Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Ardanuç Araç Kiralama - Ardanuç Rent A Car | Gezgin 7/24

Ardanuç araç kiralama 

Artvin ilimize bağlı olan Ardanuç ilçesindeki turistik ziyaretçilerinizi, iş gezilerinizi ve farklı amaçlarla yaptığınız seyahatlerinizi ulaşım sorunu yaşamadan tamamlamanızı sağlayacak Ardanuç araç kiralama firmaları, Gezgin 7/24 üzerinden hizmet vermektedir. 

12056 kişilik nüfusu ile Artvin"in küçük ilçeleri arasında yer alan Ardanuç ilçesinde tüm işleriniz için kolay ulaşım imkanına sahip olmak istiyorsanız, web sitemiz üzerinden uygun fiyat ve geniş hizmet seçenekleri ile Ardanuç araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Ardanuç hakkında genel bilgiler 

Karadeniz Bölgesi"nin en şirin şehirlerinden biri olan Artvin"e bağlı Ardanuç, 12056 kişilik nüfusa sahiptir. 1954 yılından beri ilçe statüsünde bulunan Ardanuç, doğal güzellikleri ve tarihi ile Artvin"in önemli ilçeleri arasındadır. 

Milattan önceki 4000 yılına kadar uzanan yerleşik geçmişi, ilçenin geçmiş tarihlerde de yerleşim birimi olarak kullanıldığını göstermektedir. Farklı medeniyetlere kucak açmış bir yerleşim birimi olmasına rağmen, maalesef ki ilçedeki tarihi doku, ilgisizlik nedeniyle yok olmaya yüz tutmuştur. 
ardanuç-araba-kiralama.png
Kanuni Sultan Süleyman zamanında Osmanlı topraklarına katılan ilçe, 93 harbinden sonra yapılan anlaşma neticesinde, Rusya"ya bırakılmıştır. Ancak I. Dünya Savaşı"nın ardından halk oylaması yapılarak çıkan sonuca göre, ilçe tekrardan Osmanlı"ya devredilmiştir. 

Mondros Ateşkes Anlaşması"nın ardından ise ilk olarak İngiliz hakimiyeti altına giren Ardanuç ilçesi, daha sonra ise Gürcüler tarafından istila edilmiştir. 1921 yılında yapılan Gümrü antlaşması kapsamında yeniden Türkiye"ye bırakılan Ardanuç ilçesi, Artvin"e bağlı bucak olarak 1945 senesine kadar kullanılmış ve bu tarihten sonra ise ilçe statüsü kazanmıştır. 

İlçenin üçte birlik alanı ormanlık alan olup, yüzde 56"lık bölümü ise, tarıma elverişsiz arazilerden meydana gelmektedir. Yüzde 11"lik kısmı ise, tarıma elverişli olup bu alanlarda tarımcılık yapılmaktadır. Artvin İl merkezinden 39 kilometre uzaklıkta olan Ardanuç ilçesi, 49 köyden oluşmaktadır. 

Köylerin çok dağınık bir coğrafi konumda yer alması nedeniyle, özellikle kırsal kesimde işiniz varsa zamandan ve ulaşım maliyetlerinden tasarruf etmek için, Gezgin 7/24 üzerinde bulunan Ardanuç oto kiralama firmalarından araba kiralayabilirsiniz. 
ardanuç-araç-kiralama.png

Ardanuç gezilecek yerler

İskender Paşa Camii 

1553 senesinde sadece tamir edildiği bilinen caminin, tam olarak hangi dönemde yapıldığı bilinmemektedir. Caminin genel mimari özelliklerinin Selçuklu mimarisi ile örtüşmesi sebebiyle, Selçuklular tarafından inşa edildiği düşünülmektedir. 

Çevresinde birkaç türbenin bulunduğu tarihi caminin en önemli özelliği bu bölgenin ilk camisi olmasıdır. Cami günümüzde hala aktif olarak ibadete açık durumdadır. İlçe merkezi dışında kalan tarihi camiyi ziyaret etmek istiyorsanız, Ardanuç araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

Ardanuç Kalesi 

Adakale bölgesinde bulunan Ardanuç Kalesi, milattan önceki dönemlerde yapılmıştır. Mimarisi üzerinde yapılan araştırmalar yapılan tarihi kalenin hangi medeniyet tarafından inşa edildiği bilinmemektedir. 

Köklü bir tarihe dayanan bu Kaleyi ve çevresinde bulunan diğer alanları kolaylıkla gezip görebilmek için, artvin oto kiralamahizmeti veren Rent A Car firmalarına, Gezgin 7/24 web sitemizden ulaşabilirsiniz. 

Petoban Kalesi 

Kutlu Köyü sınırları içerisinde bulunan tarihi kale, bu köye ve çevresine gelen insanlar tarafından en fazla ziyaret edilen tarihi yapılar arasında yer almaktadır. Kale surlarının çok büyük kaya taşları ile harçsız bir şekilde yapıldığı bu ilginç yapıyı ziyaret etmek için, Ardanuç ucuz araç kiralama hizmeti alarak daha ekonomik koşullarda gezip görebilirsiniz. 
ardanuç-oto-kiralama.png

Cehennem Deresi kanyonu 

Doğanın bağrına kendinizi bırakmak ve muhteşem bir gün geçirmek istiyorsanız, mutlaka bu kanyonu ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Muhteşem olduğu kadar ilginç özelliklere sahip doğa harikası kanyon, sizi mutlaka kendisine hayran bırakacaktır. 

Rabat Kilisesi 

Bulanık Köyü sınırlarında bulunan kilise, köy merkezinden 6 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Tarihi özelliği ve Hristiyan dünyası için önemli bir yere sahip olması sebebiyle, tarihi kilisenin yabancı turistler tarafından da ziyaret edildiği bilinmektedir.