Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Karacasu Araç Kiralama - Karacasu Rent A Car | Gezgin 7/24

Karacasu araç kiralama 

Menderes ovasının bereketli topraklarının üzerine kurulu Karacasu ilçesi, nüfus bakımından Aydın ilinin küçük bir ilçesi olmasına rağmen, ticaret bakımından gelişmiş bir yerdir. Karacasu ilçesindeki işlerinizi kolay takip etmek biraz daha iyi bir zaman geçirmek için, web sitemizde bulunan Karacasu araç kiralama hizmeti veren rent a car firmalarından hizmet alabilirsiniz. 

Alacağınız Karacasu araç kiralama hizmeti sayesinde, bir taraftan işlerinize hallederken diğer taraftan da ilçenin çeşitli yerlerini gezerek kendinize zaman ayırma fırsatı bulabilirsiniz. Aradığınız özelliklere sahip bütçe dostu Karacasu oto kiralama hizmeti, Gezgin 7/24 üzerinden Karacasu araç kiralama firmaları tarafından kapsamlı bir şekilde verilmektedir. 
karacasu-araba-kiralama.png

Karacasu hakkında bilgiler 

18706 kişilik nüfusa sahip olan Karacasu ilçesi, 6000 senelik köklü geçmişiyle Aydın ilimizin en eski yerleşim yerlerinden biridir. Çeşitli nedenlerle ilçeden il merkezine ve büyük şehirlere göç yaşanması nedeniyle, ilçe nüfusunda fazla artış olmamaktadır. 

İlçenin ilk belediyesi, 1867 senesinde oluşturulmuştur. Nar, elma ve zeytin bol miktarda yetiştiriciliğinin yapıldığı karasu ilçesi, tarım ve hayvancılığın ileri düzeyde yapıldığı yerler arasındadır. İlçenin en önemli geçim kaynağı tarım ve meyveciliktir. Bunun yanında büyük ve küçükbaş hayvancılık, ilçe ekonomisinde önemli bir yer tutmaktadır. 

İlçede el sanatları ve el sanatlarına bağlı ev gereçleri, yaygın bir şekilde yapılmakta olup günümüzde bu kültür hala korunmaktadır. Neolitik çağdan günümüze kadar, çömlekçilik gibi el sanatlarının fazlasıyla yapıldığını söyleyebiliriz. 

Türkiye"nin birçok bölgesinde çömlekçilik yapılmasına rağmen, burada yapılan çömlekçiliğin Karacasu ilçesine has bir şekilde farklı süslemelerle yapılması çömlekçiliği ilçede daha değerli kılmaktadır. Çömlekçilikten, 50"nin üzerinde aile geçmenin sürdürmektedir. Aynı zamanda bu mesleğin devam ettirebilmesi için ilçedeki meslek yüksekokulunda, çömlekçilik faaliyetlerini destekleyecek şekilde programda etkinlikler düzenlemektedir. 

İlçede çömlekçiliğin dışında, dericilikte el sanatları bakımından 100"den fazla aileye geçim kaynağı olmaya devam etmektedir. 1985 yılından beri faaliyette olan deri işleme tesisinin bulunduğu Karacasu ilçesi, el işlemesi deri ürünlerinde yapıldığı Nazilli yerler arasındadır.

Yine geleneksel meslekleri arasındaki demircilikte, Aydın ilimizin bu güzel ilçesinde sürdürülen meslekler arasında yer almaktadır. Usta çırak konseptinde varlığını sürdürmeye devam eden demircilik, adeta teknolojinin kolaylıklarına meydan okumaktadır.
karacasu-araç-kiralama.png

Karacasu Gezilecek Yerler

Buram Buram Tarih Kokan Afrodisias Antik Kenti

İlçe merkezine uzaklığı, 12 kilometredir. Tam anlamıyla, tarihi hücrelerinize kadar hissedebileceğiniz bir yer. Her yıl binlerce turisti ağırlayan tarihi yerleşim yeri içerisinde, birçok anıt mezar, kabartma ve oymacılık sanatıyla yapılmış kaya heykelleri, stadyum ve tapınak gibi farklı yapı ve tarihi eserlere sahiptir.

Muhteşem taş yapılarına hayran kalacağınız antik kenti ziyaret etmek için, araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.aydın oto kiralama Karacasu ilçesine gelip de bu antik kenti ziyaret etmeyen, çok şey kaçırmış demektir.

Doğal Bir Güzellik: Sırtlanini Mağarası

Karacasu merkezinden sadece 1,5 km mesafede bulunan doğal mağara, ulaşım bakımından rahatça ziyaret edilebilecek bir konumdadır. Sadece mağaranın yüksek bir tepe üzerinde olması, size biraz yorucu gelebilir. 450 metre uzunluğa sahip olan mağaranın en derin bölgesi, 40 metre olarak bilinmektedir. 

Maçarası köyünün sınırları içerisinde bulunan mağaranın bulunduğu Görle Kanyonu’da, ayrı bir ziyaret alanı niteliği taşımaktadır. Yakın olsa da rahat bir ulaşım için, Aydın araç kiralama firmalarından araba kiralama tercihinde bulunabilirsiniz.
karacasu-oto-kiralama.png

Afrodit Tapınağı

Geniş bir alanı kapsayan Afrodisias antik kentinin, sınırları içerisindedir. Antik kenti ziyaret ettiğinizde bu tapınağı asla atlamamanız için, ayrıca bahsetmek istedik. Çünkü mimarisi ve genel görünümüyle, sizi kendisine hayran bırakacak, yüzlerce hatta binlerce yıl önce böyle bir mimarinin olmasına hayret edeceksiniz.

Hadrian Hamamı

Bir Roma hamamı olan Hadrian, Roma mimarisi kültürünün birçok özeliğini görmenizi sağlayacaktır. Yapım tarihi milattan sonraki 2. Yüzyıl olduğu tahmin edilen tarihi hamamın çevresi, surlarla çevrilidir.