Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 17.08 - 10:00
Teslim Tarihi 22.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
İncirliova Araç Kiralama -İncirliova Rent A Car | Gezgin 7/24

İncirliova araç kiralama 

İncirliova araç kiralama hizmeti alarak, Aydın ilimizin bu güzel ilçesini daha rahat gezebilir ve tüm işlerinizi büyük bir kolaylıkla yapabilirsiniz. Gezilecek yerler bakımından zengin olduğu kadar ticaret potansiyeli de yüksek olan ilçeye, farklı şehirlerden ziyaretler yoğun olarak yapılmaktadır. Bu nedenle ilçeye geliş amacınız ne olursa olsun, alacağınız İncirliova araç kiralama hizmeti sayesinde, rahat bir ulaşımla tüm işlerinizi yapabilirsiniz.

İncirliova hakkında bilgiler 

1987 yılında ilçe statüsüne geçen İncirliova, Aydın şehir merkezine 11 kilometre uzaklıkta yer alıp,  şehrin önemli ilçeleri arasındadır. 51526 kişilik nüfusa sahip olan bu güzel Aydın ilçesi, tarım ve turizm ekonomisi ile geçimini sağlamaktadır. 
incirliova-araba-kiralama.png

Meyvecilikte ilçe ekonomisine önemli katkılar sunarken, ilçenin adından da anlaşılacağı gibi incir üretimi ilçe genelinde yaygın olarak yapılmaktadır. Milattan önceki 800 yılına kadar dayanan köklü geçmişiyle bölgenin en eski yerleşim birimlerinden biri olan ilçe, uzun bir süre Hitit hakimiyeti altında kalmıştır. Hititler sonrasında tarihte büyük kabul edilebilecek birçok medeniyetin hakimiyeti altında bulunan ilçe, önemli bir tarihi dokuya sahiptir. 

Tarım ve hayvancılığın ileri düzeyde yapıldığı İncirliova ilçesinde, el sanatları da oldukça gelişmiştir. Sanayi fazla gelişmemiş olsa da tarıma bağlı sanayi, ilçenin ekonomisine katkı sağlamaktadır. Yumurtacılık, tavukçuluk ve büyükbaş hayvancılık özellikle ilçenin kırsal alanlarında yaşayan halk için önemli birer geçim kaynağıdır.

Devecilik ve Yörüklük, İncirliova ilçesinin önemli kültür değerleri arasındadır. Türkiye"nin farklı bölgelerinde devecilik ve Yörük kültürü devam ediyor olsa da, bu ilçede bu kültürlerin geçmişi yüzlerce yıl öncesine dayanmaktadır.
incirliova-araç-kiralama.png

İncirliova gezilecek yerler

Kültürpark 

İlçe merkezinin 16 kilometre dışarısında kalan Kültürpark, belediye tarafından piknik alanları ve mesire yeri olarak yaptırılmıştır. İçerisinde çay bahçesi, düğün salonu çocuk oyun alanlarının dışında, farklı sosyal tesisler yer almaktadır. İlçeden 16 kilometre uzaklıkta bulunan buraya giderek günübirlik bir aktivite gerçekleştirmek istiyorsanız, İncirliova araç kiralama hizmeti alarak kolay ve ekonomik bir ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Dereağzı Köprüsü 

Dereağzı köyünde bulunan tarihi köprü, tam olarak yapım yılı bilinmeyen ancak 1400 ile 1450 yılları arasında yapıldığı tahmin edilen bir yerdir. Bir büyük su kemerine sahip olan köprünün ayrıca, 2 tane de küçük kemeri bulunmaktadır. 

Erbeyli köyü camisi 
incirliova-oto-kiralama.png
1891 yılı gibi eski bir yapım tarihine sahip olan tarihi cami, kesme taş işçiliğinin en güzel örneklerinden biri olmasının yanı sıra iç kısmında bulunan el işlemesi süslemeler ile ayrıca dikkat çekmektedir. Köy genelinde farklı tarihi yapıların bulunması, köye olan ziyaretleri artırmaktadır. Hem bu tarihi camiyi hem de diğer alanları hızlı bir şekilde ziyaret etmek için, aydın oto kiralama firmalarından araç kiralayabilirsiniz. 

Bu sayılanların dışında ilçe merkezinde ve kırsal bölgelerde, farklı tarihi yapılar ve doğal güzellikler bulunmaktadır. İlçenin tarihi ve kültürel dokusunu daha geniş zamanda inceleme fırsatı bulmak için, İncirliova araç kiralama hizmeti alabileceğiniz firmalara, Gezgin 7/24 web sitemiz üzerinden ulaşabilir ve rezervasyonlarınızı yaptırabilirsiniz.