Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 26.09 - 10:00
Teslim Tarihi 01.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Borçka Araç Kiralama - Borçka Rent A Car | Gezgin 7/24

Borçka araç kiralama 

Türkiye"nin online araç kiralama platformu Gezgin 7/24 üzerinde, Borçka araç kiralama ihtiyaçlarınıza cevap bulabileceğiniz onlarca rent a car firması bulunmaktadır. 

Tüm bütçe dostu Borçka araç kiralama firmaları birkaç saniye içerisinde görüntüleyebilir be bu firmalar arasında çeşitli kıyaslamalar yaparak sizin için en doğru firmaya ulaşabilirsiniz. Yapacağınız kıyaslama neticesinde aynı zamanda, uygun fiyatlarla hizmet veren Borçka araç kiralama firmasından, istediğiniz aracı kiralayabilirsiniz. 

Hızlı ve güvenilir altyapısıyla Borçka oto kiralama firmalarına ulaşmanızı sağlayan Gezgin 7/24 üzerinden, sorunsuz bir şekilde Borçka araç kiralama rezervasyonunuzu kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Borçka hakkında genel bilgiler 

25500 kişilik nüfusuyla Artvin"in merkez ilçesinden sonraki 3. Büyük ilçesi konumunda bulunan Borçka, Artvin şehir merkezinden 30 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Bölgenin en eski ilçeleri arasında bulunan Borçka ilçesi, 1928 yılında ilçe statüsü kazanmıştır. 

Kuzey kısmında Gürcistan, doğu kısmında Şavşat ilçesi, batı kısmında Hopa ilçesi, güney kısmında ise Artvin ve Murgul ile komşudur.
borçka-araba-kiralama.png
Borçka"nın milattan önce 2000"li yıllardan beri, yerleşim yeri olarak kullanıldığı tahmin edilmektedir. Bu tahminlere bakıldığında ilçenin tarihinin ne kadar kötü olduğu çok iyi bir şekilde anlaşılmaktadır.

Tarih, doğa ve kültürün adeta birbiriyle kucaklaştığı yerleşim yerlerinden biri olan Borçka ilçesi, gezip görülecek yerler açısından oldukça zengin ilçelerden biridir. Tarihi yerlerinin yanı sıra ilçede gezebileceğiniz doğal güzellikler de oldukça fazladır. 

Zaten klasik Karadeniz iklimi düşünüldüğünde, yeşillikler yine Borçka ilçesinde en önemli özellikleri arasında yer alır. Osmanlı-Rus Savaşı’ndan sonra bir süre Rusların hakimiyeti altına giren Artvin bölgesi, daha sonra yeniden Osmanlı hakimiyetine girmiştir. Bu nedenle Borçka ilçesinde de Rusların izlerini taşıyan yapılara rastlamak mümkündür.

Borçka halkının en önemli gelir kaynağı, fındık ve çay gibi ilçe genelinde yoğunlukla üretilen ürünlerdir. İlçede açılan çay fabrikası, 1984 yılından günümüze kadar Borçka halkı için önemli bir istihdam kaynağıdır. 
borçka-arac-kiralama.png
620 kişinin istihdam edildiği Muratlı çay fabrikası, ilçeden üretilen çayın işlenmesi konusunda önemli bir yere sahip olup yan işletmelerle birlikte, çok daha fazla insana iş kaynağı olmaktadır. Borçka ekonomisine hayvancılığında katkıları olmasına rağmen, ilçe genelinde hayvancılık çok az bir kesim tarafından, büyük çaplı yapılmaktadır. 

Alabalık üretim tesisleri ve arıcılıkta, ilçe halk için gelir kaynağı olmaktadır. Borçka"da turizm özelliğine sahip birçok farklı yer olmasına rağmen, doğal ve tarihi güzellikler yeterince değerlendirilememiştir.

Borçka gezilecek yerler 

Karagöl 

Aralık köyü sınırlarında bulunan Karagöl, ilçe merkezinden 25 kilometre uzaklıktadır. Harika bir yeşillik ve bütünleşen Karagöl, ilçenin en önemli doğal güzellikleri arasında bulunmaktadır. 2002 yılından itibaren tabiat parkı statüsünde yer alan bu doğal güzellik, Borçka da gezip görebileceğiniz yerler arasındadır. Bugünün ziyaret etmek ve kenarında piknik yaparak güzel bir gün geçirmek için, Borçka araç kiralama firmalarından araba kiralayabilirsiniz. 

Muratlı camii 

1846 yılında yapılan Muratlı cami, ilçeye bağlı olan Muratlı köyünde bulunmaktadır. Ağaç işlemeleri ile göz dolduran Muratlı cami, ahşaptan yapılmıştır. 
borçka-oto-kiralama.png
Yine ilçe merkezi dışında yer alması sebebiyle, ulaşım sorunu yaşamamak için artvin oto kiralama hizmeti almanızı tavsiye ederiz. 

Beyazsu yaylası 

Borçka merkezden 50 kilometre mesafede bulunan Beyazsu yaylası, doğa ile iç içe olup stres atmak isteyenlerin günübirlik ziyaret ettikleri yerler arasındadır. Yaylaya çıkarken yol kenarında bulunan kaya mezarlarını da, ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. 

Otingo kaplıcası 

Borçka merkezden 8 kilometre mesafedeki Otingo kaplıcası, romatizma hastalıklarına karşı oldukça faydalıdır.

Maral şelalesi 

Çamlı köyü sınırlarında bulunan maral şelalesi, Borçka"da gezilebilecek doğal güzellikleri arasındadır. 30 metre yükseklikteki kayalıklardan yeşillikler içinde akan suyun oluşturduğu maral şelalesi, ilçenin doğal güzellikleri arasında sıklıkla ziyaret edilen yerlerden biridir. Şelaleye rahat bir ulaşım için Borçka araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

Borçka şehitliği 

İlçe sınırlarında bulunan Borçka şehitliği, Osmanlı Rus Harbi’nde şehit olan Türk askerlerinin anısını yaşatmak için yaptırılmıştır. Şehitlikler bu savaşta şehit olan Osmanlı kumandanları ve askerlerinin kabirleri bulunmaktadır.