HATAY - ARSUZ Oto Kiralama

Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araç Markası

HATAY - ARSUZ En Uygun Araç Kiralama Fiyatları

HATAY - ARSUZ Tanıtımı

Arsuz Gezilecek Yerler

Tarihin çeşitli dönemlerde yaşam merkezi olarak kullanılan Arsuz ilçesi, çeşitli medeniyetler tarafından tercih edilmiştir. Bulunduğu coğrafi ve kültürel konum olarak önemli olan ilçenin tarihi eskiye dayanmaktadır. Arsuz ilçesi ve çevresinde gezip görülecek çeşitli yapılar mevcuttur. Amanos dağlarının eteklerinde bulunan ilçe doğal güzellikleriyle de oldukça öne çıkmaktadır. Arsuz gezilecek yerler konusunda oldukça zengin bir yapıya sahiptir. Yıl içinde yurt içi ve yurt dışından birçok kişi bu ilçeyi ziyaret etmektedir.

Akdeniz’e de kıyısı bulunan ilçe tatil amaçlı da ziyaret edilmektedir. Denizinin masmavi ve temiz olması güzel manzaraların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Doğayı ve temiz havayı seven insanların en sık tercih ettiği alanlardan olan ilçede çeşitli sosyal tesisler bulunmaktadır. Yarım ada üzerinde bulunan Arsuz ilçesi, bölgenin turizm merkezi olarak öne çıkmaktadır. Tarihi eskilere dayanan ilçede çeşitli tarihi ve kültürel kalıntılar da bulunmaktadır. İlçe de Arsuz araç kiralama hizmetleri de bulunmaktadır.

Arsuz Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Hatay iline bağlı olan ilçeler arasında yer alan Arsuz ilçesi ekonomik ve kültürel olarak oldukça önemli bir yapıya sahiptir. Yaklaşık 85 bin nüfusa sahip olan ilçe, denize kıyısı olan ilçeler arasındadır. İlçe merkezine 87 kilometre uzaklıkta olan ilçe, çeşitli hizmetler konusunda oldukça gelişmiştir. Güneydoğu Anadolu’nun en uğrak yerlerinden olan Arsuz iline tatil ve gezi amacıyla birçok insan gelmektedir.
arsuz-araba-kiralama.png
Yıllardan beri farklı isimlere sahip olan ilçe, çeşitli uygarlıkların yerleşim merkezi olmuştur. Arap, Memluk, Roma ve Bizans gibi devletlere ev sahipliği yapan ilçede farklı dönemlerden kalma kalıntılar bulunmaktadır. Antik kentler ve tarihi kiliselerin bulunduğu ilçeye ulaşım sağlamak da oldukça kolaydır. Ulaşım ağı oldukça gelişmiş olan ilçeye, Hatay il merkezinden toplu taşıma araçları ile gidilebilmektedir. Arsuz araba kiralama ile araç kiralamak da mümkündür.

Arsuz Geçim Kaynakları

Kalabalık nüfuslu ilçeler arasında yer alan Arsuz ilçesinde yerel halk farklı ekonomik faaliyetler ile uğraşarak geçimini sağlamaktadır. İlçeye bağlı köylerde tarım ve hayvancılık faaliyetleri yapılmaktadır. Güneydoğu Bölgesinin batısında yer aldığı için Akdeniz iklimi özelliklerini yansıtan ilçede tarım ürünlerinde daha fazla verim alınabilmektedir. İlçede halkın geçimini sağladığı en büyük kaynak ise turizm olarak öne çıkmaktadır. 

