Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Efeler Araç Kiralama - Efeler Rent A Car | Gezgin 7/24

Efeler araç kiralama 

Aydın"ın Efeler ilçesinde iş ve turistik ziyaretçileriniz için rahat bir ulaşım kolaylığına erişmek istiyorsanız, Efeler araç kiralama hizmeti veren Rent A Car firmalarından hizmet almak için sitemizi kullanabilirsiniz. 

Aydın"ın gelişmiş ve büyük ilçelerinden olan Efeler de ulaşım ihtiyacınızı, Gezgin 7/24 üzerinde bulunan Efeler araç kiralama firmalarından aradığınız tüm özelliklere uygun ve ucuz araçlarla sağlayabilirsiniz. Güvenilir ve hızlı Efeler oto kiralama hizmeti alabileceğiniz Gezgin 7/24, günün her saatinde ulaşıp hizmet almanıza imkan tanımaktadır.

Efeler hakkında bilgiler 

Ege"nin incilerinden Aydın ilinin en güzel ilçeleri arasında bulunan Efeler, 2012 yılı itibarıyla ilçe statüsüne kavuşmuştur. Tarihi bakımdan birçok mirasın bulunduğu Efeler ilçesine geliş Amacınız ne olursa olsun, işlerinizi ve ziyaretlerinizi hızlı bir şekilde tamamlamak için, web sitemiz üzerinde bulunan Efeler araç kiralama firmalarından araba kiralayabilirsiniz. 

Bu sayede Hem normal ziyaretlerinizi gerçekleştirirken, hem de ilçede bulunan tarihi ve doğal güzellikleri yerinde ziyaret etme imkânına sahip olabilirsiniz.

İlçemiz Ege Bölgesi"nde yer alan Aydın iline bağlı olmasına rağmen, önemli ölçüde Akdeniz ikliminin etkisi altındadır. Ayrıca ilçedeki Büyük Menderes Nehri, ilçesinin tarım alanlarının daha verimli ve Bereketli Topraklar haline gelmesini sağlamaktadır. 

İlçede tarım ve turizm, en önemli geçim kaynaklarıdır. Tütün, incir, kestane, zeytin, Pamuk ve narenciye ürünleri yetiştirilmektedir. İlçede bulunan eski yerleşim birimlerinde yapılan tarihi kazılar, Efeler ilçesinin geçmişinin milattan önceki 4500 yıllarına kadar dayandığını göstermektedir. 
efeler-araba-kiralama.png

Elbette ki bu ilçe hakkında bilinen bir tarih olup, bundan öncesinde de ilçenin yerleşim yeri olarak kullanıldığı tahmin edilmektedir. Farklı medeniyetlerin mirasçısı olan Efeler ilçesi, tarihi ve kültürel dokunun zengin olduğu ilçeler arasında yer almaktadır. Bu nedenle ilçe genelinde bulunan tarihi ve kültürel yapıları kısa sürede gezmek için, ilçeye özel aracınızla gelmediyseniz, Türkiye"nin en popüler İnternetten araç kiralama platformu olan Gezgin 7/24 üzerinden, Efeler araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

Web sitemiz üzerinden istediğiniz özelliklere sahip ve uygun fiyatlarla sunulan Efeler araç kiralama hizmeti sonrasında ilçedeki tüm yerleri, ekonomik ulaşım maliyetleri ile daha rahat bir şekilde gezebilirsiniz. 

Aydın ilinin en büyük ve merkezi ilçelerinden biri olan Efeler tarımın dışında, turizme bağlı hizmet sektörünün de gelişmiş olduğu yerler arasındadır. Buna bağlı olarak ilçe ekonomisi, Turizm ile de desteklenmektedir. Aydın"ın bu gelişmiş ilçesinde aynı zamanda sanayide, önemli ölçüde gelişme göstermiştir. İlçe sınırlarında bulunan birçok sanayi kuruluşu, Efeler halkının istihdamı için büyük bir öneme sahiptir.

Efeler gezilecek yerler 

Aydın Efeler ilçesi gezilecek yerler listesi arasında, yer vermeniz gereken tarihi ve doğal güzelliklerden bazıları şunlardır. 

Aydın Müzesi 

içerisinde merkez ilçe Efeler ve Aydın genelinde bulunan tarihi eserlerin sergilendiği önemli bir müzedir. Müze içerisinde binlerce tarihi eser sergilenmekte olup, bahçesinde ise yine tarihi mezar taşları, anıt mezarlar ve heykeller bulunmaktadır.

Üveys Paşa Camii 

Üveys Paşa Camii, ilçenin ve Aydın"ın en eski camilerinden biridir. Tek kubbeli olarak kare planıyla inşa edilen Cami,568 senesinde yaptırılmıştır. Bugüne kadar farklı onarımlardan geçen Camii, günümüzde hala ibadete açık bir şekilde hizmet vermektedir.
efeler-arac-kiralama.png

Yörük Ali Efe Müzesi 

Efeler"de gezilecek yerler arasında görmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerden biri de, Yörük Ali Efe Müzesidir. Bu müzenin en önemli özelliği Türk milli kahramanı Yörük Ali Efe"nin, savaştan sonra İzmir"den dönüp ölene kadar yaşadığı evin olmasıdır. 1980 yılında yangın sonucunda önemli ölçüde yanan Yörük Ali Efe Müzesi, 1995 yılında Kültür Bakanlığı ve Aydın Valiliği tarafından yeniden aslına uygun olarak inşa edilmiştir.

Büyük Menderes nehri 

Efeler ilçesinin topraklarını bereketli kılan Büyük Menderes Nehri, muhteşem güzelliği ile görenleri büyümektedir. Nehrin ilçe merkezinin biraz dışında kalması ve nehir kenarındaki mesire alanlarının da yine ilçe merkezinden uzak olması nedeniyle, Gezgin 7/24 üzerinden aydın araç kiralama hizmeti alıp, nehri görebilir ve çevresindeki sosyal tesisler de güzel bir gün geçirebilirsiniz. 

Ramazan Paşa Camii 

1595 senesinde yaptırılan Ramazan Paşa Camii, Efeler ilçesinin önemli tarihi yapıları arasındadır. İlçe merkezinin önemli tarihi yapıları arasında ki bu camiyi, mutlaka görmenizi tavsiye ederiz. 

Ahmet Şemsi Paşa Camii 

Dini atmosferi en iyi şekilde yansıtan camilerden biri olan bu Camii, ilçe merkezinin biraz dışında kalsa da mutlaka görmenizi tavsiye ederiz. Cami ve çevresinde bulunan diğer tarihi yapıları görmek için, ekonomik fiyatlarla hizmet veren Efeler araç kiralama firmalarından, Gezgin 7/24 web sitemizi kullanarak Efeler oto kiralama hizmeti alabilirsiniz.
efeler-oto-kiralama.png