Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 17.08 - 10:00
Teslim Tarihi 22.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Kuyucak Araç Kiralama - Kuyucak Rent A Car | Gezgin 7/24

Aydın Kuyucak Araç Kiralama

Büyük Menderes nehrinin suladığı bereket fışkıran toprakları bağrında barından Kuyucak araç kiralama ihtiyaçlarınızı, hızlı ve cebinizin dostu fiyatlarla karşılamak için sitemizde bulunan Kuyucak oto kiralama firmalarına göz gezdirebilirsiniz.

Aydın ilimizin hatırı sayılır doğal güzelliklerine sahip Kuyucak ilçemiz, kültürel mirasın yanında doğal güzelliklerinde bol olduğu bir yerdir. Ancak tarih ve kültür mirasının büyük bir kısmı, yok olmuştur. Diğer işlerinizden arta kalan zamanı ilçenin farklı bölgelerini gezerek değerlendirmek istiyorsanız, kendi aracınızla ulaşım imkanınız yoksa Gezgin 7/24 üzerinden sizlere hizmet verecek, birçok Aydın Kuyucak araç kiralama firması vardır. 

Hazır ilçeye gelmişken döndüğünüzde “Gittim ama gezemedim” pişmanlığını yaşamamak için ihtiyacınız olacak Kuyucak oto kiralama hizmetine, cep dostu fiyatlarla sahip olabilirsiniz.
kuyucak-araba-kiralama.png

Aydın Kuyucak Hakkında Bilgiler

Kuyucak ilçesinin nüfusu, 26.975 kişidir. 1953 senesinde ilçe olan Kuyucak, Manisa Sarıgöl, Aydın Karacasu, Nazilli, Denizli Buldan ve Sarayköy ilçeleriyle komşudur. İlçe sınırları içerisinden, E-24 karayolu geçmektedir.

Bilinen ilk yerleşim yeri olarak kullanıldığı dönemin Romalılara dayandığı söylense de, ilçenin ilk yerleşik tarihinin daha köklü olduğu tahmin edilmektedir. Çünkü sınır olduğu diğer yerleşim birimlerinin ilk yerleşik tarihlerinin, Romalılardan 920 yıl öncesine dayandığı kesindir. 

Romalılar bilgisi ise, burada bulunan antik kentteki kazı çalışmaları sonrası elde edilmiştir. Çevresine baktığımızda, ilçe sınırlarında köklü antik kentlerin bulunduğu ancak henüz keşfedilmediği daha kuvvetli ihtimaller arasındadır.

Kuyucak İlçesi Ekonomisi

Tarım, Kuyucak ilçesinin ilk sırada yer alan gelir kaynağıdır. Tarıma dayalı bir ekonomiye sahip olan ilçe, orman ürünleri ve hayvancılık ile de geçiminin önemli kısmını sağlayabilmektedir. 

Modern tarım metotlarının uygulandığı ilçe de, yetiştirilen ürünlerde daha nitelikli olmaktadır. İlçe Ege bölgesinde bulunmasına rağmen, Akdeniz iklimi hakimdir. Bu nedenle, ürün çeşitliliği fazla olduğu gibi farklıdır. 
kuyucak-araç-kiralama.png
Ovalık alanda pamuk, en fazla yetiştirilen üründür. Narenciye çeşitleri, zeytin, incir ve domates gibi ürünlerde bol miktarda yetiştirilmektedir. Köyle ve ilçe merkezinin kenar mahallelerinde, hayvancılıkta tarımla birlikte yaygın olarak yapılmaktadır. Menderes nehrinin suladığı verimli topraklar, kaliteli tütün yetiştirilmesine sebep olmaktadır. 

Menderes nehrinden açılan sulama kanalları sayesinde tarım alanları daha verimli ve geniş olarak kullanılmakta olup, yer yer seracılıkta ilçe de yapılan tarıma dahil olmaktadır. Özellikle dağ köylerinde yoğun uğraşlar arasında yapılan büyük ve küçükbaş hayvancılık dışında, arıcılıkta halkın vazgeçilmez geçim kaynakları arasındadır.

İlçede gezilecek tarihi yapı, yoktur diyebiliriz. Ancak farklı doğal güzellikleriyle, en azından ilçeye gelen kişiler gezip görmek için yeşillik ve ormanlık alanları ziyaret etmekte, köylere giderek doğal köy lezzetlerini tatmaktadır. 

Dalından alınan meyve ve sebzeler, doğal ballar, ziyaretçiler için ayrı bir gezi nedenidir. Sizde köylere ulaşmak ve katkısız doğal ürünleri almak istiyorsanız, ulaşım ihtiyacınızı Kuyucak araç kiralama ile karşılayabilirsiniz.

Kuyucak Gezilecek Yerler

Mastaura Antik Kenti

Nazilli ile Kuyucak ilçesi arasındaki Bozkurt köyünde bulunan Mastaura antik kenti, aslında Nazilli sınırlarındadır. Ancak yakın olması sebebiyle, Kuyucak ilçesini ve çevresini gezmek isteyenler tarafından ziyaret edilmektedir. 
kuyucak-oto-kiralama.png

Muhteşem özelliklere sahip tarihi bir amfi tiyatroya sahip olan antik kentte, farklı mimariye sahip yapılar ve heykeller bulunmaktadır. Antik kente ulaşmak ve keyif dolu bir zaman geçirmek istiyorsanız, kendi aracınızla ulaşım imkanınız yoksa Kuyucak oto kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Antik Kent Kalıntıları

İlçe genelinde, irili ufaklı antik kent kalıntıları aslında çok fazladır. Ama Mersinlidere beldesinde bulunan antik kent dışında, ziyaret özelliğini kalıntı halinde de olsa korumuş yer yoktur. Tepe yamacında bulunan antik kent kalıntıları, ilçenin en turistik değeridir. Mersinlidere civarında bir gezintiye çıkmak ve bu kalıntıları da görmek için, aydın oto kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.