Denize kıyısı olan ilçeler arasında yer alan Arsuz, Türkiye’nin tatil merkezleri arasında yer almaktadır. Özellikle yaz aylarında birçok kişi bölgeye gelerek tatil yapmaktadır. Bölgede tatilcilere yönelik hizmet veren birçok otel ve pansiyon bulunmaktadır. Lüks pansiyon ve oteller ile ilçenin ekonomisi canlılık kazanmaktadır. İlçede çeşitli sosyal alanlar, lüks lokantalar ve kültürel etkinlikler de bulunmaktadır. Ayrıca Arsuz oto kiralama hizmetleri de verilmektedir.

arsuz-araç-kiralama.png
 

Arsuz Meryem Ana Kilisesi ve Havuzu

Arsuz ilçesinin tarihi yapıları arasında bulunan Meryem Ana Havuzu, kutsal kabul edilen yapılardandır. Çeşitli rivayetlere göre Meryem Ana, Efes’e yürürken burada bulunmuştur. Yapıda havuz ve çeşitli kalıntılardan izler bulunmaktadır. Yıl içerisinde inanç turizmi amacıyla çeşitli kişiler bu alanı ziyaret etmektedir. 

Arsuz Hitit Stelleri

2007 yılında keşfedilen ve tarihi yapılar arasına kazandırılan Hitit stelleri, Arsuz bölgesinin gezilecek yerleri arasındadır. Dönem hakkında bilgi veren taşlar olarak bilinin yapılar bölgeye gelen kişiler tarafından gezip görülmektedir. Bölgenin çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapması nedeniyle önem kazanan yapılar bulunmaktadır. Bölgede önemli olan tarihi yapıları gezmek için Hatay oto kiralama ile özel araba kiralanabilmektedir.

Arsuz Hüyük Şelalesi 

Amanos Dağları ve ilçe arasında akan derenin su kaynaklarından olan Hüyük şelalesi, deli şelale olarak da bilinmektedir. İlçe sınırları içerisinde bulunan şelale doğal güzellikler bakımından öne çıkmaktadır. Güzel manzarası ile dikkat çeken şelaleye ulaşım zor olarak sağlanmaktadır. Belli bir bölümden sonra yaya olarak gidilen bölgeye araç ile gitmek için Arsuz kiralık araç hizmetlerinden yararlanılabilir.

Arsuz Roma Su Kemeri

Arsuz yolu üzerinden gidilen Roma Su Kemeri, bölgenin önemli kültürel alanları arasındadır. Sıra taşlar ismi ile bilinen alanın su kaynağı, Peri dağlarından gelmektedir. Bu bölgede Roma dönemlerine ait kalıntılar bulunduğu için Roma Su Kemeri olarak bilinen alan gezip görülmesi gereken yerler arasındadır. Arsuzrent a car ile araba kiralayarak bu alanı rahatlıkla gezmek mümkündür.
arsuz-rent-a-car.png
Arsuz Konaklama ve Ulaşım Hizmetleri

Turizm faaliyetlerinin yoğun olarak gerçekleştiği ilçede birçok hizmet kolu da gelişme göstermiştir. Özellikle konaklama hizmetleri kaliteli olarak verilmektedir. İlçe yurt dışı ve yurt içinden birçok ziyaretçi ağırladığından otellere duyulan ihtiyaç fazla olmaktadır. Bu nedenle ilçede birçok otel ve pansiyon bulunmaktadır. Ulaşım ağı da gelişmiş olan ilçede Arsuz kurumsal araç kiralama işlemleri yapılmaktadır.

Arsuz Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Arsuz bölgesine gezi turu düzenlemek isteyen kişilerin çeşitli seçenekleri bulunmaktadır. Yaz aylarında tatil amacıyla gezi turu yapılabilecek ilçeye yılın diğer dönemlerinde tarihi ve kültürel yapıları görmek amacıyla da gidilebilmektedir. İlçeye birçok il ve ilçeden otobüs seferleri düzenlenmektedir. Toplu taşıma araçları ile konforlu şekilde gezi turu yapılabilmektedir. Özel araçları ile seyahat etmek isteyen kişiler için Hatay Arsuz araç kiralama hizmetleri de bulunmaktadır.