Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Yusufeli Araç Kiralama - Yusufeli Rent A Car | Gezgin 7/24

Yusufeli araç kiralama 

Artvin"in gelişmekte olan ilçeleri arasındaki Yusufeli"nde bulunan işlerinizi ve ziyaretlerinizi hızlı bir şekilde tamamlamak istiyorsanız, uygun maliyetlerle ulaşım konforu sunan Yusufeli araç kiralama firmalarından hizmet alabilirsiniz. Yusufeli oto kiralama firmalarından istediğiniz özelliklere sahip araçları kolaylıkla bulabilmek için gezgin 7/24 kolay arama paneli üzerinden, artvin oto kiralama firmalarını listeleyebilirsiniz.

Yusufeli hakkında genel bilgiler 

Artvin ilimizin ilçeleri arasında yer alan Yusufeli, 20794 kişilik nüfusa sahiptir. Milattan önce 3000 ile 5500 yılları arasına ait tarihi eserlerin bulunduğu Yusufeli ilçesi, Çoruh nehri havzası içerisinde yer almaktadır. 

Daha önce Erzurum’a bağlı bir yerleşim yeri iken, 1926 yılında Artvin"e bağlanmıştır. Artvin şehir merkezinden 85 kilometre uzaklıktaki Yusufeli ilçesi, şehrin en güzel ilçelerinden biridir. 
yusufeli-araba-kiralama.png
Farklı tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ile öne çıkan Yusufeli ilçesi, el sanatları eserlerinin fazlaca yapıldığı ilçelerimiz arasındadır. Özellikle el dokuması halıcılık ve kilimcilik, ilçenin meşhur el çalışması ürünleridir. Aynı zamanda ipek halıcılığı da, ilçenin genelinde kadınlar tarafından yapılmaktadır. Halkın büyük bir kısmı gurbette çalışarak geçimini sağlarken, geriye kalan kısmı ise tarım ve hayvancılıkla uğraşmaktadır. 

Tavukçuluk, yumurtacılık ve balcılık, ailelerin diğer geçim kaynaklarıdır. Yıllık 87000 kilo bal üretilen ilçede, bu oran meyve ve süt üretiminin dahi 5 kat üzerindedir. İlkbahar ve yaz aylarında birçok yayla şenliğinin yapıldığı Yusufeli ilçesi, boğa güreşleri ile ön plana çıkmaktadır.

Yusufeli gezilecek yerler 

Yusufeli ilçesi genelinde geçmiş dönemlerde tarihi yapı sayısı fazla olmasına rağmen, bu yapıların önemli bir kısmını tahrip olarak ziyaret özelliğini kaybetmiştir. İlçe genelinde gezip görebileceğiniz doğal ve tarihi alanlar arasından sizler için seçtiklerimizden bazıları, şunlardır. 

İşhan manastır kilisesi 

İlçe merkezine yakın bir konumda yeşilliklerle dolu bir tepenin arkasında bulunan İşhan köyündeki manastır kilisesi, ilk yapıldığı dönemlerde bölgenin en kıymetli kiliseleri arasında yer almaktaydı. 

Günümüze kadar farklı tadilatlardan geçen kilise, orijinal yapısını kısmi olarak korumaktadır. 32 metre yüksekliğe sahip olan kilisenin kırmızı beyaz bir kubbesi bulunmakta olup, kiliseye ayrı bir görsellik katmaktadır. Giriş kısmında bulunan kitabesinde Gürcüce 1032 senesinde yapıldığı yazan kilisenin, iç kısmındaki süslemeler ziyaretçilerin en fazla ilgisini çeken özellikleri arasındadır. 

İlçe merkezinin dışında kalan köyü ve bu kiliseyi ziyaret etmek isteyenler, ulaşım zorluğu yaşamamak için Yusufeli araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirler. 

Tekkale manastırı 

Yine ilçede bulunan önemli tarihi yapılar arasındaki manastır, Hristiyan dünyası için geçmiş dönemlerde önemli bir konuma sahipti. Yıllar içerisinde farklı tadilatlar gören manastır, cumhuriyet dönemine kadar Hristiyan vatandaşlar tarafından ibadete açık bir şekilde kullanılmaktaydı. 
yusufeli-araç-kiralama.png
Cumhuriyet döneminden sonra farklı amaçlar için kullanılan manastır, şu an bölgede turistik ziyaretler için hizmet vermektedir. Tekkale köyü sınırlarındaki bu manastırı ve diğer tarihi alanları, Yusufeli oto kiralama firmalarından araç kiralayarak daha rahat bir şekilde gezebilirsiniz.

Yaylalar köyü 

Her tarafından tarihi ve doğal güzellik başka yaylalar köyü, Yusufeli ilçesinde gezip görülebilecek yerler arasında bulunmaktadır. Hem doğanın muhteşem güzelliğinin içerisinde kaybolmak ve hem de bu köydeki tarihi mekanları hızlı bir şekilde gezmek için, Yusufeli ucuz araç kiralama hizmeti veren firmalara, gezgin 7/24 üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Sebeki Manastır Kompleksi 

Hamzet Kilisesi 

Bakırtepe Köyü Camii 

Aros Yaylası 

Altıparmak Köyü 

Ciro Şelaleleri 

Altıparmak Dağları 

Çoruh Nehri 

Barhal Kilisesi 

Yusufeli gezilecek yerler arasındaki, diğer tavsiyelerimiz arasındadır. Tüm alanlara hızlı bir ulaşım imkânına sahip olup konforlu bir şekilde gezip görmek istiyorsanız, gezgin 7/24 üzerinden Yusufeli araç kiralama hizmeti veren firmalardan rezervasyon yaptırarak araç kiralayabilirsiniz.
yusufeli-oto-kiralama.png