Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 29.09 - 10:00
Teslim Tarihi 04.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Nazilli Araç Kiralama - Nazilli Rent A Car | Gezgin 7/24

Nazilli araç kiralama 

Aydın"ın en kalabalık ikinci ilçesi konumundaki Nazilli ilçesi, köklü bir geçmişe sahip yerleşim yerleri arasındadır. Bu nedenle birçok önemli kültürün mirasçısı olma özelliği taşıyan Nazilli"de bulunan tarihi ve kültürel yapıları gezmek için, Gezgin 7/24 fırsatlarıyla Nazilli araç kiralama firmalarından hizmet alabilirsiniz. 

Birçok fırsatı birkaç tıkla ekranlarınıza taşıyan Gezgin 7/24 üzerinden alacağınız Nazilli araç kiralama hizmeti sayesinde, ilçenin her yerini rahat bir şekilde gezme imkanının yanı sıra, ulaşım maliyetlerinizi de en aza indirebilirsiniz.
nazilli-araba-kiralama.png

Nazilli hakkında genel bilgiler 

Cumhuriyet döneminden günümüze kadar önemli gelişmelerin yaşandığı Nazilli ilçesi, 156748 kişilik nüfusu ile Aydın"ın en büyük ikinci ilçesidir. Sanayi, turizm ve kırsal kesimde tarım ve hayvancılık bakımından önemli bir yere sahiptir. İlçe aynı zamanda, Mustafa Kemal Atatürk tarafından 1937 senesinde açılan Türkiye"nin ilk basma fabrikasının olduğu bir yerleşim yeridir. 

2002 yılında Türkiye"de meydana gelen büyük ekonomik krizler nedeniyle kapatılan Nazilli Sümerbank fabrikası, kriz dönemine kadar ilçe ekonomisine önemli katkılar sağlamıştır. Lidya ve Roma medeniyetinin önemli izlenmeye sahip olmasının yanı sıra, farklı birçok medeniyetin izlerini de Nazilli İlçesinde görmek mümkündür.

Aydın şehir merkezinden 45 kilometrelik mesafede yer alan Nazilli İlçesinde, pamuk, portakal, zeytin, incir ve üzüm yetiştiriciliği bol miktarda yapılmaktadır. Bu ürünler ilçe halkının en önemli geçim kaynakları arasında yer alırken, turizm ve turizme bağlı hizmet sektörü Nazilli halkının hatırı sayılır geçim kaynakları arasında yer almaktadır. 

İlçede bulunan meyve bahçelerine giderek dalından meyveler yemek ve şehirdeki tarihi dokuyu yerinde görmek için, web sitemiz üzerinde hizmet veren Nazilli araç kiralama firmalarından araba kiralayabilirsiniz.

Nazilli gezilecek yerler 

Koca Camii 

İlçe merkezinde bulunan Koca Camii, 1886 yılı gibi oldukça eski bir tarihte yapılmıştır. İlk yapıldığında kenarları kesme ve moloz taşla yükselen ancak üstü açık yapılan tarihi cami, daha sonrasında yapılan kubbe ile üzeri kapatılmıştır. 

Bölgede yaşanan deprem sonucunda minaresini ve kubbesini kaybeden caminin minaresi, yeniden yapılarak bu tarihi yapı cami olarak hizmet vermeye devam etmiştir.

Arpaz Beyler Konağı 

İlçe merkezinin 15 kilometre dışında bulunan konak, 19. Yüzyılın başlarında yapılmıştır. Osmanlı"nın en güzel eserleri arasında yer alan tarihi konak, aslına uygun bir şekilde günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Tarihi konağı yerinde görmek ve çevresindeki diğer tarihi yerleri ve doğal güzellikleri ziyaret etmek için, Nazilli araç kiralama hizmetlerinden yararlanmanızı tavsiye ederiz.

nazilli-araç-kiralama.png
Arpaz Kulesi 

Aslında Arpaz Beyler Konağı"nın parçalarından biri olan bu kule, konağın tam karşısında bulunmaktadır. Yapıldığı dönemde korunma ve savunma amacının yanı sıra gözetleme amacı da taşıyan tarihi kule, zemin katında bulunan bölmesinin zindan olarak kullanıldığı bilinen tarihi bir yapıdır. 

Üst katı ise, gözetleme yapan kişilerin yaşamına tahsis edilmiş bir alandır. Konak gibi bu kulede ilçe merkezinin dışında bulunması sebebiyle, hızlı ve konforlu bir ulaşım sağlamak için Gezgin 7/24 üzerinden en uygun fiyatlarla hizmet alabileceğiniz Nazilli Oto Kiralama firmalarını inceleyebilirsiniz. 

Mastaura Antik Kenti 

İlçe merkezinin dışındaki Bozkurt köyünden 1 kilometre mesafede yer alan antik kent, geçmişte küçük bir yerleşim yeri olarak kullanılmasına rağmen kullanıldığı uygarlıklar tarafından, gerek stratejik ve gerekse coğrafi özellikleri bakımından önemli bir yerleşim birimi olarak görülmüştür. 

Antik kentin bulunduğu bölgenin önemini, yapılan arkeolojik kazılar sonrasında elde edilen tarihi eserlerden rahatlıkla anlayabiliriz. Bozkurt Köyü ve çevresindeki diğer tarihi yerleri görmek ve Antik Kenti ziyaret etmek için, en ekonomik koşullarla istediğiniz araçları kiralayabileceğiniz Nazilli oto kiralama firmalarını, web sitemiz üzerinde bulabilirsiniz.

Uzun Çarşı 

İlçe merkezinde bulunan ve Nazilli ilçesinin sembol yapıları arasındaki Uzun Çarşı, ilçe merkezine gelenler tarafından mutlaka ziyaret edilen yerler arasındadır. Uzun Çarşıyı ziyaret edebilir ve içerisinde Aydın iline özel yöresel el sanatları ve Aydın mutfağına ait tatları bulabilirsiniz.
nazilli-oto-kiralama.png

Nazilli Etnografya Müzesi 

Nazilli merkezinde konumlu olan Etnografya Müzesi, Nazilli ve çevresinde yapılan arkeolojik kazılarda elde edilen tarihi eserlerin sergilendiği bir yerdir. İçerisinde birçok tarihi eser bulunmakta olup, müzenin açık sergi kısmında ise dev sütunlar, Aslan heykelleri ve anıt mezarları bulmanız mümkündür.

Dereağzı Şelalesi 

Nazilli İlçe merkezinin 6 kilometre uzağındaki Dereağzı Şelalesi, özellikle ilkbahar ve yaz aylarında bölge halkının günübirlik aktiviteler için ziyaret ettiği önemli doğal güzelliklerinden biridir. Alacağınız aydın oto kiralama hizmeti ile Dereağzı şelalesini ve diğer tarihi ve doğal güzellikleri ziyaret edebilir, üzerinizdeki stresi atabilirsiniz.