Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 18.08 - 10:00
Teslim Tarihi 23.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Karpuzlu Araç Kiralama - Karpuzlu Rent A Car | Gezgin 7/24

Karpuzlu araç kiralama 

Aydın ilimizin en küçük ilçesi olan karpuzu araç kiralama ihtiyaçlarınıza çözüm olabilecek Karpuzlu oto kiralama firmalarına, size özel ayrıcalıklarla Gezgin 7/24 web sitemizden ulaşabilirsiniz. Karpuzlu ilçesini rahat bir şekilde gezmek ve ilçedeki tüm işlerinizi ulaşım kolaylığı ile yapabilmek için, ya kendi aracınızla ya da karpuzlu araç kiralama firmalarından araç edinebilirsiniz.

Aydın Karpuzlu hakkında bilgiler 

Karpuzlu ilçesinin nüfusu, 11.213 kişiden oluşmaktadır. Aydın iline bağlı en küçük ilçe olma özelliği taşıyan Karpuzlu, sürekli göç vermektedir. İlçenin mevcut nüfusu önemli ölçüde tarım ve hayvancılıkla uğraşmaktadır. Tarım ve hayvancılığın geçim kaynağı olan Karpuzlu ilçesinde, arıcılık ve kısmen ticaret de yapılmaktadır. İlk yerleşik tarihinin milattan önce 4000 yılına kadar dayandığı görülse de, ilçe büyük gelişme göstermemiştir. 

Anadolu"nun ilk dönemlerinden beri yerleşim yeri olarak kullanılsa da, ilçe sınırlarında bulunan tarihi yapıların sayısı yok denecek kadar azdır. Bunun en önemli nedeni geçmişte farklı medeniyetler tarafından yapılan tarihi yapıların, zaman içerisinde ilgisizlik sebebiyle yok olmasıdır. Günümüze kadar gelebilmiş tarihi yapılar az olsa da, ilçe genelinde yapılan arkeolojik kazı çalışmalarında farklı medeniyetlere ait birçok savaş ve yaşam malzemesi bulunmuştur. Gün yüzüne çıkarılan tarihi eserlere baktığımızda, aslında ilçenin ne kadar köklü bir medeniyete sahip olduğunu görebilmekteyiz.
karpuzlu-araba-kiralama.png
İlk olarak 1971 yılında belediye teşkilatının kurulduğu Karpuzlu ilçesi, o dönemlerde Demircidere ismi ile anılmaktaydı. 1971 yılından itibaren Karpuzlu ismi ile anılan Aydın"ın şirin ilçesi, 1990 yılında ilçe statüsü kazanmıştır. 

İlçenin en turistik bölgesi ise, milattan önce 1350 yılında kurulduğu tahmin edilen Alinda antik kentidir. Antik kent içerisinde ve çevresinde oldukça fazla tarihi yapı bulunmakta olup, burada yapılan kazılarda da birçok tarihi eser çıkarılarak Aydın müzesinde sergilenmektedir.
karpuzlu-araç-kiralama.png

Alında antik kenti 

adeta ilçenin tarihine ışık tutan antik kent, granit taştan yapılmış sular ile çevrili birçok tarihi yapıyı da bünyesinde barındıran muhteşem bir alandır. İçerisinde akropol, nekropol, amfi tiyatro, su kemerleri ve tapınaklar gibi farklı çeşitlerde yapılar yer almaktadır.

Helenistik dönemin özelliklerini taşıyan amfi tiyatrosunun sahne binası yok olsa da, seyirci kısımları tamamen orijinaldir.

Aydın"ın en küçük ilçesi olan Karpuzlu ilçesinde ulaşım sıkıntısı olmadan işlerinizi tamamlamak için, sadece birkaç dakikalık kısa bir süre içerisinde gezdin 7/24 üzerinde bulunan Karpuzlu oto kiralama firmalarından araç kiralayabilirsiniz.
karpuzlu-oto-kiralama.png