Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Arhavi Araç Kiralama - Arhavi Rent A Car | Gezgin 7/24

Arhavi araç kiralama 

Artvin"in en güzel ilçeleri arasında yer alan Arhavi, birçok tarihi zenginliğe sahip olmasına rağmen bakım sözü dolayısıyla tarihi alanlarını önemli ölçüde kaybetmiştir. Arhavi ilçesindeki iş ve turistik ziyaretlerinizi rahat bir ulaşım sağlayarak gerçekleştirmek için, Arhavi araç kiralama firmalarına Gezgin 7/24 üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Uygun fiyat avantajları ile oldukça geniş araç yelpazesine sahip olan Arhavi araç kiralama firmaları, Gezgin 7/24 kullanıcılarına özel indirimli fiyatlarla araba kiralama hizmeti vermektedir. 

Kısa sürede internet üzerinden zahmetsiz bir şekilde Arhavi oto kiralama hizmeti almak için, Gezgin 7/24 araç kiralama platformunun gelişmiş altyapısını kullanabilirsiniz. Arhavi araç kiralama firmalarının fiyatlarını ve hizmet kapsamlarını kullanışlı bir ekranda karşılaştırarak, uygun fiyat avantajlarıyla Arhavi ucuz araç kiralama hizmeti almanız mümkündür.

Arhavi hakkında genel bilgiler 

21003 kişilik nüfusa sahip olan ilçesi, 1954 yılında ilçe statüsü kazanmıştır. Uluslararası festivallerin yapıldığı ilçede, tarihi doku yüksek olmasına rağmen bakımsızlık nedeniyle önemli birçok tarihi yapı, kullanılamaz hale gelmiştir.
arhavi-araba-kiralama.png

 İlgisizlikten dolayı turizm değerini kaybeden tarihi yapılar, ilçe ekonomisi içinde önemli bir kayıp oluşturmaktadır. Geçmişi milattan önce 8. Yüzyıla kadar dayandığı tahmin edilen bu güzel ilçenin, en önemli özelliği eşsiz güzelliğe sahip yaylalarıdır.

Arhavi ilçesi güney kısmında Yusufeli, batı kısmında Fındıkkale, doğu kısmında Hopa, kuzey kısmında ise Karadeniz ile komşudur. 

Kendine has mimarisi ile dikkat çeken Arhavi evleri, ilçenin görünümüne ayrı bir güzellik katmaktadır. Küçük el sanatlarının gelişmiş olduğu Arhavi ilçesinin en önemli geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Artvin merkezinden 86 kilometre uzaklıktaki ilçede, gezip görülebilecek yerler aşağıda yer almaktadır.

Arhavi gezilecek yerler 

Ciha dağı ve kalesi

İlçenin sembolü olan Ciha dağı, Arhavi ilçesinin en önemli doğal güzellikleri arasındadır. Dağcılık sporları ve yamaç paraşütü gibi farklı aktiviteler için oldukça uygun bir yapıya sahip olan dağ, çevre illerden insanların ziyaret ettiği bir yerdir. 

Ayrıca doğa yürüyüşü yapmak için de mükemmel güzelliğe sahip olan bu dağ, Arhavi ilçesinde ziyaret edebileceğiniz yerler arasındadır. Kolay ve hızlı ulaşım için, Arhavi araç kiralama hizmeti alarak bu dağı ve burada bulunan kaleyi ziyaret edebilirsiniz. Kalenin önemli bir bölümü yıkılmış olsa da, tarihi değeri bulunan kalıntıları hala bölgede yer almaktadır. 
arhavi-araç-kiralama.png

Çiftekemer köprüsü 

Arhavi"de gezilecek yerler arasındaki Çiftekemer Köprüsü, Küçükköy ve Ortacalar Arılı Köyü arasında yer almaktadır./2 farklı köprüden meydana gelen bu tarihi yapı, kesme ve moloz taştan inşa edilmiştir. Tek gözlü olan tarihi köprüler, yapım yılı kesin olarak bilinmese de yaklaşık 250 yıl önce yapıldığı tahmin edilmektedir. Yapımı Osmanlı imparatorluğu dönemine denk gelen köprüler, Osmanlı mimarisinin estetik görüntüsünü sergilemektedir. 

Mençuna şelalesi 

Toplam 4 şelaleden oluşan Mençuna şelalesinin en yüksek kısmı, 100 metreyi bulabilmektedir. Ormanlık bir alan içerisinden bütün güzelliği ile yüksekten dökülen şelaleler, Arhavi ilçesinin en önemli doğal güzellikleri arasındadır. Ayrıca şelalenin oluşturduğu küçük göletlerde burayı ziyaret eden insanlar yaz aylarında girerek serinlemektedir.

Arhavi merkezi dışında bulunan ve Çiftekemer Köprüsü"nden yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki Mençuna şelalesini rahat bir şekilde ziyaret etmek istiyorsanız, Arhavi oto kiralama hizmeti alabilirsiniz.
arhavi-oto-kiralama.png

Ortacalar merkez camii 

1757 senesinde inşa edilen Ortacalar Merkez Camii, 1955 yılında yapılan minaresi ile birlikte günümüze kadar dimdik ayakta kalan tarihi yapılarda arasındadır. Caminin iç süslemelerinde farklı el işçiliklerinin kullanılması, burayı daha fazla ziyaret edilir hale getirmektedir. 

Metruk kilise 

Yapım yılı kesin olarak bilinmeyen metruk kilise e111 cumhuriyetin ilanına kadar aktif olarak Hristiyan Ermeniler ve Rus işgalinden sonra ise Ruslar tarafından, dini merkez olarak kullanılmıştır. Cumhuriyetin ilan edildiği yıllarda ise sinema olarak kullanılan Rum kilisesi, çıkan yangın sonrasında kısmi olarak hasar görmüş ve bu yangından sonra bir daha kullanılmamıştır. 

Arhavi ilçesinde irili ufaklı gezilebilecek yerlerin sayısı, ne kadar tarihi yapıların önemli bir kısmı yok olmuş olsa da yeterli seviyededir. İlçedeki gezilip görebileceğiniz yerlere daha rahat ulaşım sağlamak için, Gezgin 7/24 araç kiralama platformu üzerinden hizmet veren artvin oto kiralama firmalarından araba kiralayabilirsiniz.