Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 26.09 - 10:00
Teslim Tarihi 01.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Koçarlı Araç Kiralama - Koçarlı Rent A Car | Gezgin 7/24

Aydın Koçarlı Araç Kiralama

Aydın Koçarlı araç kiralama hizmetiyle sorunsuz bir ulaşım imkânına sahip olup tüm işlerimizi, kendi aracınız rahatlığında hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Gezgin 7/24 olarak daima sizlerin en nitelikli hizmetlere sahip olması için çalışırken, ayrıca en uygun fiyatlarla hizmet alacağınız Koçarlı oto kiralama firmalarıyla sizleri buluşturma gayretindeyiz.

Aydın ilimizin güzel ilçelerinden biri olan Koçarlı iş ve tanıdık ziyaretlerinizde kendinize de biraz zaman ayırarak ilçeyi detaylı bir şekilde tanımak, kültürel haznenize olumlu yansıyacak bir aktivite olacaktır. Ancak yoğun bir tempoda işlerinizi halletme telaşındaysanız, yine Koçarlı araç kiralama hizmeti alarak hem işlerinizi yapabilir hem de gittiğiniz alanları doyasıya gezebilirsiniz.
 koçarlı-araba-kiralama.png

Koçarlı Hakkında Bilgiler

Aydın ilimize bağlı huzurlu ilçelerden biri olan Koçarlı, 23.716 kişilik nüfusa sahiptir. İl merkezinden 24 kilometre uzaklıkta yer alan ilçemiz, 1946 senesine kadar köy statünde yer almış ve bu tarihten itibaren ilçe olmuştur. Aydın ilinin köklü yerleşim alanlarından olan ilçe, bölgenin önemli kültür merkezleri arasındadır. 

Tarihi dokusunu kısmen kaybetmiş olsa da, yine de küçük ilçelere nazaran gezip görebileceğiniz yerler daha fazladır. Gezilebilecek yerler dağınık vaziyette ve ulaşımı zor olmaktadır. Kendi aracıyla gezme imkânı olmayanlar, sitemiz üzerinden Koçarlı araç kiralama hizmeti veren firmalara ulaşabilirler.

Tarihi yapılardan çok yeraltı tarihi eserlerin fazlaca bulunduğu ilçede, yapılan birçok kazı çalışmasında toprağın altında adeta farklı medeniyetlere ait tarih fışkırmıştır. Aydın ilinin en fazla yer altı tarihi eser çıkarıldığı yerleşim yerlerinden biri olan ilçe, gelişimini hızlı bir şekilde sürdürmektedir. İlçede çıkarılan tarihi eserler, Aydın şehir merkezindeki müzelerde sergilenmektedir.

Yapılan kazı çalışmalarında elde edilen bilgilere göre, ilçenin milattan önce 3000 yılına kadar dayanan bir tarihe sahip olduğu görülmektedir. Ancak kimler tarafından bu tarihte yerleşim yeri olarak kullanıldığı, henüz netlik kazanmamıştır. Yerleşim yeri olarak kullanılan medeniyetler hakkındaki en eski tarihe dayanan bilgi, Amyzonlar tarafından Milattan Önce 300 yılında kullanıldığı bilgisidir. Bu tarihten önceki 2700 yıl içerisinde ise, hangi medeniyetin burada yaşadığı hakkında bilgi yoktur.
 koçarlı-araba-kiralama.png

1919 yılında Yunanlılar Aydın ilini olduğu gibi, Koçarlı ilçesini de işgal etmiştir. Bu işgal sonrasında ilçe özellikle kadın ve çocuklardan oluşan sivil halk, Yunanlılar kaçarken katledilmiştir.  1908 yılına kadar köy statüsünde olan ilçe, bu tarihten sonra bucak olmuş ve son olarak da 1 Nisan 1946 tarihinden itibaren ilçe statüsü kazanmıştır.

İlçe halkının önemli kısmı, çiftçilikle geçimini sağlamaktadır. Çiftçilikten sonra hayvan yetiştiriciliği ve ticarette, ilçe ekonomisinin temel taşları arasındadır. Aydın il merkezine yakın bir ilçe olması nedeniyle, ticarette önemli ölçüde gelişmiştir. Bu yakınlık aynı zamanda ilçeye istihdam kaynağı olan fabrikalar için de geçerlidir. Bu sayede ilçenin genç nüfusu, buradaki fabrika ve diğer işletmelerde çalışarak geçimini kazanmaktadır.

Aydın Koçarlı Gezilecek Yerler

Cincin Kalesi

İlçe merkezindeki Cincin mahallesinde bulunmaktadır. Bölgedeki ekonomik durumu denetlemek ve beyliği korumak için yaptırılmıştır. Osmanlı döneminden kalma tarihi kaleye, ulaşım sorunu bulunmamaktadır.

Amyzon Antik Kenti

Koçarlı merkezden, 30 km uzaktadır. Akmescit köyünde yer alan antik kent içerisinde bulunan kale daha meşhur olsa da, antik kentin kalıntıları da tarihi ziyaret özelliğini kaybetmemiştir. Antik kent içerisinde Aretemis ve Apollo’ya adanmış olan birkaç tapınağın kalıntıları yer almaktadır. Antik kente kendi aracınızla ulaşma imkanınız yoksa, ekonomik fiyatlarla hizmet veren aydın oto kiralama firmalarına, sitemizden göz atabilirsiniz.

Cihanzade Mustafa Camii

1773 senesinde Cihanzade Mustafa Bey hayratı olarak inşa edilmiş olup, Hacı Mustafa Ağa camii olarak da bilinmektedir. Kare plana göre yapılmıştır ve tek şerefelidir. Caminin mihrap kısmında, yabancı ressamlardan birine yaptırılmış Mekke panoraması bulunmaktadır. Camii ilçe merkezinde olup, hala ibaret amacıyla kullanılmaktadır.
 koçarlı-oto-kiralama.png