Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 15.08 - 10:00
Teslim Tarihi 20.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Sultanhisar Araç Kiralama - Sultanhisar Rent A Car | Gezgin 7/24

Sultanhisar Araç Kiralama

Aydın ilimizin Sultanhisar ilçesinde ihtiyaç duyabileceğiniz kiralık araba için, sitemiz üzerindeki Sultanhisar araç kiralama firmalarına bakabilirsiniz. Sultanhisar araç kiralama firmalarından herhangi birinden, uygun bütçe dostu araçlardan dilediğinizi kiralayabilir ve ilçedeki işlerinizi kendinize özel bir otomobil ile daha hızlı yapabilirsiniz.

 

Sultanhisar Hakkında Bilgiler

Ege’nin en güzel ve turistlik şehirlerinden olan Aydın ilimize bağlı olan Sultanhisar, 1958 senesine dek Nazilli ilçesinin bir bucağıydı. 1958 yılının Nisan ayında ilçe statüsü verilen Sultanhisar, Aydın il merkezine bağlanmış oldu. Aydın merkezinden 30 km uzaklıkta bulunmaktadır. Sultanhisar ismini almasının nedeni, Nilüfer Sultan’a ait hisar olması nedeniyledir. 

İlçedeki en eski tarihi alan, Nysa antik kenti olarak bilinmektedir. İlçe merkezinde 3 km uzaklıktaki antik kent, Romalılar döneminden kalmadır. Ürettiği dünyaca ünlü çileklerle bilinen ilçede, tarım halkın geçim kaynağı olmaktadır. 1425 senesinde Osmanlı hakimiyetine geçen tarihi ilçede, Osmanlı fazla tarihi yapı bırakmamıştır. Yapılan eserlerin önemli bir kısmı, tahribat sonrası yok olmuştur.
sultanhisar-araba-kiralama.png
İlçenin tarıma dayalı ekonomisini, yine tarım ürünlerinin işlenmesi için kurulan fabrikalar desteklemektedir. Pamuk çırçır fabrikaları, zeytinyağı fabrikaları ve tarım ürünlerinin paketlenmesi gibi işletmeler, ilçenin genç nüfusu için istihdam kaynağı olmaktadır. Narenciye, tütün, üzüm, incir, zeytin ve çilek, ilçede en fazla yetiştirilen ürünlerdir.

Sultanhisar Gezilecek Yerler

Nysaa Antik Kenti

İlçe merkezinin 3 km dışında kalan antik kent, milattan önceki 3. Yüzyılda yerleşim yeri olarak kullanılmaya başlanmıştır. Geniş bir alan üzerine kurulan antik kent içerisinde, iki tapınak kalıntısı, Roma hamamları, üç katlı kütüphane binası gibi alanlar bulunmaktadır. 

Ayrıca antik kentin ortasından geçmekte olan nehir, harika bir güzellik kattığı bu alana mistik bir hava katıyor. Antik kenti ve ilçede bulunan diğer alanları gezmek için vaktinizin kısıtlı ise, kısa bir sürede de olsa birçok yeri gezmek için aydın oto kiralama hizmeti veren firmalardan, gezgin 724 ile hemen araç kiralayabilirsiniz.

sultanhisar-araç-kiralama.png

Sultanhisar Festivalleri

İlçede irili ufaklı, farklı birçok festival düzenlenmektedir. Özellikle Çilek festivali, ilçede kapsamlı bir şekilde yapılmaktadır. Mayıs ayında ilçeye yolunuz düşerse, festival alanına uğrayarak muhteşem lezzetiyle doğal çileklerin tadına bakma ve eğlenceye dahil olma fırsatını yakalayabilirsiniz. Festival için, çevre ilçe ve illerden yoğun katılım olmaktadır.

Akharaka Antik Kenti

Nysaa antik kentinden 4 km mesafedeki Salavatlı’da yer alan antik kent, ilçede gezilebilecek önemli alanlar arasındadır. Yapıldığı dönemlerde termal bir tedavi merkezindeki antik kentte akan ve günümüzde kurumuş olan suyun, şifalı olduğuna inanılmaktaydı. 

Romalılar zamanında da kullanıldığı görülen tarihi yerleşim yerinin, farklı medeniyetlere de ev sahipliği yaptığı yapılan kazı çalışmaları sonrasında görülmüştür. İçerisinde hamamlar, havuzlar, hastane ve tapınakların bulunduğu Akharaka antik kentine rahat bir ulaşım için, Sultanhisar oto kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.
sultanhisar-oto-kiralama.png