Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 15.05 - 10:00
Drop of location 20.05 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Buharkent Araç Kiralama - Buharkent Rent A Car | Gezgin 7/24

Buharkent Araç Kiralama

Aydın Buharkent araç kiralama ihtiyaçlarınız için, üst düzey memnuniyet ile hizmet veren Buharkent araç kiralama firmalarına web sitemizden ulaşabilirsiniz. İlçenin doğal yapısını, yerel kültürünü ve farklı özelliklerini daha hızlı biçimde yakından tanımak için, aracınız yoksa uygun fiyatlarla sitemizde bulunan firmalardan Buharkent araç kiralama hizmeti almanız mümkündür.

Bir yandan işlerinizi sorunsuz bir şekilde takip edip, diğer yandan farklı yerleri gezip görmenize imkân tanıyacak hızlı ve konforlu bir ulaşım, doğal olarak özel araçlarla daha rahat olacaktır. Alacağınız Buharkent oto kiralama hizmetiyle kendi aracınızın konforunda ulaşım ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Buharkent Hakkında Bilgiler

Aydın ilimize bağlı şirin mi şirin ilçelerden biri olan Buharkent, 12.688 kişilik nüfusuyla Aydın ilimizin küçük ilçeleri arasındadır. 1987 yılı gibi çok önceki yıllarda ilçe olmasına rağmen, çeşitli nedenlerle ilçeden göçün fazla olması nedeniyle nüfus bakımından ilerleme kaydedememiştir. Adın merkezden 88 km uzaklıkta olması, ilçenin ilerlememesindeki nedenler arasındadır.

Pamuk, incir, üzüm ve yetiştiriciliği başta olmak üzere genel tarım, ilçe halkının başlıca geçim kaynağıdır. Menderes vadisi yakınlarında konumlu olan ilçe, bereketli topraklarıyla birçok mahsulün yetişmesi için uygundur. Coğrafi konumu itibariyle 5 farklı bölgenin ilçede sel tehlikesi oluşturması da, ilçenin göç vermesinin nedenleri arasında yer almaktadır.

buharkent-araba-kiralama.png
İlçenin ilk bilinen yerleşim tarihinin, milattan önce 2000 yılına dayandığına dair işaretler bulunmuştur. Hititler, Frigler, Selevkoslar, Bergamalılar gibi farklı uygarlıkların, burada yerleşim kurdukları ortaya çıkan tarihi eserler sayesinde görülmektedir.  Bunların dışında Roma ve Bizanslılarda, bölgede hâkimiyet kurmuşlardır.

 Jeotermal enerji santrali ve sıcak suyu ile ünlü olan ilçenin temel geçim kaynağı olan tarımcılığın dışında, tüm Anadolu"da olduğu gibi hayvancılık ve ticarette farklı geçim kaynakları arasındadır. Büyük Menderes, ilçe topraklarını sulamakta ve tarımda verimliliği artırmaktadır.

İlçede 1984 senesinde kurulmuş olan jeotermal santrali kuru buz ve elektrik üretimi sağlamakta olup, ülkemizin ilk jeotermal santrali olma özelliğini taşımaktadır. Santralde de az sayıda da olsa ilçe halkı istihdam edilmektedir. Ayrıca tarım ürünlerinin işlendiği küçük işletmelerde, ilçeye istihdam bakımından fayda sağlamaktadır.

Buharkent Gezilecek Yerler

Buharkent ilçesinde gezilecek yerler, doğal kaynak ve güzellikler ağırlıklıdır. İlçenin farklı yerlerinde bulunan bu alanları görmek için toplu taşıma araçları ya da ticari taksiler ile ulaşım sağlamak, zor olduğu gibi maliyeti daha yüksek olabilmektedir. 

buharkent-araç-kiralama.png

Ayrıca zaman bakımından ortaya çıkacak kayıpta, ayrı bir sorun teşkil edecektir. Bu nedenle kendi aracınızla ya da Buharkent araç kiralama hizmeti alarak, rahat ve hızlı ulaşım fırsatına sahip olabilirsiniz.

Ortakçı Kaplıcası

Ortakçı köyü sınırlarında yer alan ve ilçe merkezinden 18 km uzakta bulunan kaplıca, cilt hastalıkları, romatizma ve kadın hastalıklarına karşı iyi geldiği iddia edilen bir alandır. Çevre illerden de bu kaplıcayı ziyaret edenlerin sayısının fazla olması, bu iddiayı destekler niteliktedir. Kaplıcaya en hızlı ve en rahat şekilde, Buharkent oto kiralama hizmeti alarak gidebilirsiniz.
buharkent-oto-kiralama.png

Kabaağaç Kaplıcası

Çamur hamamı olarak da bilinen kaplıca, binasıyla tarihi bir özellikte taşımaktadır. Kaplıca tesisinin binası Romalılar tarafında hamam olarak yapılmıştır. Buradaki kaynak suyunun, romatizma ve cilt hastalıkları üzerinde faydaları bilinmektedir.

Kızıldere Hamamları

Armutkırı beldesinde bulunan hamamlar, şuan aktif olarak kullanılmamakla birlikte insanların turistlik amaçlarla ziyaret ettikleri bir yerdir. Turistik değeriyle ziyaret edilen hamam, ilçede oldukça ilgi görmektedir.

Bunların dışında ilçenin çeşitli yerlerinde, farklı hamam ve kaplıcaların sayısı oldukça fazladır. Bu alanları rahat bir şekilde ziyaret etmek istiyorsanız, bütçe dostu fiyatlarla aydın oto kiralama hizmeti veren firmalara gezgin724 ile ulaşabilirsiniz.