Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 29.09 - 10:00
Teslim Tarihi 04.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Kuşadası Araç Kiralama -Kuşadası Rent A Car | Gezgin 7/24

Kuşadası araç kiralama 

Aydın ilimizin en turistik ve en güzel ilçeleri arasında yer alan Kuşadası"nda gerek tatil ve gerekse diğer tüm işlerinizi hiçbir ulaşım sorunu yaşamadan yapmak istiyorsanız, web sitemiz üzerinde yer alan Kuşadası araç kiralama firmalarından araba kiralayabilirsiniz. Alacağınız Kuşadası oto kiralama hizmeti sayesinde, ulaşım sorunu yaşamadığınız gibi daha konforlu ve hızlı bir ulaşım imkânına sahip olabilirsiniz. 

Kuşadası hakkında bilgiler 

Türkiye"nin en popüler turistik yerleşim yerlerinden biri olan Kuşadası, Aydın ilimize bağlı olup Aydın il merkezinden 75 kilometre mesafede yer almaktadır. İlçe sınırlarında birçok antik kent ve tarihi yapının yanı sıra, muhteşem doğa güzellikleri yer almaktadır. 

Dünyaca ünlü mavi bayrak ödüllü plajları ile öne çıkan Kuşadası ilçesi, özellikle yaz tatili için dünyanın her yerinden insanların tercih ettiği yerler arasındadır. Yemyeşil ormanları masmavi ve temiz denizi ile dikkatlerden kaçmayan Kuşadası ilçesinde sorunsuz bir tatil geçirmek için, dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri rahat bir ulaşım imkânına sahip olmaktır. Bunun için kendi aracınız yoksa, Gezgin 7/24 üzerinden Kuşadası araç kiralama hizmeti almanızı tavsiye ederiz. 
kuşadası-araba-kiralama.png
Uygun fiyatlarla alacağınız bu hizmet sayesinde, Türkiye"nin ve dünyanın sayılı turizm yerlerinden birisi olan Kuşadası’nı çok daha rahat imkânlarla gezebilirsiniz. 

Aydın"la özdeşleşmiş bir ilçe olsa da Kuşadası 1954 senesine kadar, İzmir"e bağlı bir ilçeydi. Bu tarihten sonra Aydın ilimize bağlanmış ve turizm açısından önemli bir yerleşim yeri olması nedeniyle hızlı bir gelişim yaşamıştır. 

İlçenin deniz turizmi ve liman ticareti bakımından önemli bir yere sahip olması, tarih boyunca tüm medeniyetlerin dikkatini çekmiş ve Kuşadası"na varlığından haberdar olan her medeniyet sahip olmak istemiştir. Milattan önce 5000 yılına kadar bilinen yerleşik tarihine sahip Kuşadası, birçok turistik mekan ile tarih ve kültür turizmi açısından da önemli bir konumda yer almaktadır.

Kuşadası gezilecek yerler 

Kuşadası Milli Parkı 

İlçenin en güzel doğal güzellikleri arasında yer alan Kuşadası Milli Parkı, Söke ve Kuşadası ilçesi arasında Kuşadası sınırlarında yer almaktadır. İlçe merkezinden 28 kilometre mesafede bulunan Milli Park, Doğa fotoğrafçılarının yoğun ilgisi ile karşılaşmaktadır. 

İlçe merkezindeki antik kent ve tarihi yerleri gezerken doğa harikası bir yeri de ziyaret etmek istiyorsanız, Kuşadası araç kiralama firmalarından kiralayacağınız araçla, dakikalar içerisinde Kuşadası Milli Parkı"nı ziyaret edebilirsiniz. 
kuşadası-arac-kiralama.png

Güvercinada 

Farklı birçok kuş türüne geçmişte ev sahipliği yapması ve özellikle güvercinlerin birçok çeşidinin bulunduğu tarihi ada, bu nedenle bu isimle anılmıştır. Ada üzerinde doğal güzelliklerin yanı sıra, tarihi özelliğe de sahip farklı yerlerde bulunmaktadır.

Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı

Sadrazam Öküz Mehmet Paşa tarafından 1618 senesinde yaptırılan Kervansaray, Kuşadası"nda gezilebilecek tarihi yerler arasındadır. Önemli bir kısmı kesme taştan inşa edilen kervansarayın bazı duvarları ise, moloz taş işçiliğinden yapılmıştır.

Kadınlar plajı 

Kuşadası"nda gezilecek yerler arasında yer alan kadınlar plajı, temiz kumsalı ve denizi ile ilçede denize girilebilecek en güzel yerler arasındadır. Bu isimle anılmasının nedeni, Osmanlı döneminde bu plajı sadece kadınların kullanmasından kaynaklanmaktadır. Mavi bayrak ödüllü kadınlar plajı, 1 kilometre Kumsal uzunluğuna sahip olup ücretsiz giriş yapılabilen plajlar arasındadır.
kusadası-oto-kiralama.png

Davutlar Sevgi Plajı 

Kuşadası ilçe merkezinden 19 kilometre uzaklıktaki Davutlar Sevgi Plajı, yine ilçenin en temiz ve güzel plajları arasındadır. Sakin ve tertemiz denizi ile yabancı turistler tarafından daha fazla tercih edilen plaj, rahatlıkla denize girebileceğiniz alanlardan biridir. 

İlçe merkezinden 19 kilometre uzaklıktaki bu plajı en iyi şekilde kendi aracınızda ziyaret edebilirsiniz. Kendi aracınız yoksa aydın oto kiralama firmalarından Gezgin 7/24 Web sitesinin avantajlarını kullanarak araç kiralayabilirsiniz.

Kaleiçi Camii, kuştur Plajı Kurşunlu Manastırı ve farklı birçok tarihi ve doğal doku, Kuşadası"nda gezebileceğiniz yerler arasındadır.