Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 26.09 - 10:00
Teslim Tarihi 01.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Bozdoğan Araç Kiralama - Bozdoğan Rent A Car | Gezgin 7/24

Bozdoğan araç kiralama 

Aydın Bozdoğan araç kiralama hizmeti alarak, ilçe genelindeki işleriniz için sorunsuz bir ulaşıma sahip olurken diğer yandan ilçenin güzelliklerini bir nefeste gezebilirsiniz. Özellikle yoğun bir koşuşturma içerisinde bulunacaksınız, ulaşım maliyetleriniz Bozdoğan araç kiralama maliyetinden daha fazla olacaktır. 

Aynı zamanda yorucu ve stresli ulaşıma maruz kalmakta, farklı ulaşım kanallarını tercih etmenin dezavantajı olmaktadır. Çok uygun bütçe dostu fiyatlarla Gezgin 7/24 web sitemizle, hizmet veren Bozdoğan oto kiralama firmaları bulunmaktadır. Hiç vakit kaybetmeden sadece bir kaç dakikanızı ayırarak bütçenize uygun araç seçeneklerine, hemen ulaşabilirsiniz.

Bozdoğan hakkında bilgiler 

Aydın"dan 70 kilometre mesafede bulunan Bozdoğan ilçesi, 33 gün 843 kişilik bir nüfusa sahiptir. İlçe merkezinde üniversite kampüsü bulunmakta olup, kampüste yer alan öğrenciler ilçeye ayrı bir canlılık katmaktadır. İlçe genelinde muhteşem manzarasıyla ziyaret edilebilecek farklı mekanlar bulunmaktadır. 
bozdoğan-araba-kiralama-1.png

Bir yandan işlerinizi yaparken diğer yandan tarihi ve doğal güzellikleri gezerek ilçe genelinde bir kültür turu yapmak için, Bozdoğan araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. İlçenin ilk yerleşik tarihi milattan önceki yıllara dayansa da, sonraki kurulumu Malazgirt savaşından sonra Türkler tarafından olmuştur. Sonraki dönemlerde farklı Türk boylarının hakimiyeti altında bulunan ilçe beyi, Osmanlı zamanında 1390 yılında Osmanlı Devleti’ne bağlılığını bildirmiştir. 

Osmanlı döneminde ise ilçeye, Rum vatandaşların yerleşmesiyle birkaç Rum köyü oluşmuştur. Bozdoğan ilçesine, toplam 44 köy bağlı olup ilçenin en önemli geçim kaynağı tarımdır. Özellikle köylerde daha yoğun yapılan tarım, ilçe merkezinin hemen dışında da yapılmaktadır. Ege Bölgesi’nde yetişen tüm ürünlerin ilçe halkı tarafından yetiştirilmekte ve bunlardan gelir elde edilmektedir. 

Tahıl ürünleri, tütün, incir, patates, yer fıstığı ve susam ilçe genelinde en fazla yetiştirilen ürünlerdir. Hayvancılığın da önemli geçim kaynakları arasında bulunduğu ilçe, hayvansal ürünlerin üretiminden de gelir elde etmektedir. İlçenin en önemli özelliklerden birisi, Menba suyudur. Madran dağı eteklerinde yer alan Bozdoğan ilçesi, Yörük vatandaşlarımızın yoğun olarak yaşadığı yerleşim alanları arasındadır.

Aydın Bozdoğan gezilecek yerler 

Bozdoğan ilçesinde gezip görebileceğiniz yerler, şunlardır. Körteke kalesi milattan önce 5. Yüzyılda yapıldığı tahmin edilen Körteke kalesi, adını aldığı Körteke köyünde bulunmaktadır. Köyde bulunan antik kentin parçalarından biri olan tarihi kale, 2 kulesi ve sarnıcı ile dikkat çekmektedir. 
bozdoğan-araç-kiralama-1.png

Köydeki tepelik bir alanda bulunan antik kentin içerisinde bulunan tarihi kalıntılar, gezip görülmeye değer yerlerdir. Burada bulunan antik kenti ve kaleyi görerek, farklı bir tarih ve kültür birikimine sahip olmak istiyorsanız, hızlı ulaşım için Bozdoğan araç kiralama hizmetini Gezgin724 üzerinden almanız mümkündür. 

Bozdoğan çarşı hamamı 

İlçe merkezindeki hamam, tarihi caminin avlusunda bulunmaktadır. Moloz taş işçiliği ile yapılanın hamam, uzun ve geniş bir koridora sahip olup kubbe ile örtülüdür. Günümüzde depolama için kullanılmakta olup, mimarisi ilçeye gelenlerin dikkatini çekmektedir. 

Bozdoğan kaymakam mezarı 

1817 yılında yapılan eski mezar taşlarına sahip kaymakam mezarı, üzerinde Osmanlıca yazılan yazısıyla dikkat çekmektedir. Mezarın en önemli özelliği küçük bir anıt mezar niteliği taşıması ve farklı yerlerinde Osmanlıca ibarelerin bulunmasıdır. 

Örtülü köyü sarnıcı örtülü köyü sınırlarında bulunan sarnıç, çok görkemli bir yapı olmasa da, tarihi niteliği bakımından ziyaret edilmektedir. Ayrıca kapı lentosunun üst kısmında kapı kemeri bulunmaktadır. Kabartma mermerden yapılmış kitabeye sahip olan sarnıç, 1293 senesinde inşa edilmiştir.

İlçe dışındaki tarihi yapıyı görmek isteyip de ulaşım imkanı bulunmayanlar, web sitemiz üzerinden aydın oto kiralama firmalarından, farklı bütçelere uygun araç kiralayabilirler.
bozdoğan-oto-kiralama-1.png