Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Köşk Araç Kiralama - Köşk Rent A Car | Gezgin 7/24

Aydın Köşk Araç Kiralama

Aydın ilimizin en güzel ilçeleri arasındaki Köşk, orta düzey bir gelişmişliğe sahip olsa da Aydın genelinde ortalamanın üzerinde bir ticaret hacmine sahiptir. İlçe genelinde bulunan işlerinizi kısa sürede tamamlamak ve bir çırpıda birçok tarihi ve doğal güzelliği gezerek kendinize vakit ayırmak için, Aydın Köşk araç kiralama firmalarından hizmet alabilirsiniz. 

Eğer ki ilçeye kendi aracınız ile gelmediyseniz, gezgin724 üzerinde kendi aracınızın konforunu yaşayabileceğiniz Köşk araç kiralama hizmeti veren firmalara ulaşabilirsiniz.

Bütçe dostu ve geniş seçeneklerle Aydın Köşk oto kiralama imkânı sunan firmalar, hizmet kalitesiyle de sizlerin memnuniyetini hedeflemektedir. 

Köşk Hakkında Genel Bilgiler

Köşk ilçemizin nüfusu, 27.517 kişidir. Halkın önemli bir kısmı köylerde yaşamakta ve tarım işleriyle uğraşmaktadır. Yenipazar, Sultanhisar, Aydın Merkez ve İzmir ilimizle komşu olan Köşk ilçesi, il merkezine de yakın mesafede bulunup Aydın ile arası 18 kilometredir. Bu sebeple ilçede ticaret yoğun olmakta ve ilçe halkı Aydın il merkezinde bulunan işletmelerde çalışarak önemli bir istihdam avantajına sahip olmaktadır.

Tarım için muhteşem verimliliğe sahip toprakları, ormanlık alanları ve yaşanabilir yerleşim yapısıyla, ziyaret edenlere huzur veren bir yapısı bulunmaktadır. Tarımın yoğun olarak yapıldığı Köşk ilçesinde, en fazla zeytin yetiştirilmektedir. Mısır, pamuk, incir ve kestane üretimi de, yine Aydın ilimizin genelinde olduğu gibi çok yaygındır.
köşk-araba-kiralama.png
İlçenin tarihine bölgede yapılan kazılar sonucunda daha net ulaşılmış ve tarihi bulgulara göre Hititler tarafından yerleşim birimi olarak kullanıldığı ortaya çıkmıştır. Ancak uzmanlar, ilçe tarihinin bununla sınırlı olmadığını ve ilk yerleşik hayatın çok daha öncelerde kurulduğunu tahmin etmektedir. Tarihinde Frigya uygarlığı, Lidyalılar, Persler, Roma İmparatorluğu ve Bizans İmparatorluğu hakimiyeti altında kaldığı bilinmektedir. Bu uygarlıkların her biri tarafından kültür ve tarih mirası bırakılmış bir yerleşim yeri olmasına rağmen, maalesef ki yerleşim yerlerinin tamamı süreç içerisinde yok olmuştur. Yunan işgalinden en acı ve ağır şekilde nasibini almış yerlerden biri olan Köşk ilçemiz, 6 Eylül 1922 tarihinde Yunanlıların kanlı katliamları sonrasında yeniden bağımsızlığına kavuşmuştur.

20 Mayıs 1990 tarihi itibariyle ilçe statüsü kazanan Köşk ilçesi, aslında daha kalabalık bir ilçe olmasına rağmen bölgede yaşanan deprem sonrası can kayıpları ve göçler sebebiyle nüfusu azalmıştır. Ulaşım açısından kısıtlı imkanlara sahip olması nedeniyle, fazla vaktiniz yoksa Aydın Köşk oto kiralama firmalarından Köşk araç kiralama hizmeti almanızı tavsiye ederiz. Bütçe dostu hizmetleriyle öne çıkan Köşk rent a car firmaları, gezgin724 üzerinden de hizmet sağlamaktadır.

Aydın Köşk Gezilecek Yerler

Şemsi Paşa Camii

Yavuz köyü sınırlarında bulunan camii, kare planı üzerine kesme taştan yapılmıştır. Dış mimarisinin klasik Osmanlı tarzını yansıttığı bu güzel camii, iç kısmında ise muhteşem detaylara sahip el işlemesi süslemelerle dikkat çekmektedir. 
köşk-araç-kiralama.png

Kubbesi ve minberinin farklı bir mimariyle yapıldığı tarihi caminin hangi yılda yapıldığı kesin bilinmese de, banisinin adını aldığı Şemsettin Ahmet Paşa olduğu bilinmektedir. Camii, günümüzde de ibadet amacıyla kullanılmaktadır.

Yavuz köyündeki bu muhteşem camiyi ve çevresindeki diğer güzellikleri en yoğun anınızda bile hızlı bir şekilde ziyaret etmek isterseniz, Aydın Köşk araç kiralama firmalarında yararlanabilirsiniz.

Başdeğirmen

Adeta saklı bir cennet niteliğinde bulunan Başdeğirmen, Koçak mahallesinde ilçe merkezinde bulunmaktadır. Yeşilliklerin içerisinde tüm nazıyla süzülen dere çevresinde, en azından birkaç saat zaman geçirmek ya da piknik yapmak ruhunuzu dinlendirecek, kalbinize ferahlık verecektir.

Mahalleye kendi aracınızla ulaşım imkanınız yoksa, ilçe merkezine yakın olması nedeniyle belediye hizmetlerinden ya da aydın oto kiralama firmalarından kiralayacağınız araçla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Organik Pazar Yeri

Sadece gezmek için değil, hormonsuz ve katkı maddesiz özlediğiniz lezzetlere sahip sebzeleri bolca alıp tatmanız için, mutlaka gitmenizi tavsiye ederiz. Dalından kopartılmış ilaçsız ve katkısız sebze ve meyveler, çocukluğunuzda özlediğiniz sebze tadını ve kokusunu derince içinize çekmenize neden olacaktır.
köşk-oto-kiralama.png

Kurşunlu Manastırı

Eğer ki buralar yeterli gelmedi ve zaman geçirecek vakit arıyorsanız, o zaman ilçe sınırları dışında kalan Kurşunlu manastırını da görmenizi tavsiye ederiz. Geometrik ve simgesel motiflerin burada bulunan bir puta atıfta bulunduğu manastır, gezilecek yerler listenizde olabilir.