Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 17.08 - 10:00
Teslim Tarihi 22.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Hopa Araç Kiralama - Hopa Rent A Car | Gezgin 7/24

Hopa araç kiralama 

Çok farklı özelliklere sahip online araç kiralama web sitelerinden biri olan Gezgin 7/24, internet üzerinden araç kiralamanın hızlı ve ucuz yolları arasındadır. Kısa sürede altyapı çalışmaları ile Türkiye"nin tercih edilen online araç kiralama siteleri arasında lider konuma gelen Gezgin 7/24, Artvin Hopa araç kiralama ihtiyaçlarını da anında çözüm üretecek kapasiteye sahip bir yerdir. 

İhtiyacınız olan özelliklere sahip araca, uygun fiyatlarla sadece birkaç dakika içerisinde kiralama yoluyla sahip olmanız mümkündür. Sitemiz üzerinde yayın yapan Hopa araç kiralama firmaları, ziyaretçilerimize özel olarak sundukları indirimli Hopa oto kiralama hizmetiyle, sizlerin bütçesine önemli katkılar sağlamaktadır. 

Siz de Hopa araç kiralama ihtiyaçlarınız için Gezgin 7/24 web sitesini tercih ederek, indirimli fiyatlarının yanı sıra diğer hizmet avantajlarından da yararlanarak birkaç dakika içerisinde Hopa ucuz araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. 
hopa-araba-kiralama.png

Hopa hakkında bilgiler 

Sarp Sınır kapısına 23 kilometre uzaklıkta bulunan Artvin Hopa ilçesi, başta ormanlık alanları olmak üzere doğa güzellikleri ile Karadeniz Bölgesi"nin en güzel ilçeleri arasında bulunmaktadır. 

Güneydoğu"da Murgul, güneybatı kısmında Arhavi, kuzeydoğu tarafından sarpi, kuzeybatı kısmında ise Karadeniz ile sınırdır. Artvin il merkezinden 70 kilometre uzaklıkta yer alan Hopa, daha önce Rize iline bağlı iken 1936 senesinde Artvin"e bağlanmıştır.

Ünlü sanatçı Kazım Koyuncu, 1971 yılında Hopa"da dünyaya gelmiştir. Yavuz Sultan Selim döneminde 1471 senesinde Osmanlı topraklarına katılan Hopa, Artvin"in doğal güzellikleri bakımından en güzel ilçeleri arasındadır.

Kıyı şeridinde bulunan Hopa ilçesi, denizde dağların dik geldiği, 10 metre deniz seviyesinden yükseklikte bulunan bu güzel ilçenin en yüksek yeri ilçe merkezinde yavuz sultan selim tepesi olup,513 metre yüksekliğe sahiptir. 
hopa-araba-kiralama.png

Kıyı kısmından 400 ile 600 metre arasındaki yüksek değere sahip olan yerlerde, çay ve fındık bahçeleri bulunmaktadır. Yağış ve yüksek nem oranı ile Hopa"da bitki örtüsü oldukça çeşitli ve gür bir şekilde görülmektedir.

Ruslar tarafından 1915 senesinde işgal edilen Hopa ilçesi, 1917 yılında yapılan bir antlaşma sonucunda, yeniden bizim olmuştur. İlçeye bu ismin yavuz sultan selim tarafından verildiği bilinmektedir. Acemce dilinde güzel anlamına gelen hop kelimesini bu ilçe için kullanan yavuz sultan selim, daha sonra Hopa ismini kullanmaya başlamış ve ülkenin ismi bu şekilde oluşmuştur.

İlçe ekonomisinin önemli bir kısmı, tarıma dayalıdır. Özellikle çay ve fındık bahçeleri Hopa halkının geçimini sağlamak için önemli bir yere sahiptir. Daha sonrasında Hopa limanı ile birlikte ilçeye yakın konumda bulunan Sarp Sınır kapısı da Hopa ilçesinin ekonomisine can katmış ve önemli gelir kaynakları arasında yer almaya başlamıştır. 

Uluslararası taşımacılık ve ticari faaliyetler ilçede canlandığı gibi, sınır kapısı bulunması ve limanın hizmete girmesi ile birlikte, hizmet sektörü de ilçe ekonomisi için önemli bir konuma gelmiştir. Aynı zamanda ilçe genelinde 500 ailenin üzerinde ruhsatlı balıkçılık yapılmaktadır. Bu rakam balıkçılığın Hopa ilçesi için ekonomik anlamda önemini ortaya koymaktadır 223e

Hopa gezilecek yerler 

Orta Hopa camii 

Tavan döşemeleri bey kubbesi ile oldukça dikkat çeken orta Hopa camii, 19. Yüzyılda yapılmıştır. Tam olarak kim tarafından yaptırıldığı bilinmese de, 19 yüzyıla ait olduğu bilinmektedir. Günümüzde halen ibadet için kullanılmaktadır. 

Hopa limanı 

Karadeniz"in ve dolayısıyla ülkemizin önemli limanlarından olan Hopa limanı, 1997 yılında faaliyete girmiş ve günümüze kadar çok aktif bir şekilde ithalat ve ihracat taşımacılığı için kullanılmıştır. 

Burada bulunan birbirinden farklı devasa yük ve yolcu gemileri, özellikle gemilere ilgisi bulunan kişiler tarafından ziyaret edilebilir. İlçe merkezinin biraz uzağında kalan Hopa limanı görmek için, artvin oto kiralama hizmeti veren firmalar Gezgin 7/24 üzerinden ulaşabilirsiniz.
hopa-araba-kiralama.png

Hopa plajları 

İlçede denize girebileceğiniz temiz ve güzel plajlar olan kopmuş plajı ve Kemalpaşa plajı, Hopa"da gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Yine bu plajları Hopa oto kiralama hizmeti alarak daha rahat bir şekilde ziyaret edebilirsiniz.

Hopa ilçesinin tarihi ve kültürel dokusu yukarıda sayılanların dışında daha fazla olmakla birlikte, Hopa ilçesinde birbirinden güzel onlarca yayla bulunmaktadır. İlçede bulunan tüm güzellikleri ulaşım sıkıntısı yaşamadan gezip görmek için, Hopa araç kiralama hizmeti alabileceğiniz rent a car firmalarına Gezgin 7/24 üzerinden ulaşabilirsiniz.