Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Çine Araç Kiralama - Çine Rent A Car | Gezgin 7/24

Çine araç kiralama 

Aydın"ın büyük ilçeleri arasında bulunan Çine ilçesinde araç kiralamak istiyorsanız, Çine araç kiralama hizmeti veren tüm firmaları web sitemizde bulabilirsiniz. Şehir merkezinden 38 kilometre uzaklıkta yer alan ilçe birçok açıdan gelişmiş olsa da, ulaşım açısından biraz geri kalmış durumdadır. 

Özellikle iş ziyareti için ilçeye geliyorsanız uygun fiyatlarla Çine oto kiralama hizmeti alarak, ulaşım sorunu yaşamadan işlerinizi tamamlayabilirsiniz. Genel olarak tamamı ekonomik fiyatlarla hizmet sunan aydın oto kiralama firmaları için, Gezgin 7/24 üzerinden rezervasyon gerçekleştirmeniz mümkündür.

Aydın Çine hakkında bilgiler

Madran dağı eteklerinde yer alan Çine ilçesi, 49760 kişilik nüfusa sahiptir. Aydın ilinin merkez ilçesine 38 kilometre uzakta yer alan bu güzel ilçe, Aydın"da zeytin yetiştiriciliğinin ileri düzeyde yapıldığı yerler arasındadır. İlçede ilk defa yerleşik hayata şu anki merkezin 8 kilometre güney kısmında eski Çine bölgesinde geçilmiştir. 
çine-araba-kiralama.png
Osmanlıların eline 1426 yılında geçen ilçe, 93 harbi sonrasında bölgeye yerleşen kalabalıklar sayesinde, 1880 yılında ilçe statüsünde hizmet vermeye başlamıştır. Daha öncesinde Muğla’ya bağlı bir yerleşim birimi iken, Tanzimat Fermanı’ndan sonra Aydın"a bağlanmıştır.

Tarihi ticaret yollarının güzergahında olması ve verimli topraklara sahip olması sebebiyle, tarih boyunca önemli konuma sahip olmuştur. İlçede tarım ve hayvancılık halkın önemli geçim kaynakları arasında iken, ticarette büyük oranda gelişmiştir. Zeytincilik ilçenin tarıma dayalı en önemli gelir kaynağı iken, incir ve kestane yetiştiriciliği ile halkın gelir elde etmek amacıyla yaptığı işler arasındadır. 

Tarım alanlarında çavdar, yer fıstığı, pamuk, mısır ve buğday gibi tarım ürünleri fazlaca yetiştirilmektedir. Sebze ve meyvecilik yine Çine çiftçisinin gelir kaynakları arasında yer almaktadır. Çine barajı, Çine Ovası’nın tamamını sulayacak kapasitede hizmet vermektedir.

Çine gezilecek yerler 

Tarihi dokusunun önemli bir kısmını kaybetmiş olsa da, ilçe sınırları içerisinde gezip görebileceğiniz farklı alanlar bulunmaktadır. Kuvayi Milliye Müzesi ilçede gezip görmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerden biri olan Kuvayi Milliye Müzesi, bina olarak 1909 yılında inşa edilmiştir. 

Daha sonrasında müzeye çevrilen bina içerisinde, özellikle cumhuriyetin kuruluş yıllarına ait eserler sergilenmektedir. Müze içerisinde, etnografik eserlerde bulunmaktadır. 
çine-araç-kiralama.png

Ahmet Gazi Camii

Eski Çine köyü sınırlarında bulunan tarihi cami, 1308 yılında yaptırılmıştır. Günümüze kadar gelen süreç içerisinde bazı bölümleri tahrip olsa da, genel anlamda orijinal yapısını tamamen koruduğunu söyleyebiliriz. 

Tahrip olan küçük çaptaki kısımlar ise, tamamen aslına uygun bir şekilde restore edilmiştir. Çine köyü içerisinde bulunan bu camiyi ve köyün çevresindeki diğer yerleri hızlı ve rahat bir şekilde ziyaret etmek için, Çine oto kiralama firmalarının Gezgin 7/24 ziyaretçilerine özel olarak uyguladıkları fiyat tarifesi ile Çine araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

Ahi bayram türbesi Ahmet Gazi Camii avlusunda yer alan türbe, 14. Yüzyılın ortalarında yapılmıştır. Camiyi ziyaret ettiğinizde bu türbenin mimarisini ve el işçiliği taş süslemelerini, özellikle incelemenizi tavsiye ederiz. Kemer köprüsü

İnce kemer köprüsü

Roma döneminden kalma bir yapı olan ince kemer köprüsü, bilgiye tam 6 kez yapılmasına rağmen her defasında yıkılmıştır. Bu nedenle bölgede yaygın olan inanışa göre köprü uğursuz sayıldığı için, düğün zamanlarında gelinler ve evlilik çağındaki kızlar köprünün üzerinden geçmezler. 
çine-oto-kiralama.png

Gerga antik kenti 

İlk yerleşim yeri olarak ne zaman kullanıldığı bilinmeyen antik kent, içerisinde anıt mezar, sunak ve tapınak gibi farklı tarihi yapıların bulunduğu önemli bir merkezdir. İlçe merkezinden 7 kilometre uzaklıktaki antik kenti ziyaret etmek için, Çine oto kiralama hizmeti aldıktan sonra kolay bir ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Alabanda antik kenti 

Tarihi milattan önceki 3000 yılına dayanan antik kent, ilçe merkezinden 10 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Farklı birçok uygarlığın yaşadığı ve bu medeniyetler tarafından tarihi kalıntıların bulunduğu antik kent, bir tepe yamacında muhteşem bir görüntü sergilemektedir. Antik kenti sorunsuz bir ulaşımla gezip görmek için, Çine oto kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.