç hizmeti ile bölgeye kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. İlçenin merkezinde yer alan Posof Merkez Camii, Osmanlı mimarisine dair izler taşımaktadır. 1868 yılında inşa edilen camide kesme taş ve cam mozaikler ile süslenmiştir. Dikdörtgen şeklindeki tek minareli cami, günümüzde hala halka açık faaliyet vermektedir. Ayrıca ilçe, Türkgözü sınır kapısında yer aldığından turizm açısından önemli bir yer tutar. 
posof oto kiralama

Posof İlçesinin Kültürel Etkinlikleri

Ardahan’ın il merkezine 80 km uzaklıkta bulunan Posof ilçesi, kültürel ve sosyal etkinlikleri ile de göz doldurur. Posof kurumsal araç kiralama hizmeti ile kültürel etkinliklere ve festivallere ulaşım sağlayabilirsiniz. Temmuz ayında gerçekleşen Aşıklar ve Türkü Şöleni, çeşitli sanatçılara ve yöresel ezgilere ev sahipliği yapar. Her yıl mart ayında düzenlenen Posof’un Düşman İşgalinden Kurtuluşu, belediye ve kaymakamlık ile halk katılımıyla keyifli anlara imza atar. 
Suskap köyünde gerçekleşen Geleneksel Aşure Günleri’nde yerel halkın pişirdiği lezzetleri Posof oto kiralama ile yerinde tadabilirsiniz. Havaların ısınmasıyla köylerde ve beldelerde kutlamalar, coşkulu bir şekilde gerçekleşir. Tarihi ve kültürel açıdan zengin olan ilçeyi özel gün ve haftalarda Posof ucuz araç kiralama hizmeti ile ziyaret edebilirsiniz. Bölgedeki yemek kültürü Ardahan ili ile benzerlik göstermekte ve ilçe tarihsel ve ormanlık alanları ile bilinmektedir.