Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Murgul Araç Kiralama - Murgul Rent A Car | Gezgin 7/24

Murgul araç kiralama 

Artvin Murgul ilçesinde, küçük bir ilçe olması nedeniyle il merkezi ve diğer yerleşim birimleri ile arasında önemli bir ulaşım sıkıntısı bulunmaktadır. Bu nedenle 6658 nüfuslu küçük ilçeler arasındaki Murgul ilçesinde işlerinizi kolay bir şekilde tamamlamak için, Murgul araç kiralama hizmeti almanız sağlıklı olacaktır. Gezgin 7/24 platformu üzerinde hizmet veren Murgul araç kiralama firmalarından, uygun fiyatlarla hizmet alabilirsiniz.

Murgul hakkında bilgiler 

Artvin"in en küçük ilçelerinden biri olan Murgul, 6658 kişilik nüfusa sahiptir. Nüfusunun önemli bir kısmının gurbette bulunduğu ilçenin, Artvin ilinin gelişmişlik açısından en geri kalmış ilçelerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. 

1987 yılında ilçe olmasına rağmen fazla bir gelişme kaydedilmeyen Murgul, kaliteli ve bol miktarda yetişen ıhlamurlarıyla ünlüdür. İlçeyi ziyaret etmişken, kendinize ve sevdiklerinize biraz ıhlamur almayı kesinlikle ihmal etmeyin. 

İlçenin tarihi hakkında geniş bir bilgi bulunmayıp, tarihi bakımdan gezilebilecek yerlerin sayısı da oldukça azdır. Murgul ilçesine gidenler genellikle, ilçeye yakın konumda bulunan Şavşat ve diğer yerleşim birimlerinde bulunan tarihi ve doğal güzellikleri ziyaret etmektedirler. 
murgul-araba-kiralama.png

İlçenin nüfusu gibi yüzölçümü de küçük olup, 406 kilometrekare yüzölçümüne sahiptir. Artvin şehir merkezinden 48 kilometre uzaklıkta yer alan ilçe, önemli oranda dağlık bir yapıya sahiptir. İlçenin yarıya yakını ormanlık alanlarla kaplı olup, geri kalan kısmı daha kayalık ve çayırlık alanlardır. Tarım yapılabilecek alanların oranı, yüzde 5 olup ilçede hayvancılık ve ormancılık, halkın geçim kaynakları arasındadır. 

Bunun yanı sıra arıcılıkta, Murgul halkı için önemli bir geçim kaynağıdır. İlçenin istihdam açısından tek şansı, bölgede bulunan bakır fabrikasıdır.artvin oto kiralama Türkiye ortalamasının altında bir nüfus yoğunluğuna sahip olan ilçe, yaz aylarında mevcut nüfusuna kavuşuyor olsa da, kış aylarında ilçe halkının önemli kısmı şehir merkezine gitmektedir.

Murgul gezilecek yerler 

Murgul gezilecek yerler arasında, kısıtlı yerlerin bulunması nedeniyle, ilçenin çevresinde bulunan diğer ilçelerin sınırları içerisindeki yakın yerlere de, tavsiyelerimiz arasında yer verdik.

Damar Karagöl 

Damar köyü sınırları içerisinde yer alan Karagöl, ilçede gezilebilecek kısıtlı doğal güzelliklerden biridir. İlçenin en fazla ziyaret edilen alanlarından biri olan Karagöl, her yıl 200 binden fazla insanın ağırlamaktadır. 

Bu durum oldukça kısıtlı ekonomik imkanlara sahip olan ilçe halkı için, küçük bir can suyu olmaktadır. Araç ulaşımına elverişli bir yola sahip olmasına rağmen, farklı araçlarla ulaşım oldukça zordur. Bu nedenle Karagöl’ü ziyaret etmek için, Murgul oto kiralama hizmeti alabilirsiniz.
murgul-arac-kiralama.png

Deliklikaya şelalesi 

İlçede ziyaret edebileceğiniz alanlardan biri de, Deliklikaya şelalesidir. Tortul kayaçların ortasını delerek yüksek bir yerden akan suyun oluşturduğu şelaleye, Murgul ilçesinde gezip görebileceğiniz başlıca yerler arasındadır. 

İlçe merkezinden uzak olan şelaleyi görmek için, Artvin araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Böylelikle daha rahat bir şekilde ulaşım sağladığınız şelalenin muhteşem seyir keyfini çıkarabilir ve burada, günübirlik harika bir zaman geçirebilirsiniz. 

Tibeti kilisesi 

Milattan sonra 914 yılında yapılan kilise, Şavşat ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Murgul ilçesine yakınlığı sebebiyle, fırsat bulmanız halinde bu tarihi yapıyı da ziyaret ederek içerisindeki havari figürleri ve çeşitli kabartmaları yerinde görmenizi tavsiye ederiz. Murgul ilçesinin yakınında olsa da yaklaşık 40 km uzağındaki Tibeti kilisesi ziyaretinizi Murgul oto kiralama firmalarından kiralayacağınız araçla yapmak, büyük kolaylık sağlayacaktır.
murgul-oto-kiralama.png

Murgul festivalleri 

İlçede birçok festival, bahar aylarında insanların önemli etkinlikleri arasında yer almaktadır. Bu festivallerden en önemlisi ise, Murgul kültür ve sanat festivalidir. İlçeye ilkbahar aylarında festivaller zamanında gidecekseniz, kesinlikle bu festivallere katılarak birbirinden muhteşem konserleri izleyip eğlencenin tadına varabilirsiniz. Ayrıca her yıl ilçede bulunan yaylalarda, farklı etkinliklerde düzenlenmektedir. Yayla festivallerine katılmak için, web sitemizde hizmet sağlayan Murgul araç kiralama fırsatlarından yararlanarak sorunsuz bir ulaşım gerçekleştirebilirsiniz.