Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 20.07 - 10:00
Teslim Tarihi 25.07 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Germencik Araç Kiralama - Germencik Rent A Car | Gezgin 7/24

Germencik araç kiralama 

İlçeye akraba ziyareti ya da iş için gelmiş olsanız dahi, Germencik araç kiralama ihtiyacı gerektirecek kadar güzel olması nedeniyle, mutlaka Aydın"ın bu güzel ilçesini gezmek isteyeceksiniz. İlçeyi bir yandan doya doya gezerken diğer yandan işlerinizi tamamlamanın keyfi ile stressiz ve muhteşem bir zaman geçirmek için, Germencik araç kiralama hizmeti alabileceğiniz firmalara, Gezgin 7/24 üzerinden ulaşarak hemen Germencik oto kiralama rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Aydın Germencik hakkında bilgiler 

43913 kişilik nüfusa sahip olan Germencik, Aydın ilimize bağlı olup bu ilin gelişmiş ilçeleri arasında yer almaktadır. İlçemiz il merkezinden 23 kilometre mesafede bulunmakta olup, 1948 yılında ilçe olmuştur. Ege Bölgesi’nin önemli şehirleri ile Aydın arasında bağlantı kavşağı konumunda bulunması, ilçeyi daha değerli kılmaktadır. 

İlk Helenistik dönemine kadar dayanan yerleşik bir tarihi bulunan güzel ilçemizin tarım alanları, oldukça verimlidir. Bu nedenle Germencik ilçesinin ekonomisi, önemli ölçüde tarıma dayalıdır. İlçede incir yetiştiriciliği, halkın önemli geçim kaynakları arasında ilk sırada yer almaktadır. Bunun yanı sıra meyan kökü, susam, pamuk ve zeytin yine Germencik ilçesinin önemli gelir kaynakları arasında yer almaktadır. 
germencik-araba-kiralama.png
İlçe topraklarının büyük bir bölümü, ağaçlık alanlardan oluşmaktadır. Sanayi bakımından da tarıma dayalı sanayi, daha çok gelişmiştir. Un değirmenleri, zeytinyağı ve helva fabrikalarının yanı sıra, tahin fabrikası ilçe halkına istihdam sağlamaktadır. 

Tarımdan sonra özellikle ilçenin köylerinde hayvancılık, kırsal kesimde ve köylerde yaşayanların başlıca geçim kaynağı olmaktadır. İlçenin bazı bölgelerinde ise arıcılık, daha fazla ön planda bulunmaktadır. 

Germencik gezilecek yerler 

Germencik"te gezilecek yerler listenize, aşağıdaki yerleri eklemenizi tavsiye ederiz. 

Magnesia antik kenti 

Tekin köyü sınırlarında bulunan tarihi yerleşim alanı, magnetler tarafından kurulmuştur. Surlarla çevrili bir antik kent olma özelliğini taşıyan yerleşim yeri, içerisinde irili ufaklı birçok tarihi eser ve yapıyı barındırmaktadır. 

Tarihi tapınak ve küçük bir tiyatronun yanı sıra, el işçiliği mezarlarında antik kent içerisinde görülmesi gereken özellikler de olduğunu söyleyebiliriz. İlçe merkezinin dışında kalan ve bölgenin önemli tarihi merkezlerinden biri olan bu antik kenti, Germencik araç kiralama hizmeti alarak hızlı ve rahat bir şekilde ziyaret edebilirsiniz. Bütçenize uygun araç seçenekleri ile hizmet veren
Germencik oto kiralama firmalarına, web sitemizden ulaşabilirsiniz. 
germencik-araç-kiralama.png

Kanlıbahçe şehitliği 

İlçede gezip görebileceğiniz yerlerden biri de, yunan işgalinde yunanlıların yenilgiye uğramasının ardından çekilmeleri esnasında katlettikleri silahsız kadın ve çocukların şehit edildiği yerdir. 

Kanlıbahçe ismi ile anılan bu yer, hüzünlü bir geçmişe sahip olsa da, şehitlerin anısına hürmeten ziyaret yerleri arasında bulunmaktadır. aydın oto kiralamaŞehitliği ve diğer alanları, aracınız yoksa Germencik oto kiralama firmalarından araba kiralayarak ziyaret edebilirsiniz. 

Alangüllü kaplıcası 

İlçe merkezinden yaklaşık 10 kilometre mesafedeki kaplıca, başta nörolojik ve romatizma hastalıkları olmak üzere, deri hastalıkları gibi farklı birçok hastalığa iyi gelmektedir.

Selahattin anıt ağacı 

Muhteşem bir doğal güzelliğe sahip olan anıt ağacı, 9 metre genişliğindeki gövdesiyle, ilçede ilgi gören yerlerden biridir. 18 metreye ulaşan yüksekliği ise, yine bu ağacı özel kılan özellikleri arasındadır. Anıt ağacının bulunduğu bölgeye yolunuz düşerse, gölgesinde en azından bir nefes almanızı tavsiye ederiz.
germencik-oto-kiralama.png

Leukophryene tapınağı 

Tapınağın günümüzdeki hali Helenistik dönemde yapılmış olsa da, ilk yapılışı arkaik döneminde olmuştur. Büyüklük açısından Anadolu’nun 4. Tapınağı olan bu tarihi tapınak, sütun ve mimarisi ile bir hayli dikkat çekmektedir.

İşleriniz yoğun olsa da, hızlı ulaşım imkânına sahip olmanız halinde ilçe genelinde gezilebilecek alanları özel araçlarla hızlıca gezip görebilirsiniz. Aydın araç kiralama firmalarından alacağınız kiralık araba hizmetiyle, kendi aracınızın rahatlığında hem işlerinizi takip edebilir hem de kendinize zaman ayırabilirsiniz.