Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Şavşat Araç Kiralama - Şavşat Rent A Car | Gezgin 7/24

Şavşat araç kiralama 

Artvin"in küçük ancak oldukça şirin ilçelerinden biri olan Şavşat ilçesindeki her türlü işinizi daha hızlı tamamlayabilmek için, Gezgin 7/24 üzerinde bulunan Şavşat araç kiralama firmalarından, araç kiralayabilirsiniz. 

İlçe genelindeki işlerinizi hızlı bir şekilde yapmanın yanı sıra ulaşım sorunu yaşamadığını gezilebilecek yerleri de ziyaret etmek için, Şavşat araç kiralama hizmeti almanız daha güzel olacaktır. Bu sayede iş ve gezileriniz için ulaşım sorununu ortadan kaldırabilir, aynı zamanda ekonomik fiyatlarla ulaşım imkanına sahip olabilirsiniz.

Şavşat hakkında genel bilgiler 

Artvin"e bağlı bir ilçe olan Şavşat’ın nüfusu, 17606 kişidir. Türkiye"nin en kuzeydoğusunda bulunan yerleşim birimi olan bu şirin ilçe, yapılan araştırmalarda ülkemizin en sakin ilçeleri arasında 10. Sırada yer almıştır. 
şavşat-araba-kiralama.png
Tarihi milattan önceki 900 yılına kadar dayandığına dair tarihi bulgulara ilçe, özellikle kış aylarında kızak yarışmalarıyla meşhurdur. Osmanlı-Rus harbinde Ruslara bırakılan Şavşat ilçesi, daha sonra yapılan anlaşmalarla tekrardan Osmanlı topraklarına katılmıştır. 

İl merkezinden 71 kilometre mesafede bulunan ilçe, Ardahan’a ise 46 kilometre uzaklıkta bulunup daha yakındır. İlçenin en önemli geçim kaynağı tarıma elverişli alanlarda yapılan tarımcılık olup, orman ve orman sanayisi de ilçe ekonomisinin önemli gelir kaynakları arasındadır. Aynı zamanda hayvancılık da ilçe genelinde yapılmakta olup, halkın önemli geçim kaynakları arasındadır.

Şavşat gezilecek yerler 

Şavşat gezilecek yerler listemizde yer vermenizi tavsiye ettiğimiz bazı yerler, şunlardır. 

Tibet Gürcü kilisesi 

Cevizli köyü sınırlarında yer alan kilise, ilçe merkezinden 14 kilometre uzaklıktadır. Milattan sonraki 910 yılında yaptırıldığı tahmin edilen Gürcü kilisesi, ilçe sınırlarında bulunan önemli tarihi mekanlar arasındadır. Etrafı ormanlık ve yeşilliklerle kaplı olan tarihi kilise, duvarlarında Hz. İsa’yı ve haberlerini temsil eden figürlerle kaplıdır. Duvarlarında bulunan süsleme ve kabartmalar, ziyaretçilerin fazlaca ilgisini çekmektedir. Tibet manastırı ilçede bulunan önemli kültürel ve dini merkezlerinden biri olan Tibet manastırı, Meryem Ana’ya adanmak için yapılmıştır. 

1885 senesinde kubbesine düşen yıldırım sonucunda önemli hasar gören manastırın, tam olarak ne zaman ve kimler tarafından yapıldığı hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır. Kubbesine yıldırımın düştüğü 1885 yılına baktığımızda, manastırın oldukça eski bir yapı olduğunu söyleyebiliriz. 
 şavşat-araç-kiralama.png
Birçok kez restore edilen tarihi manastırın bir kısmı orijinal yapısını korumuş olsa da, önemli bir kısmı da aslına uygun olarak restore edilmiştir. İlçe merkezinin dışında bulunan manastırı ve köydeki diğer tarihi yapıları görmek için, artvin oto kiralamahizmeti alabilirsiniz.

Veliköy ahşap camii 

veliköy mahallesinde ilçe merkezinde bulunan tarihi camii, 1882 yılında yaptırılmıştır. Caminin dış kısmı tamamen ahşap olup, iç ve dış kısmında bulunan süslemeler oldukça dikkat çekici özelliklere sahiptir. İlçe merkezinde bulunan tarihi camiye ulaşım sorunu olmadan, rahat bir şekilde gezip görebilirsiniz.

Şavşat kalesi 

ilçe merkezine 3 kilometre mesafede bulunan Şavşat kalesi, sarp ve dik bir kayalığın üzerinde inşa edilmiştir. Çevresindeki bölgeye oldukça hakim olan kale, ilçeye gelenlerin ziyaret ettiği yerler arasındadır. 

Opiza manastırı 

erken Hristiyanlık döneminden kalma Opiza manastırı, Şavşat ilçesinde gezilecek yerler arasında birçok insanın tercihlerinden biridir. Milattan sonraki 800 yılında yapıldığı tahmin edilen manastır, yapıldığı dönemde bölgenin önemli dini merkezleri arasında yer almıştır. 
şavşat-oto-kiralama.png
İlçe merkezine 12 kilometre uzaktaki tarihi manastırı görmek için, kendi aracınızla ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Ulaşım imkanının kısıtlı olduğu bölgeye kendi aracınız yoksa, Gezgin 7/24 üzerinden Şavşat ucuz araç kiralama hizmeti alarak rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Tamara Odaları, Karagöl Gürcü Sinası, Bağlık Manastırı, Sahara Yaylası, Balıklı Göl gibi yerlerde, Şavşat gezilecek yerler listesinde yer almaktadır. İlçede bulunan doğal ve tarihi güzellikleri hızlı ve ekonomik ulaşım koşullarıyla ziyaret etmek için, Şavşat oto kiralama hizmeti veren firmalara, Türkiye’nin en gelişmiş internetten araç kiralama platformu olan Gezgin 7/24 üzerinden ulaşabilirsiniz.