Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Didim Araç Kiralama -Didim Rent A Car | Gezgin 7/24

 

Didim araç kiralama 

Yine Aydın"ın turistik ilçelerinden biri olan Didim, gerek deniz turizmi ve gerekse tarihi ve kültürel turizm açısından, önemli ilçelerden biridir. İlçede bulunan tarihi ve doğal güzellikleri kısa sürede gezip görebilmek için, Gezgin 7/24 web sitemiz üzerinde bulunan Didim araç kiralama firmalarından, Didim ucuz araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Bu sayede Didim ilçesinde bulunan tarihi, kültürel ve doğal alanları çok rahat bir şekilde gezebilir, kısa bir sürede daha fazla yeri ziyaret etme imkânına sahip olabilirsiniz.

Didim hakkında genel bilgiler 

85055 kişilik nüfusu ile Aydın ilimizin orta yoğunlukta nüfusa sahip olan ilçelerinden biri olan Didim, normal nüfusunun yanı sıra özellikle turizm sezonunda yüz binlerce turistin ziyaret etmesi ile çok daha kalabalık hale gelmektedir. 

1990 yılından itibaren ilçe statüsünde yer alan Aydın"ın bu güzel ilçesi, aynı zamanda şehrin en turistik ilçelerinden biridir. Didim ilçesinin geçmişine baktığımızda, milattan önce 8000 yılına kadar dayanan bir tarihe kadar uzandığını görmekteyiz. Bu bilgilere baktığımızda ilçenin, Aydın ve çevresinin en eski yerleşim birimlerinden biri olduğu anlaşılmaktadır. 
didim-araba-kiralama.png
Didim ilçesinin en önemli geçim kaynağı turizmde turizm sektörüne bağlı iş kolları olmaktadır. Bunun yanı sıra Ege bölgesinde fazlaca yetiştirilen zeytin, incir, kestane ve narenciye ürünleri gibi farklı birçok ürün yetiştirilmekte ve ülke geneline pazarlanmaktadır. İlçede turizmden sonra tarım en önemli geçim kaynağı iken, hayvancılık ise küçük çapta yapılmaktadır. 

Didim gezilecek yerler

Didyma Antik Kenti 

Yunan dilinde ikiz kardeş anlamına gelen bu Antik Kent, Apollon ve Artemis’in burada bulunduğunun iddia edildiği bir yerdir. İlçenin ilk kurulduğu yıllara ışık tutan önemli bir geçmişe sahip olan antik kent içerisinde, tapınaklar, anıt mezarları, anıt çeşmeleri ve sütunlar gibi birçok yapı bulunmaktadır. 

Dünyaca ünlü Apollon Tapınağı, yine bu Antik Kent içerisinde yer alan önemli yapılar arasındadır. Bu tapınağın en önemli özelliklerinden biri, içerisinde tek parça halinde 70 tonluk bir mermer blok bulunmasıdır. Bu özelliği ile dünyanın en büyük ve en önemli mimari parçalarından biri olduğunu söyleyebiliriz. İlçe merkezi dışındaki Antik Kenti, Didim araç kiralama hizmeti alarak daha rahat bir şekilde ziyaret edebilirsiniz.

Milet Antik Kenti 

Kurulduğu tarihlerde en önemli Liman kentleri arasında yer alan antik kent, geçmişinde büyük bir ticari ve stratejik öneme sahip yerleşim birimlerinden biri olarak bilinmektedir. İçerisinde bulunan tiyatro, kabartma taşları ve kaya heykelleri ile muhteşem bir alan olan bu antik kenti, Didim ilçesine yolunuz düşerse mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye etmekteyiz.

Milet Müzesi 

Milet Antik Kenti yanı başında bulunan müze, başta bu antik kentte yapılan arkeolojik kazılar sonrasında elde edilen tarihi eserler olmak üzere, bölgede çıkarılan birçok tarihi eserin sergilendiği bir müzedir. Müzenin kapalı sergi alanlarında küçük tarihi eserler bulunurken, açık sergi alanlarında ise heykeller ve büyük çaplı tarihi eserler sergilenmektedir. 
didim-araç-kiralama.png

Altınkum Plajı 

Didim ilçesinin marka güzellikleri arasında yer alan Altınkum Plajı, mavi bayrak ödüllü plajlarımız arasında yer almaktadır. Didim ilçe merkezinden 2 kilometre uzakta olması, Altınkum Plajı"na ulaşımı kolaylaştırmaktadır. 

Akbük Plajı 

İlçe merkezinden 20 kilometre uzaklıkta bulunan Akbük Plajı da, Didim ilçesinde denize girmek isteyenlerin mutlaka uğraması gereken yerler arasındadır. Tertemiz sahili ve denizi ile dikkat çeken plaj, ilçede en fazla ziyaret edilen yerler arasındadır. 

Akköy 

Doğa fotoğrafçılarının tercih ettiği bu yerleşim birimi, Rum ve Osmanlı mimarisinin hakim olduğu yapılara sahiptir. Tarihi özellikleri nedeniyle Didim ilçesinde tercih edebileceğiniz yerler arasındaki bu köye gitmek içinaydın oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

Sağtur Plajı 

Cennet Koyu Ve Plajı 

Saplı Ada 

Bafa Gölü Tabiat Parkı 

Tavşanburnu Tabiat Parkı 

Gibi alanlarda, Didim ilçesinde görülmesi gereken yerlerden bazılarıdır.
didim-oto-kiralama.png